Re: Simulace Eminence Delta 12LF

proto jsem chtel tvuj nazor.nerozumim tomu,jako ty.muzu se drzet jen toho co znam,to mi vsak nerekne to,co ty.myslim,ze sinclaire se vyjadril jasne.takze z toho nic nebude.neco  dal nabidkam.

(upravil sinclair 8. 1. 2008 11:09)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Pokud potřebuješ monoblok na subwoofer s profíkem, který má osm ohmů, potřebuješ monoblok, který má obrovský výkon např. do 4 ohmů - pak je totiž jisté, že i do 8 ohm protlačí díky odlehčenému měniči a vzrůstu vnitřního napájecího napětí slušný výkon.
Jenže takové monobloky jsou poměrně drahé a to i použité. Radil bych sehnat /nebo i koupit nový/
MacAudio Z2200. To je slušně dimenzovaný dvoukanál a v můstku do 8 ohmů je schopen vyplivnout asi 50V rms, což je nějakých 300W. Jinak nevím o monobloku, který by byl schopen odevzdat do 8ohm takový výkon.
To na využití té Delty nejspíš stačí, na uražení palice v autě při neopatrné manipulaci s volume taky.

Při nákupu použitých zesilovačů si dejte zatracený pozor, přebírejte je osobně a nechte si je přezkoušet alespoň pět minut při plném maximálním výkonu, bez ohledu na možné zkreslení. Vysvětlím proč :

Opravoval jsem už spoustě lidí koupené zesilovače z druhé ruky, se kterými nebylo zacházeno zrovna v rukavičkách a není žádná náhoda, že prodávající byli povětšinou velmi mladí lidé.
Zesilovače sice fungovaly, ale mnoho z nich mělo čínské výkonové tranzistory tepelně doslova utýrané.
Mají pak zvětšený vnitřní tepelný odpor na n-násobky původních hodnot.
Ty se pak chovají tak, že po určité době provozu s plnou tepelnou zátěží se u nich začne projevovat něco, čemu by se dalo říkat reverzní sekundární průraz. Čip tranzistoru se vlivem tepelné zátěže a zvětšeného vnitřního tepelného odporu téměř okamžitě přehřeje, dojde k jakoby tepelnému průrazu, který ale nedojde do svého destrukčního konce, protože se změní ss poměry v koncovém stupni, stoupne odběr proudu, zareaguje ochrana, měnič se zablokuje a přeruší dodávku proudu.
Po několika stovkách ms, jakmile čip trochu ochladne měnič naskočí a pokud neuberete buzení, jev se cyklicky opakuje, až "se nějaké ucho utrhne", myšleno až se některý z tranzistorů definitivně prorazí.
Tímto poškozením prakticky nejsou postiženy zesilovače, opatřené trvale běžícími ventilátory, jako měla třeba stará řada MacAudio MX z roku 2004-2005. V těch bývají ale dosti často ventilátory hlučné až nefunkční-vyplatí se i přesto toto staré MXko koupit a vrtuli za pět pětek vyměnit, byly to výborné, téměř nezničitelné zesilovače.
Vyplatí se koupit PhaseLinear /PhaseEvolution/ cokoliv z řady RS, Opus 150.2, Opus 150.4. Dobrá je i řada MacAudio Pulsar.
Naopak nebrat cokoliv z Magnatu řady Rock a RX, krom modelu RX mono. Ne že by hrály blbě, ale jsou montážně tak zprasené, že po roce ve voze vypadávají z desek součástky, trhají se pájecí body apod.

Web

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Dost poučné.díky.Ale jak se to prosím vás potom řeší s výchylkou,když dvoukanál má takový výkon a nevlastní subsonic?

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

ten můj rodek to má vychytaný, má LPF a HPF a oba se dají kombinovat takže cajk smile
jinak sme to řešil podobně jako CrashPC, LPF na zesíku na nejmíň(většinou 40Hz) a na rádiu sme nastavili HPF pro sub

Web

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Nechápu.Takže když nastavím na zesu třeba 80Hz lpf,tak mi to výš nepůjde a zároveň,když nastanavím hpf na 50hz,tak  mi to níž nepůjde.Chápu to dobře,to tedy nevím.Nikkdy jsem o tom neslyšel.Jde to u každého?asi ne.

(upravil chyna.cz 8. 1. 2008 19:46)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

na zesu nastavíš HPF na cca 40Hz ( pojede ti to od X Hz do 40Hz) a třeba na rádiu LPF (pojede ti to DO frekvence kterou nastavíš, třeba 100Hz)
a vyjde ti že ti sub pojede od 40Hz do 100Hz
HPF-high pas filter
LPF- low pas filter
angličtinu moc neovládám, tak se nesmějte, kdybych to psal blbě.

Web

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Slušné monobloky subsoniky samozřejmě mají, některé dokonce i laditelné.

Web