Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasiv versus aktiv-klady a zápory

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

RSS

Příspěvky [121 až 131 z 131]

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Elox napsal:

Jitter je jedna věc, ale jestli si bude každý DAC z toho SPDIF rekonstruovat hodiny podle svého, nemusí se mezi sebou přesně sejít a i když bude jitter malý, může vzniknout fázový posun. V extrémním případě by z toho byl kytarový phaser. smile
Ale možná to jsou zbytečné obavy, zkusil to vůbec někdo ?

Pokud tam budou oscilátory 12MHz a víc, tak maximální zpoždění zvuku bude 40nS. Při 20kHz to je posun fáze o 0,3°.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Pro mě je vybírání vhodného řešení o vhodném poměru cena/výkon. Nikdo nemá neomezený rozpočet, prostor a čas, takže je to potřeba zohlednit. Aktivní nebo DSP řešení je finančně náročnější a za mě potenciální snadnost použití nevyvažuje peníze, více operáků nebo horších zesilovačů, komplexnost a potencionální poruchovost.
I když je rozpočet na hifi půl milionu, tak je to pořád malá částka na aktiv/DSP. Peníze se vyplatí přiřadit k jiným částem řetězce než Xkrát zesilovače výhybky, dacy apod. Méně je někdy více. Už jenom topit dalších 400 W kvůli aktivu v létě v místnosti není příjemné, klimatizace je hlučná.

Synchronizace se v profi řeší rozvodem hodinového signálu separátně z externích hodin. Opět další drahé řešení a ne zcela dokonalé.

Web

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Ako sa da riesit aktiv cez PC je pre inspiraciu (alebo pre odradenie) dost podrobne opisane na ASR od jedneho zanieteneho Japonca:
https://www.audiosciencereview.com/foru … dac.12489/

PC/iPad/BR/TV > DENON AVR (Modif.) > LinkwitzLab ORION (ASP)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Co Topping DM7? U stavby s

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Moje laborování pokračuje. Omílám to téma neustále v hlavě což mi pomáhá utřídit si fakta a preference a pomalu se prokousat k tomu pro mě nejlepšímu. Myšlenku kompletního Aktivu jsem zřejmě natrvalo upustil. Je tu sice možnost použít třeba MiniDSP ale našel jsem zahraniční diskuzi na téma MiniDSP a bylo tam dost negativních ohlasů co se zvuku týče. Ani moje zkušenosti nejsou v tomto ohledu příliš pozitivní. Verze HD bude sice asi dál, nicméně bych se stejně rád obešel bez jeho aplikace.
Osobně by se mi asi nejvíc líbila kombinace kterou zde uvedl BV. Elegantní řešení jak se vyhnout parním hodnotám pro nízký kmitočet a přesto zachovat jednoduchost systému.

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Zdravím pánové,
toto vlákno jsem pročetl a vím, že mi to budete rozmlouvat jako Anti-mu, asi si to potřebuji vyzkoušet a poté, no uvidím.
Neposkytl by mi někdo schéma na 3 pásmový aktivní crossover, s obvody zpoždění a se všemi možnostmi, pro inspiraci a další nápady.
Pročetl jsem www.linkwitzlab.com a mnoho dalšího.
Rád bych takový univerzálnější, přepínací např. s DIPy někde jsem viděl na fotce, možná jako měnitelné moduly, zpoždění na potenciometr...
Představu, co jak udělat přibližně mám, spíše potřebuji inspiraci a nápady. Snažím se vše dělat univerzálně, jednoduše obměnitelné, modulové.
6 kanálový zesilovač snad brzy dodělám.
Vyhybka bude pro domácí použití, repra ještě nemám vybraná, ale nebudou drahá, možná ze začátku i použitá, proto přepínatelná a jednoduše poladitelná.
Neočekávám zázračný zvuk, ale kdo si hraje nezlobí a nápad s aktivní vyhybkou už nosím v hlavě tak 30 let, nebyly hlavně možnosti, čas a prostředky.
Od číňana ji nechci smile
Díky všem

(upravil dhaman 7. 3. 2024 9:48)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Nieco podobne navrhoval aj pan Dudek cca 20 rokov dozadu. Skus pohladat "CLC1 dudek" (CompromiseLessCrossover)
Ale mam pocit, ze sa to nedokoncilo do uspesneho konca.

https://i.ibb.co/nwGBQbB/DSC-8536.jpg

PS: Odhovarat ta od toho asi nema zmysel. Ja osobne by som dnes isiel cestou DSP.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil reeb 7. 3. 2024 16:22)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Větsinu DPS na CLC1 mám v bazaru, kdyby nekdo chtěl..

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … light=clc1

Pro zobrazení příloh je třeba se prihlasit

Web

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Moc pěkné, monstrózní, wink rád bych to nacpal do jedné krabice společně s přepínačem vstupů, Actidampem ... vše v SMD.
Schéma jsem nenašel, asi neumím hledat.
Na DSP mě nahlodáváte, co by jste do začátku doporučili, musím o tom něco nastudovat.

(upravil dhaman 7. 3. 2024 16:23)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Tak na úplný začiatok a hranie s DSP stačí PC s integrovanou 5.1 zvukovkou, Windows a tam aplikaciu Equalizer APO
Nestojí to nič len čas a skúšať.

Pekný návod je tu
https://nikitin.io/posts/equalizer-apo-intro/

Sorry za OT

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil Ruprecht650 7. 3. 2024 18:58)

Re: Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Tak to je velmi zajímavé, určitě pro začátek super a na dlouho mě to zabaví.
ES9027SPRO je také zajímavý, lze ho i zapájet, ale co dál ... SW? wink
Díky

Příspěvky [121 až 131 z 131]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasiv versus aktiv-klady a zápory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£