Téma: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Nahromadily se nám v rodině DVD přehrávače. Tak jsem vzal tři a zkusil je na CD hudbu. První, myslím ECG, nepoužitelné. Druhý-Sony, no hrálo to celkem. Nejlepší další ECG hrál "o něco hůře" než Denon DCD 520. Kouknu dovnitř a tam mechanika Sony, DA převodník 5+1, našel jsem datasheet. Na výstupu standartní OZ. ( typy IO si nepamatuju). Takže se domýšlím, o kolik dál je dnes zvuk základních CD přehrávačů okolo 10 000 Kč a jestli má cenu to kupovat.
(?)

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Použij DVD jako transport a digital koaxem do DACana.

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Zvuk neřeším - v mém věku již není prioritou
oceňuji čitelnost formátů CD-RW a MP3
jedna krabice pro všechno, spousta přípojek
malý nepřehledný displej - to je dvd plajer

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Tak mám vyzkoušeno propojení DVD přes digital input v zesilovači. Změna proti audio out z DVD neslyšitelná. Stejně tak neslyším změnu při připojení tuneru oběma způsoby u stejného zesilovače. A protože CD přehrávač hraje postřehnutelně lépe i přes audio out, zřejmě se tam uplatňuje "firemní čarování" se zvukem. Tož mám asi jasno.

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Dvd na filmy,cd moc neumí

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Osobně mi na dvd přehrávači vadí spíš jiná věc, a to je hlučnější mechanika, než u cd. Ale nevím, jak jsou na tom současné přístroje obou kategorií (třeba už je to ok), v posledních letech poslouchám už jen z vinylu.

Web

Re: Co si myslíte o poslechu CD na DVD přehrávači?

Asi zalezi i jaka kategorie DVD a CD se porovnava ale co jsem neco malo slysel prislo mi ze lepsi DVD jasne prevalcovalo starsi CD

Web