Re: len tak pre radost... pomozte pls

no tak som si zase nasiel cas... sa mi vidi ze sa to zvrtlo na osobnu diskusiu s thalesom ale tak co uz no...
tak pekne po poriadku...
napisal som ze som zastanca tranzistorovych zosilnovacov teda TDA7250 velmi nezapada do mojej charakteristiky zosilnovaca.
ano zosilnovace su mojej konstrukcie a preto ich ani nechcem velmi pretriasat. uz som sa o nich bavil dost... vsak som napisal ze to bola moja stredoskolska praca...
tu filtraciu by som na tvojom mieste asi nechal tak... nie je to zas take ruzove... a okrem toho tie soky im zas tolko nerobia pretoze napatie ktore ma elektrolyt uvedene ako maximalne je cca 1/3 z toho co vydrzi skutocne takze tie spicky trafa to celkom zvlada vacsinou - zase je to o stasti na kus. imho ked uz sme pri takychto vychytavkach. ty mas aky zosik? ak mas tranzistory a ak mas komplementarne dvojice bavil si sa s parovanim? to len tak ma teraz napadlo smile
s tymi vodicmi no... neni pravda ani to co si ty popisal (aj ked nehovorim ze to moje je dokonale... je to skor z praxe... co som videl, pocul... o kabloch sa da vela rozpravat)... ten prierez na basy... tam ide skor o vykon nie o basy... a ver mi ze vykon vedia cucat aj stredobasy, stredovysky ci vysky... ako som uz spominal som zvukar takze viem velmi dobre ze kabliky dostavaju zabrat na koncertoch a nie len tie do basakov. a vysky sa urcite tratia na tenkych kabloch. napr. ja pouzivam speakony na stredovysky sice tensie ale tam je tensia izolacia a prierez je skoro ten isty ako tie co davam do subbasov.

prosim vyjadrite sa niekto este k tym rozmerom co navrhol ciplox. celkom sa mi pacia a asi idem skusit napilit a pozliepat take skelety. ze potom ako to tlmit a tak...

(upravil Thales 14. 12. 2007 14:15)

Re: len tak pre radost... pomozte pls

Eh, tohle už není k tématu. Sem jsem to nechtěl nechat dojít. A na řešení toho všeho co si tu napsal už nemám nervy. To jsem ještě zvládnul do okamžiku kdy si začal řešit napěťový šok zatímco já mluvil o proudovém který nemají rády ani značkové kondy a se šmejdy dělá přímo divy. Ale v okamžiku kdy si napsal že "napatie ktore ma elektrolyt uvedene ako maximalne je cca 1/3 z toho co vydrzi skutocne" už toho na mě bylo moc. Vzpoměl jsem si na jistého pana F, bylo mi z toho blbě a ztratil jsem chuť debatovat.
Netvrdím že kabely středových a výškových sekcí nejsou nijak namahané, jen říkám že je to trochu jinak ale to ti stejně nevymluvím tak se o to ani nebudu raději ani pokoušet. Každopádně není to jen o výkonu.
A ano párování tranzistorů mi kupodivu něo říká a to nejen u komplementárních dvojic. Spokojený? Já se také na něco zeptám - ano? Měřil si někdy DF svého zesilovače? Jakou metodikou?
Ponechávám volné pole působnosti.

(upravil Kronos 14. 12. 2007 7:06)

Re: len tak pre radost... pomozte pls

Ty si neumíš doprdele vypočítat objem kvádru? Nedělěj z toho vědů nechápu proč prostě pokud je ten reprák v pořádku nedáš do té bedny která fučí. A nevytmelíš ji, bude to vypadat hnusně ale budeš si jistej že to bednou nebude. Pokud to bude dělat stejně, tak máš v prdeli zesilovač.Oprav ho a pokud to neumíš tak ho vyhoď. Tady fakt debata o ničem.