Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 12)

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 235]

(upravil BV 29. 4. 2024 20:26)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Toto je bez problémov
https://www.beyma.com/en/products/c/com … 11nd-8-oh/
Ja počúvam  https://www.beyma.com/en/products/c/com … 5-nd-8-oh/ , použiteľné bez problémov od cca 800Hz vyššie

(upravil BlackRider 30. 4. 2024 6:20)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

penjo,

Dík za nakopnutí - je to dál, jak říkáš...
ATH330EX vypadá velmi dobře a velikostně je to ještě snesitelný.

Už hraješ? smile


Rozumím, skládat se na Sandhorny nebude finančně úplně levný, Vismaxy ale také nejsou moc low-cost.
Kdyby se dejme tomu uskutečnil sraz, byl byste někdo ochoten Sandhorny alespoň dovézt (každá zkušenost dobrá)?
Existují celkem 3 projekty v aktivu?

Web

(upravil penjo 30. 4. 2024 6:55)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Nie nie, ale stihol som medzičasom spraviť UCD2100-TB na zákazku pre kolegu big_smile
Pár týždňov dozadu sa u mňa uskutočnila obývačková miniposluchovka, kde jeden pán doviezol Sandhorny v pasíve. Avšak ladič s tým nemal skúsenosti, tak to strelil úplne do roviny, bez naklopenia smerom k vyšším frekvenciám, tak to bolo hore moc jasné. Čo je pre mňa ale podstatnejšie, nebolo tam počuť signatúru horny.
Moje plány mám zatiaľ také, že keď vyrobím konečne boxy so Sandhornami, prvotné ladenie by som chcel zrealizovať v aktíve, kde je oveľa jednoduchšie hrať sa s naklopením frekvenčky a až následne podľa toho spraviť pasívnu výhybku. Ale kedy to bude, netuším.
Ad. posluchovka: keď dokončím tento projekt, tak by sa aj pýtala zase nejaká väčšia akcia. Ale najskôr až budúci rok.

(upravil BlackRider 30. 4. 2024 8:31)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Viděl jsi k tomu pasivu simulaci? Je škoda takovou koncepci "zabít" nevhodným návrhem filtrů. Doladil to, nebo si zvyknul? smile

Koukal jsem na ten Majův projekt... Je tam slyšet horna? Moc se mi nezdaj ty napálený výšky 8-18 kHz. Je to dost. Jinak to vypadá fajn, ale chce to subwoofer.

Edit:
Zvolil bych BR variantu UCD2100-TB na to domácí vyhrávání, fullrange použití. smile BR @ 57-65 Hz. Hadexí bas není úplně BR friendly...

Web

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Nevidel som k tomu nič, ale poznám sa osobne s chlapíkom, ktorý to meral a navrhoval výhybku. Bol účastný tiež a vlastne on oslovil toho majiteľa. Mne bolo len podané, že dovezie nejaké "hornové bedne". Až keď som ich uvidel, som zistil, že sú to Sandhorny, ale vytlačené na 3D tlačiarni.
Nehralo to vôbec zle, ale spodky to prakticky nemalo, čo sme aj s TLU obaja vytkli. Potom merač/ladič povedal, že je to úplne "v rovine". Odvtedy som s ním nebol v kontakte, tak neviem, aké to malo pokračovanie. Ale prerábať pasívne výhybky, je...makačka big_smile
Od Mabata som počul už len STH12, kde ten charakter bolo počuť. Bolo to v aktíve a návrh filtrov vznikol deň pred akciou...takže na poslednú chvíľu a nebola tomu venovaná dostatočná pozornosť.

Moje bedne budú samozrejme s BR, ale ladenie chcem spustiť pod 50Hz.

(upravil dhaman 30. 4. 2024 10:01)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

A ako si vnímal tzv. Zooming. Na výstave keď som počul pár hornovych reprosústav. Tak soundstage bol ako keby viac predo mnou nie ako pri klasických reprosustavach. Ako keby mi kapela hrala pred xichtom. 

