(upravil Michal 16. 4. 2007 9:22)

Téma: Simulace Eminence Delta 12LF

Ahoj, mohl by mi někdo z vás udělat simulaci Eminence Delta 12LF v uzavřené ozvučnici někde mezi 35 až 40L? Je to vhodný objem jako subwoofer do auta a jaký můžu očekávat reálný frekvenční rozsah? Neumím se simulačními programy. Díky.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

To nebude mít žádné basy....

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

2Karlos: Já bych si tím nebyl tak jistý, pokud je to do auta. Ale pro tenhle typ reproduktoru nemám "cit" co se ozvučnice týče. Ale taky tuším, že to bude chtít víc. Můj skromný odhad by byl tak kolem 60L.

Kluci, kdo máte LSPLab, udělejte někdo simulaci EmiD12LF v 30, 40 a 60L, a cavity simulation dejte na medium car a prskněte to sem. Z toho je vidět dost.

(upravil hot.shot 16. 4. 2007 9:45)

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

bude to chtít bassreflex, objem nevim možná to bude chtít trochu víc...

EDIT: já to odpoledne nasimuluju v BassBoxu

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

V 35 nebo 40l má podle LspLABu charakteristiku rovnou bez žádného převýšení, u BR je menší hrb na 30-40Hz, GD sahá ale až k 20ms.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

neříkej mi že je rovná.. jakej to má pokles?

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Ta cavity simulation o které jsem mluvil dělá boost 12db/oct od kritické frekvence interiéru (f je podle velikosti káru) dolů. tedy kompenzace "uzavřenosti" toho auta. 12LF by ve 40L venku moc nezahrála, ale asi to fakt bude relativně vhodný objem pro ni do autí. Chtělo by to zkusit, ale začal bych na 50L, přecijenom je to profík, tohle mám vyzkoušené u gumáků. Dobře mi v autě uchometricky zní bedny, které mají tu "rovnost" v LSPLabu ve dvou hladinách a pokles tak v rozmezí 70-100hz, přičemž ta levá je tak o 5-8db vyšší, což by tahle byla kdyby se nastavilo small car. Taková malá uzavřená i podle generátoru jede v malém autě subjektivně bez znatelného poklesu až pod svojí rezonanci, s velmi pevnými basy výš bez hučení a náchylnosti k citlivosti na nahrávku. Ale není to ta klasická autopupma, to ne.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

vím že auto tem spodním fkervencím přidá, ale vůbec nevěřim že to pude bez bassrefelxu, odpolenedne to skusim v bassboxu

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Bude to mít klasický průběh uzavřené s asymptotickým dělením tak kolem 80hz.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Pokud by mu treba prizhavil  +6db boost na zesiku tak by to melo klapat ok. jinak 40l je opravdu na deltu malo, co sem zkousel tak az okolo 65-70l to zacalo mit charku podobnou treba jako ma Power12 ktera prej hraje razantne... do maly uzavrenky to nevidim jako dobry reseni. I tak to ale bude mit silu poradnou... a nebo takz vyuzit chuckovy nebo chunkovi - ted nevim... metody a nacvakat na magnet naky hrebiky :-]

sory za diakritiku, pisu z prace z anglickejch PC

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Vaillante: hele do jakýho auta to bude?

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

mam skodu 120.nic moc,ale jde to.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Tak třeba Power12 má v 35l "podobnou" charku jako 12BR70 a hraje úplně jinak.
Power12  http://img135.imageshack.us/img135/2584 … 2kayy7.jpg
12BR70  http://img132.imageshack.us/img132/3285/12br70xe6.jpg

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Ale no tak nikdo neříká, že repra naladěná na stejnou čáru v jakémsi simulačním SW budou hrát stejně... Tohle co tu říkám berte jako onu "praktickou zkušenost" u gumáků. Každopádně bych postupoval tak, že bych si tuhle simulaci udělal a pak bych "trošku přidal". Proto ta moje "rada" s 50L, ačkoliv tu deltu vlastně vůbec neznám.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

2Michal já vím že v autě to bude hrát jinak než doma, ale tím sem chtěl naznačit jako ty že to chce větší objem, nebo br.
IMHO ten ta Delta v 35litrech nevyužije svůj potenciál.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

ale at pocitam jak pocitam,tak v aute za sedacky uz proste vic ja 42 l nedostanu.na tohle je to blby auto.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Já nevím, ale hifi do Š120? Není to zbytečný?

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

muze se to zdat zbytecny,ale kdyz uz jsem zacal jednou s hifi do auta,tak uz se bez ni neobejdu.mam tam 4 repra a bez sw to neni ono.

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

2antonio no podle mě je, ale zase když si někdo nemůže dovolit lepší auto a chce mít kvalitní hudbu.. Každej myslí jinak no.
Počkejte až si tento rok kupim já moje autičko se po.. big_smile

Re: Simulace Eminence Delta 12LF

Pokud bude odmontovatelny a pozdeji prendatelny do jinyho auta, a v aute jezdi hodne, tak se to da - pokud to nebere jako tuning auta.... Ale delta je pomerne levna na to co umi. taky bych po ni koukal ale nehodi se mi do kramu...