Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

Téma: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Dost mně zajímají hlavně ti, co pořizovali kombinaci Seas L18RNXP a Seas 27TBFCG. Já, protože nejsem zdatný návrhář reprobeden, jsem vyšel ze Zaphova návrhu - http://www.zaphaudio.com/audio-speaker17.html. Materiál je MDF 25, jedna vnitřní příčka, tlumení dvoucentimetrovou podlahovou izolací Rockwool (mimo čelní stěny), povrchovka nalepovací tapetou. Jestli mně někdy chytne berserk, třeba jí strhnu a bedýnku odýhuji...
Výsledek je tu - celkový pohled, vmontovaná výhybka.
No, a co vy?

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

vyzerá to docela dobře

Web

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Moc pěkný, ale to tlumení... celkem k hovnu big_smile

Zkus to předělat a vytlumit cca 5cm vrstvou vatelínu. Okolo BR nech místo - aspoň jako průměr nebo 2 BR.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Vypadá to poctivě, mýmu oku by se ale zamlouvaly jiné poměry stran a raději celoobvodové zkosení než zaoblení. Ten Zaphův projekt vypadá hezky.
Ozvučnice je snad BR? Kde je laděná?
To tlumení fakt stačí? Bych řek, že to musí trochu hučet, přidal bych něco měkkýho - vatelín/rouno/špičatý molitan.

Už piš projekt. big_smile

(upravil lada 17. 5. 2007 21:24)

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

I v té fólii to vypadá solidně, pěkná práce. IMHO pokud je stejně nábytek lamino, tak nemá cenu divočit s dýhou. Když občas vidím na fotkách ty hájendové aparáty luxusního vzhledu v panelákové cimře, na zemi třicet let starý koberec, v pozadí odrbané radiátory, majitel v trenkách... tak mi to k sobě jaksi neladí.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Narážíš na Machaldu? smile

Tahle bedýnka vypadá fakt nádherně. Ani bych to nepoznal, že to neni dýha.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Frank: Machalda už jen paroduje toho fina s panděrem smile

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Jsem zapoměl napsat, že prostor za basákem je nacpanej nějakým jutovým pytlem, nahradím ho buď vatou, vatelínem nebo molitanem, podle toho, co mi dříve přijde pod ruku. BR je laděn podle Zapha na 42 Hz, ale nevím, příště (jestli nějaké bude smile ) možná přestoupím na Frankovu no-BR víru. Ta fólie mně taky docela překvapila, čekal jsem to horší. A je pravda, že dýha by stejně byla jen 0,6 mm, což je prd. Sice jsem vyznavač přírodních materiálů, ale tohle provedení mně až tak neuráží. Škoda, že u beden není vhodné použití masivu...
Psát projekt nemá smysl, když je to opajcovaný :-\

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Moje no-BR víra platí pro případ, že si to neumíš změřit a žemáš blbou místnost. U mě teď platí oboje.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Skelouš: Jaký bedny jsi měl předtím? Tyto tě asi moc nenadchly, nebo se mě to zdá?

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Nedá se říct nenadchly, spíš je nezvyk najednou slyšet kvalitu po letech (pod)průměru smile Předtím jsem poslouchal přes letité domaděly s arn5604 a arv161. Ty jsem mimochodem dneska rozebíral a při pohledu na původní "výhybku" jsem se docela zasmál.

Změřit BR neumím, proto jsem stavěl podle návrhu odborníka; místnosti jsou asi blbý všechny...

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Me mile, opravdu mile prekvapil vzhled ty samolepici tapety. Mam v planu svoje bednicky potahnout samolepka-tapetou v barve japonska tresen. Tohle je vzorek http://www.fototapety.cz/?ui=02s2rLsPYB … p;ktg=4174

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Tapeta dobře vypadá, a navíc už je i "nalakovaná". Jen to chce dokonale hladký povrch a když budeš chtít, aby to drželo vážně fest, tak předem nalakovat podklad. Já nelakoval a pak, když kus přilepíš a zase odlepíš, tak si to lepidlo z tapety na povrchu bedny najde ještě spousty bordelu.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Skelouš máš to moc pěkné , mě se to libí víc jak původní.

(upravil check 18. 5. 2007 11:37)

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Původní návrh je z 18mm materiálu, to plánuju dodržet, stejně jeko zaoblení ze všech stran přední desky. Plánuju mořenou překližku, lepit na pokos a zaoblení buď přelepovat dýhou nebo nechat. Přemýšlím jak vystužit rohy, aby to nesežralo moc objemu; co takhle hliníková Lka? Výztuhu buď žádnou nebo jednu, ještě uvidim. Bassreflex bude doufám štěrbinový. Pořád váhám jestli menší nebo větší BSC, zadní stěna bude 20cm (max 25) o zdi, na asi 50cm stojáncích.
Doufám, že seženu černé torxy a doufám že tam padnou (příruba výškáče je na torxech).
Máš to moc pěkné, dodržel si vnitřní objem? Jak daleko máš repro od zdí a podlahy?
Projekt na web bych možná shrnul do jednoho článku, s fotkama od každýho a odkazem na původní návrh.

Web

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Co já postavil z madisoundí objednávky je v projektech. smile Ale L18 to nebyly. sad

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Původně jsem to chtěl dělat z něčeho tenšího, ale zrovna byla ta pětadvacítka MDF...je fakt, že to je poměrně těžké. Vnitřní objem je dodržen, rohy jsem nestužil, je to lepený drsně natupo disperzním lepidlem. Reproduktory mám na stole, časem jim asi koupím hroty, od stěny je to 10-15 cm, navíc skoro v rozích :-(
Teď jsem vnitřek nacpal vatou a řekl bych, že se ty basy docela pročistily.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Skelouš: To si asi musel výrazně zvětšit hloubku co? Když ty repra máš takhle zazděný tak by asi byla lepší verze výhybky s nižší BSC. Každopádně nejlepší máš překopat pokoj kuli repro jako já smile. Ke stavbě se dostanu nejdřív za měsíc. Bylo by možné si přijít podívat/poslechnout?

Web

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Nekompenzoval jsem ani bedny, ani místnost. Zastavit se klidně můžeš, aspoň mi řekneš, jestli hrajou dobře nebo ne smile Jsem z Prahy 5 - Košíř, domluva na PM.

Re: Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Jestli máš výhybku z návrhum, tak v ní je 5 nebo 6 dB sundanejch z citlivosti pro korekci baffle stepu. Počítá se minimálně s 30cm od zdi, 90cm od boční stěny a něco určitě od země. Každá souřadnice by měla být jiná a němelo by se jednat o vzájemné násobky. Když nad tim tak uvažuju, tak to nakonec asi splnim, takže v pohodě, udělám plnou kompenzaci.
Spíš ti tam dojdu zaslintat koberec, moje uchometický zkušenosti sou někde na absolutní nule.
Napsal sem ti mail.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Tak co jste postavili z Madisoundí objednávky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£