Re: ARV089 a XW165

Diki cize zhrniem to potrebujem :
Na bass
cievku 1,6mH    - 2x
kond 10 mikro - 2x
kond 15 mikro - 2x
odpor 22Ohm - 2x (5W)
cievku 0,25mH - 2x
---------------------------------------------------------------------------------
Na vysku
civku 1mH           - 2x
kondik 3,3 mikro - 2x
Odpor 3,3Ohm     - 4x (10W)

takze uz ich len zohnat a zmakat vyhybku...

Re: ARV089 a XW165

este mam jednu otazku ..nemalo by vadit kebyze pouzijem na bass cievku 1.5mH a nie 1.6mH ??? A tez nemozem zohnat s mensim ako 0.5ohm odporom to by snad malo stacit.
Inak len tak na okraj dufam ze si ratal ze to ma 8ohm.Sice mal si zma.
Tie vysky sa uz trocha rozohraly (uz nemam az taky velky pocit ze idu potichu ale oproti tej 161 co som mal maju este co dohanat)

Re: ARV089 a XW165

089 je proti 161 taková "zatlumená", mám podobnou zkušenost.
1,5 nebo 1,6 je fuk - beztak ty špulky mají toleranci minimálně 10%.
0,5 ohmu před basák je ale na pováženou (sníží DF na 8/0,5 = 16), zejména jde-li o bassreflexový budky. Nedá se sehnat 1,5mH na feritu nebo na železe?

Web

Re: ARV089 a XW165

No nedaju sa zohnat s nizsim odporom (bedne su inak uzavrete)
Teda az tak moc som nehladal(na nete) ale v mojom okoli vobec ziadne cievky nerobia. Max. premotavaju ale nevedia co za to pitat- a tiez nemam kostricky. Toto je akurat to co som kukal dexona. Ak poznas nejake e-shopy na svk alebo co dovazaju do svk, alebo nieco co by si mi mohol odporucit.
Ak mam pravdu povedat aj tie co mam (1mH aj 0,25mH maju tiez tusim 0.5ohm)
Diki

Re: ARV089 a XW165

V uzavřený bedně to není tak kritický - neřeš to. Případně kup v Dexonu špulky 2,2mH na feritu (0,22 ohmu) a odmotej pár závitů, až se dostaneš na těch 1,6.

U ostatních cívek to není už skoro vůbec kritický.

Web

Re: ARV089 a XW165

Dobry napad s tym odmotavanim... ak zozeniem merak indukcnosti
Zaujimave ze to vychadza lacnejsie a je to s mensim odporom wink

Re: ARV089 a XW165

Protože díky feritovýmu jádru je tam míň závitů = míň drahý mědi. Ostatně právě pro menší počet závitů to má menší odpor.

Na měřáček indukčnosti má tuším redyuri krásnej plánek včetně plošňáku...

Web

Re: ARV089 a XW165

nemas nejaky link nan alebo pod.

Re: ARV089 a XW165

napiš redyurimu...

Web

Re: ARV089 a XW165

Este mam jednu otazku ako umiesnit tu tretiu cievku tak aby sa navzajom s ostatnymi neovplivnovali ?
Foto vyhybky je v prvom prispevku.

(diki, uz mam schemu na ten merak.)

Re: ARV089 a XW165

Nazdar

Chcel by som sa vás opátať a poprosiť či by ste mi neskontrolovali moju simulaciu vyhybky.
Tršku idem upgrade-ovať moje bedničky vymenoou vyšky za ARV104-04/8, a vymenou ferit. cievky za vzduchovu na basoch(sposobuje to male sreslenie).Vyhybka je viac menej okopirovaná tá ktorú mi navrhol Helen(ešte raz veľka vďaka).
A preto sa chcem opýtať či by bola vhodna (menil som tam len zatlmenie vysky) aj pre tu arv104 a ci to neni delene moc nizko. Neni to tam vydno ale osovu vzdialenst teda Z som dal 20mm.

Tu je simulacia(aj schema výšky) :
http://www.postimg.cc/Pq2VUsJA.jpg
Tu je simulacia s rovnakou polaritou na boch reprach(aj schema stredobasu) :
http://www.postimg.cc/aV38vT20.jpg

Ďiki wink

Re: ARV089 a XW165

Naozaj nikto ???