Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

70cm od zeme?

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

To je otázka nebo odpověď? Trošku se upřesni pls. Mám na repra přichystáno asi 80cm místa od země. Víc by mi zasahovalo do obrazu.

Web

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

to byla otazka jestli tam zaph nahodu nema napsano 70cm...NEMA
pro lenochy:

The room is 16 ft x 18ft. The speakers are on the 16 foot wall, mounted on 24" stands and the baffles are 28" out from the rear wall. .... Between the speakers is a 51" big screen TV

24" je podle me 60.96cm
28" je podle me 71.12cm
51" je podle me 129.54cm
16ft je podle me 4.877m
18ft je podle me 5.486m

takze cesky: pokoje je 4.877m x 5.486m. bedny jsou pred tou mensi(4.8m) stenou na 60.96 cm podstavcich a 71.12cm od zadni steny. mezi nima je  129cm obrazovka.

(upravil check 19. 5. 2007 15:39)

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Zaph napsal:

Room Placement
Nothing too out of the ordinary here, and my recommendations are similar to most of my other systems. Keep the rear of the enclosure at least a foot out from the back wall and maybe 3 feet from the side wall. The woofer's three X, Y and Z room placement dimensions are from the floor, back wall and side wall. These should be as different as possible and not even multiples of each other for the smoothest in-room midbass response.

http://www.zaphaudio.com/BAMTM.html
BSC mi v tom projektu přijde stejný nebo podobný. O tom, že napsal jak má repro umístěny vim, ale nevim co se stane přesně když budou blíž k zadní stěně. Basy by se měly samy zvednout, ale o kolik?

Jinak u Skelouše sem byl a vypadá to ještě líp než na fotkách. Opravdu Perfektní aplikace folie. Jak to hraje? Výborně, tomu, přes co zatim poslouchám, přestávám řikat reproduktory.

Web

(upravil Karlos 19. 5. 2007 17:37)

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

myslím že jestli to bude od sebe 110 nebo 125cm ve zvuku nepůjde poznat smile a to samé plati aj o ostatních vzdálenostech. Prostě to dát rozumně od sebe a odezdi a na zemi to taky stát určitě  nebude smile

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Nazdar lidi. Mám dotaz ohledně objednávky reproduktorů od Madisound. Nemáte někdo zkušenosti? Jak je to s cenou ohledně dopravy a cla? Dik.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Jednotlivci se podle mě nevyplatí objednat si z Madisoundu něco, zaplatí strašně moc na dopravě (používají výhradně FedEx a ceny jsou celkem mastné).

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

To vsechno jsem uz zjistil, ale je známa konkretní částka? Podle kalkulátoru FedEx by asi 15 kg balík prisel na nejakych 16 tisíc. Což je ponekud mnoho.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Mě vyšel 20kg balík na tuším cca 220 dolarů, ekonomickou třídou. Přitom poslání 100kg balíku Bax Global vyšlo na 270 dolarů. Bax Global ale použijí asi jen při velkých objednávkách a také musíš vzít do ůvahy, že pak v ČR platíš nějaké manipulační poplatky (cca 1000,- Kč) za vyzvednutí a musíš si pro to přijet do Schenkeru (já byl v Rudné u Prahy, možná bysis to případně ještě mohl nechat poslat do Brna, je tam ale nějaký příplatek) a vyřídit celní záležitosti. Popř. tam jezdit nemusíš s tím, že zaplatíš další cca 1500 za tyhle věci. Dohromady tedy cca 2500,- Kč + 270 dolarů za celou dopravu až k tobě domů za 100 kg balík. Takže jak vidíš, i kdyby tak posílali menší balíky, kvůli těm poplatkům v ČR se ti to stejně nevyplatí.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Hodlám taky opajcovat ten Zaphovo projekt, ale nějak v konstrukčním nákresu na jeho stránkách nevidím ten BR ani jeho rozměry. Kde to tam má?

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

ma to dole:
The minor details and options
The port was made up of several Parts Express 260-402. It's a flared 1.6" port which seems kind of small, but I took 4 of them and cut each one to 2.2", then taped them together for a 4.4" total length. This gives me a flare on the inside, and lets me get away with a small port without turbulence problems. The flares on both ends also make it less prone to organ pipe resonances. I placed it behind the tweeter. If you'd like to use a different port diameter, figure the length out for yourself using the real T/S parameters, WinISD, a tuning frequnecy of 42 Hz and a box size of .50 cu ft (14 liters).

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

kyselym:

prosim ta, mohol by si to prelozit. mam to chapat tak, ze je to 2x 1,6" (priemer) x 4,4" dlzka?

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

jo chapes to spravne prumer 1.6" a delka 4.4". Pokud ale nehodlas obednavat ty same BR z PE tak doporucuju prepocitat na snadno dostupny dexoni vysoce zaobleny 52x260.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£