Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Sony TA-3650

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Zesilovač Sony TA-3650

Hoší, prosím vás, dokázal by někdo opravit tento zesilovač SONY TA-3650? Jsem sběratel starých strojů a jsem rád pokud jsou funkční. Tento má odpálené konce. Kamarád se díval na tranzistory a nemůže zjistit co jsou zač. Hledal jsem několik dní servisní zapojení na internetu , našel jsem mnoho ,ale tento typ tam nebyl. Našel jsem jeho vyššího kolegu TA-5650. Ten má ale jiný výkon. Pokud by se někdo našel,potřeboval bych zjistit kolik by to stálo, teda zhruba. Děkuji za pomoc.

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Není to náhodou osazeno laterály EDB200 nebo něčím podobným ? Jeden sběratel má na mne nachystány dva mrtvé kousky tuším TA-4650 s tím, že originální trandy budou od nějaké specializované japonské firmy na staré japonské díly.

Web

Re: Zesilovač Sony TA-3650

No vypadá to tak, ale jsou to fety a nebo normální tranzistory, ale jaké npn nebo pnp? To je celej problém. Dá se to vůbec nahradit?

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Schéma jsem zatím neviděl, ale podle nějakého pramene, který jsem před časem dopátral, by to měly být komplementy vyráběné technologií VMOS a jsou dost specifické. Po úpravě obvodů tam asi budou chodit laterály, samozřejmě se trochu změní vlastnosti. Já doufám, že z těch 2 mrtvol půjde složit jeden kus a trandy budou originál. Je tam prý nějaký speciální potenciometr s více odbočkama a to bude možná oříšek, na obou jsou poškozené.

Web

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Já mám servisní manuál ,ale na tu TA-5650. Jestli chceš tak ti ho pošlu.

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Poslal jsem mail.

Když jsme tak u toho, nemá někdo zničené nějaké tunery nebo receivery Sony z 1. poloviny 70. let ? Sháním asi 3 obvody z nich, vždy je to Sony a číslo, a dosud jsem neměl štěstí na ty správné, dělali toho spoustu.

Web

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Mail by měl dojít. Já mám stroje až od roku 1975-80

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Už to dorazilo.
Je to tak, jak jsem tušil, jsou to ty proklaté Vertical FET nebo SIT nebo jak se to přesně jmenuje, 2SJ18, 2SK60. Nejblíž se jim snad podobaly nějaké EDB200, ale to je ještě větší exot.  Tuším, že Danhard zná přesně, co jsou to za trandy, ony pokud si vzpomínám mají všechno trochu jinak než pozdější laterály.

Původní trandy se ještě sehnat dají, je to ND na Yamahu, ale to je možná levnější na ebay nakoupit pár podobných zesilovačů a vytěžit je. Jistě se konec dá upravit i na moderní laterály, ale už to nebude echt Sony sound téhle řady.

Web

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Jak jsi se zmínil o tom speciálním pot. tak já mám doma TA-F6B, je tam sice bez odboček ale za to čtyřnásobnej Alps, 2*10K a 2*100K.

Re: Zesilovač Sony TA-3650

A nešlo by to nahradit moderními tranzistory? Mě by stačilo aby to hrálo ,nejde mi o super hifi.

Re: Zesilovač Sony TA-3650

Dyť píšu že jo, otázka je, jak to bude náročné. Je to asi jedna z cest, jak to zachránit, ale ani tyhle trandy nejsou moc laciné.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Sony TA-3650

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£