36 minuta
https://youtu.be/J-qK3MfVvxA?t=2168

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil BlackRider 30. 4. 2024 9:17)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Já jsem kdysi slyšel u pesve RpM bedny. Jestli si dobře pamatuju, tak 15" dole, 10" středobas a 10"WG s 1" driverem. Hrálo to velmi obstojně. Už to bude pár let.
Tehdá bylo spíš v kurzu* hornové zkreslení, které spustu hifistů "slyšelo". smile

Mám doma pár 19"WG, ale ještě jsem se nedokpal s tím odladit nějaký solidní projekt. Navíc se staly postupem času&vývoje "outdated", tak nevím nevím. big_smile

* tip na zábavné vlákno na Slovanetu

Web

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Black: UCD2100-TB jsou jen bedny na dělání randálu a nenáročný případný poslech doma. Ten zdvih nad 8k jsem proto ani neřešil. V podstatě do téhle diskuze ani nepatří.

(upravil miero 30. 4. 2024 10:43)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Spirit predava 1ks stredobas pre Behringer B2031P/B2031A:
- https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=25055

S nim by slo spravit putovnu bednu s http://at-horns.eu/ath280ex-mk2.html

Mono smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Nechtěl jsem plevelit inzerát, ale jeden kousek bude asi hodně špatně prodejnej.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Nějak hloubkově jsem negooglil, ale už asi není ten bas k sehnání?
Mono je málo IMHO.

Web

(upravil miero 30. 4. 2024 14:59)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Jj, suhlasim - mono je malo.

Mozno este v Norsku by mohol byt:
- https://www.lydshop.no/shop/product/hoy … 031a-4-ohm

Ale asi to nestoji za tu namahu, jedine zeby to chcelo viac ludi.

Orientacne meranie v aktivnych B2031A
- https://noaudiophile.com/Behringer_Truth_B2031A/

(upravil dhaman 30. 4. 2024 15:19)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

mini CNC frezu mam doma. Do nejakeho priemeru 400mm viem frezovat. Problem ale je, ze iba do hlbky 25mm. Musel by som ten zvukovod frezovat z nejakych 18mm MDF po vrstvach a potom to zlepit. Este otazka ci by to nebolo potreba naimpregnovat nejakym epoxidom. Ci by sa ta MDF nezlomila. Nefim aky hruby moze byt ten zvukovod.

Dalej by stalo za uvahu spravit nejaky most ponad basovu cast nieco ako ma linkwitz na lx521. Aby sa vybracie z basovej casti neprenasali do zvukovodu.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

To už je snad lepší uplácat z hlíny "kopyto" a použít laminát.

(upravil PMA 1. 5. 2024 7:38)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Pánové, živá akustická hudba venku, klasická v koncertní síni atd. bude vždycky odlišná od reprodukované doma. Akustické pole se nedá doma zreprodukovat, regenerovat,  je iluze se domnívat, že ano. Tak nač ty dohady? smile
Mimochodem, ty poznámky typu “jenom měří, neposlouchá” jsou taky trapné. Proč to?

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

PMA:
Blahoslaveni budiž ti, kteří poznali marnost lpění na své jediné pravdě a pozvnesli se nad tyto zbytečné šarvátky.... smile
Pointou přeci není představa, že reprodukce bude naprosto věrná, ale snaha se originálu co nejvíce přiblížit. A tam už se názory různí. No a čím větší jistota, že šlapu po té správné cestě, tím větší horlivost v její obhajobě smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

no, ty šarvátky nejsou tak úplně zbytečné, pokud se vrátíš k počáteční tezi diskuze, že doporučovat TOP-DIY projekt za bratru 40-50 kolíků (!) může být pro nadšeného bastliče (majícího důvěru v autority a který věří bez před-poslechu) v jistém smyslu takřka "likvidační"...kdyby to bylo za 5-ku, tak neřeknu ani popel...
třeba teď je na bazaru top bedna Pilot Concorde 1000 - sice vintage, ale po malé repasi (pokud jsou reproně OK) může hrát jako nová...to by bylo velmi zajímavé srovnání! bo je k mání cca za polovic nákladů na AHT a je i dále na rozdíl od DYI dále prodejná

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

A aka je primerana cena pre TOP DIY projekt? smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Žádná míra pro to neexistuje, záleží na výběru komponent a co je kdo ochoten zaplatit, což se liší i v řádech.

(upravil dawsoo 1. 5. 2024 15:12)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Co ale existuje vždy je poměr náklady, investovaný čas vs výsledek... proto je vždy lepší věnovat minimálně ten čas před výběrem k poslechu a před jakoukoli realizací si to porovnat se sekáčem či alternativami ,neb překvapení (jak psal správně Kal) pak může být i velmi nepříjemné a narozdíl od komerce prodejnost dál je nulová nebo s velkou ztrátou big_smile

Není co dodávat...

Příspěvky [101 až 120 z 235]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£