Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Změna parametrů součástek

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Změna parametrů součástek

Když mám výhybku v provedení pro 4 ohm a chcu ji předělat na 8ohm jak se změní součástky ? Jde jen o výhybku do tesel ale mám plánek pouze k 4ohm verzi.

(upravil Thales 10. 12. 2007 14:37)

Re: Změna parametrů součástek

Čistě teoreticky a velice zjednodušeně zdvojnásobíš hodnotu cívek a kapacity zmenšíš na polovinu. To ale není přesné a v praxi to tak není takže pokud stavíš něco rozumnějšího tak to chce nový návrh podle měření.

Co to bude až to bude?

Re: Změna parametrů součástek

Ale jen ARS 1018  známý mi doveze prý jako nové bedny ARS 1018  ale chci vyměnit kondenzátory ale chci si je sehnat protože mi to doveze o víkendu a já jsem takový člověk že to musím mít hned. Jen co to přiveze tak přeměřím repro, cívky dám nové kondíky a uvidíme . Bude to zadara tak co. Jinak proto byl dotaz i vedle v reprosoustavách na ARS 1018 jaké je připojení kabelů k bednám. Známý to z hlavy neví a já v neděli asik těžko seženu reprokolík i když ten origo Tesla asi neseženu vůbec. Nechci tam dávat misky a nějak ty bedny "tunit" Když vypadaj jako nové tak je tak taky nechám.

Re: Změna parametrů součástek

http://www.repromania.net/tesla/tesla-r … s-1014.php   tu je vexla k týmto bedničkám.(len neviem, prečo má uvedené aj k 4 a 8 ohmovej tie isté hodnoty súčiastok) Akurát mi tu pár ARS1014 hrá, 1018tku mám jednu v kuchyni. Kábel je klasická dvojlinka s konektorom "teška-čárka". Je tam napevno. Keď budeš dačo potrebovať nafotiť, povedz.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Ok takže kabel a na konci konektor díky. No kdyby ses mi mrknul do te 1018ky jaké tam jsou součástky bylo by fajn smile Ale jestli se ti nechce tak nemusíš. Jen mám dotaz, jestli ta dvoulinka u těch repro na spodku nebo někde výš? viz obrázek (ten černý proužek znázornujě vodiče)  A jestli je zadní strana odnímatelná což asik není předpokládám.
http://img339.imageshack.us/img339/5789/beznzvuby3.jpg

Re: Změna parametrů součástek

Odnímateľná nieje žiadna stena, lezie sa do nej cez basák. Kábel je asi v jednej štvrtine výšky zadnej steny. Takže za dva. Kuknúť by som sa do nej mohol, ale asi až večer, musím ísť zrobiť dačo na aute.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Ok, byl by si moc hodný stačí jen jaké jsou tam kondíky díky moc.

Re: Změna parametrů součástek

OK. Tak večer to mrknem. Zdá sa mi, že tam boli dva 8mikrové. Krabičáky. Cievky mám vinuté hliníkom.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Hm hliník :-/ Tak pokud tam bude napsána i hodnota cívek tak je taky prosim opiš jinak měřit to nemusíš kdyby to tam napsáno nebylo to si kdyžtak změřim.

Re: Změna parametrů součástek

Napísaná nieje, je tam len číslo typu 3AKxxxx a podobne. Merák mi ich asi nezoberie...

Web

Re: Změna parametrů součástek

Tak som sa pozrel do 1018tky. Sú tam dva kondíky 4 mikro, TC473, cievka na basy je 2AK598 02, na výšky 2AK61736. Výšky sú zatlmené odporom 3R9 do série. Paralelne nič.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Hm díky moc.

Re: Změna parametrů součástek

Nz.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Tak bedny jsou doma, zatím je nemám na čem otestovat. Proměřil jsem je ohmicky jsou ok. Vypadají jak nové až na zadní odřený rog. Kabely jsou dány nové tuším 1,5ka zakončená reprokolíkem tesla. Výhybky jsou origo 2cívky daleko od sebe v mědi, 2 krabicové kondíky 4mi a jeden rezistor nějaký maličký odhadem tak 1-2watt má 4ohm. Takže co teď, vyměnit asi jen ty krabicáky že? Nevím jestě jsem neměl zkušenost s těmito kondy. Nevím v jakém jsou stavu atd....

Re: Změna parametrů součástek

Myslíš staré stříbrné nebo khaki kondy Tesla řady MP? To vyhoď a dej tam nějaký svitek a je to. Případně dát nějaký rozumnější kabel k basáku. Více řešit netřeba.

Re: Změna parametrů součástek

Stříbrné, jo kabel dám. Já jen jestli teda ty krabicáky mám vyhodit nebo ne. Jinak podle mě výhybka je moc pěkná a moc dobře vymyšlená.

Re: Změna parametrů součástek

Špulky sú pekne kolmo na seba, výhybka je postavená na plechu. Špulky sú vzhľadom na dnešné pomery predimenzované, vzduchové... Parádička.

Web

Re: Změna parametrů součástek

Ja mam doma vyhybku 2 AN 281 88. Ma dva kondyTC473MP 8mikroF, cievka na bas je 2 AK 217 24 (1mH) a cievka na vysku je 2 AK 617 35 (0,27mH). Pred vyskou je odpor 2,2 ohm.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Změna parametrů součástek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£