Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 107]

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

U te E210 byla vada, ne?

http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=34590#p34590

Web

(upravil dawsoo 16. 5. 2023 18:29)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Podobný boty má spoustu strojů,furt lepší tak než naopak kdy to jde do laviny a čistej průstřel konců a budičů (cairn,densen,apod).  Nic co by nešlo poměrně snadno vyřešit,nicméně na HEF koukám že je to taky moc pěkný a výživný vlákno když se potkaj různé odrůdy členstva lol Já to říkám furt zlatej audioweb !!

Pokud je to dotaz na toto,cena se mi zdá poněkud moc,Fejzy E-210A chodily kolem 17-25k max dle stavu a vůle majitele.
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … ase/e-210/

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Jako sbírkové kusy jsem před léty postupně pořídil Mitsubishi DA-P30,DA-F30 a DA-M30.Nehraju na tu techniku.Mám to na koukání,zatím smile
Že bych k tomu někdy dokoupil zaplatitelný DA-A30 asi ani nedoufám.Ale je to taky hezká technika,ti Mišáci,i ti starší s budíky.

(upravil antonio 18. 5. 2023 13:26)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

reeb
Neřekl bych vada. Ten zesilovač jsem měl 2x. Poprvé jsem se ho zbavil z nudy a podruhé ho ze mě vytáhnul kamarád, kterému jsem ho půjčil asi si ho vyzkoušel doma, a natolik se mu zalíbil, že mi ho už nechtěl vrátit smile
U tohoto modelu je zvuk silně závislý na nastavení klidového proudu. U toho mého prvního kusu jsem s tím taky laboroval, protože jsem si říkal, že by mohl více topit, ale k mému velkému překvapení se s vyšším klidovým proudem zvuk dosti zhoršil, a tak jsem je zase nastavil na hodnotu uvedenou v servisním manuálu, a zvuk se stal zase příjemným a mile poslouchatelným.


dawsoo
Ten pán je vyloženě překupník a zdá se, že i docela hladový smile
Ale abych nehaněl, tak pokud bych si měl vybírat zesilovač na poslech mezi E-210 a novější E-211, kterou jsem měl taky, tak si vyberu tu starší E-210, protože hraje líp.

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Ten inzerát mi připoměl, že Accuphase E-210 byl vždy jeden z mých favoritů, ale určitě si ho nehodlám pořizovat za tyhle peníze. Chystám se na poslech k laskavému místnímu členu, abych měl představu jak hraje, pro případ, že se někde objeví za přijatelnou cenu. Je to jen o tom, že se mi líbí. Jinak poslouchám na vymazlené DPA a jsem spokojen.

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

BEARFAN:
Jo je to na konci myslím osazené Sankeny 2SA1186/2SC2837 které jsou lineární už i od menších proudů,takže je to možné,ale zesilovač je evidentně teplotně překompenzovaný když klesne po chvilce klidový proud k nule. Správně by se měl ustálit a držet na stejné hodnotě při všech režimech. Výrobce se tím zjevně chrání před přetížením SOA koncových stupňů při divočejších impedancích a rychlých změnách teploty chladiče.

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 4. 6. 2023 23:23)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Někdy se mi chce fakt brečet chudák Keník KA-880D sad i ten servis je hardcore ale faktem je že tohle by tady šlo do konťáku smile
https://www.youtube.com/watch?v=8bqyAOBXdg4

Není co dodávat...

(upravil jardag69 10. 6. 2023 22:14)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Co tohle?

https://youtu.be/SHub2tGmrT4

(upravil dawsoo 11. 6. 2023 8:06)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Bé jednička na prodej v Praze za "pouhých" 130 kolíků big_smile
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … amaha/b-1/

Není co dodávat...

(upravil dawsoo 27. 7. 2023 20:23)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

K mání je  Pincek A91d Urushi dokonce od paní smile
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … neer-a91d/

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

uruši je už jen na fotce nádhernej, naživo to musí být famózní-impresívní mašina smile

a co tohle: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … a/cdx-880/

je to za rozumný peníz, s nějakým firemním jamaháckým dopočítáváním...slyšels to hrát?

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 7:53)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

kal:
JJ tuhle přesně jsem kdysi měl,pro-bit asi nějako fungoval,nehrálo to vůbec špatně,mnohem líp než třeba denony s Alfou, výstupy měly operáky posílené sledovačema v áčku,nicméně nahradil ji pak kenwood DP-7090 který byl za podobné peníze lepší.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

pro běžnýho posluchače je ALPHA dobrá, vymýšlí si sice (ve snaze přikrašlovat) a to je líbivé...taky mám jednoho s alfou ve skříni smile

přemýšlím, že si tu 880 pořídím, ten výklopnej panýlek je totiž moc pěknej smile a vypadá, že je v super stavu

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 9:16)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

JJ je to i slušně servisovatelný,kovová mechanika sony,laser je myslim KSS-213B/C a není tam žádná záludnost,má dva výstupy jeden pevnej a druhej regulovatelnej,klasickej yamaháckej oranžovej displej. Měří to slušně kolem 0,002% thd na 1k. Zvuk je mírně na světlejší straně, ale není rozhodně ostrej nebo nějak digitálně  nepříjemnej v rámci CD kategorie.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

říkal pán, že už je fuč...takže si ho neposlechnu...aspoň neutratím smile
digitální zvuk: pořídil jsem si 2-track headstack na reel2reel, tak se chystám vyzkoušet co bude z CD na výstupu z pásu smile
prý to někteří zvukaři tak dělávali - "refresh" páskem smile

(upravil dawsoo 28. 7. 2023 9:44)

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

No to se nedivim byl jako jeden z mála za docela normální věku odpovídající cenu,koukal jsem i na jiný na to co tam maj za Cédéčka a fakt ti lidi neví co by za ty starý jetý plečky chtěli big_smile

Jediný co tak nějak ještě jde a odpovídá cenově je asi jen toto:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … z/cd-5001/

Placka se dá dneska přehrát i na laciným DVD za pár kil digitálně coax-optikou přes dnes lacinýho číňana DAC, kde to zvukově to smázne s přehledem prakticky víceméně skoro cokoliv smile Cédéčka z devadesátek a milenia, dle dnešních měřítek až na vzácný vyjímky, jsou max jen krabky pro sběratele ,s  věrným čistým zvukem nemaj většinou kvůli velkýmu jitteru a nezvládnutý obvodařině bohužel nic moc společnýho. Vintage věci (zesiky) mam rád,ale  digitál a i další věci vč. reprobeden, tam už to bohužel alespoň promne dávno neplatí.

Není co dodávat...

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

je to tak, mi by se hodil jen rozměry (přijatelnými) a designem, od zvuku bych zázrak nečekal...ty vyšší modely s výklopnými panely mají rasu...
digitál upgraduji až přijde čas a objeví se nějaký vhodný DAC, zatím je pro mne top 2-track-19cms z dobré LP - to je žrádlo! smile nic lepšího doma nemám

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Kedysi som sa pohrával s myšlienkou, že si kúpim nejaký slušný CD player, placiek mám dosť. Akonáhle som vyskúšal prehrávať cez SPDIF na E70 zo svojho starého NADu tak som túto myšlienku úplne zapudil. Ani tie najlepšie CD prehrávače sa nechytajú na to, ako hrá prachobyčajný prehrávač cez E70ku. A žena už si dokáže prehrávať svoju muziku sama, bez mojej asistencie.

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

i CDP transport by měl pasovat do sestavy / dyzajnu a mít komfort ovládání ideálně z panelu...hrál jsem i přes DVD-player + DAC, ale na ovládání to moc příjemný nebylo...placek s klasikou mám tolik, že bez CDP nemůžu sad
...a musels prodloužit řetěz z kuchyně? smile smile smile

Re: Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

No, když má někdo hodně placek (i já nejsem vyjímkou), tak stačí udělat rip pomocí EAC a přehrávat přes PC. Je to sice časově náročné než se to provede, ale pak můžete zapomenout na tu obrovskou hromadu CD. Na druhou stranu mi přijde zvukově lepší používat CD player jako transport propojený s nějakým externím dacanem. Tak jak psal godz.

Příspěvky [41 až 60 z 107]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Starý krásný mašiny co maj stále co nabídnout

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£