Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za CD přehrávač

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 101]

Téma: Náhrada za CD přehrávač

Zdravím.

Mám dotaz.

Chcípl mi CD přehrávač Technics, velmi letitý. Potřeboval bych ho nahradit a možnosti jsou dvě...

Buď zase koupit nějakou ojetinu, nebo to nahradit něčím, co něco umí...

Zajímalo by mne, aby to umělo přehrát CD, ale i MP3/Wma z flashky, paměťovky atd.

Když koukám po nabídkách, jsou tam různé věci za různé ceny, mně neznámých značek...

Má někdo s něčím konkrétním, v rozumné kvalitě, za rozumné peníze?

Předem děkuji za odezvu.

Re: Náhrada za CD přehrávač

Mikro PC, do nej CD, DVD mechanika a pokud chces kvalitni zvuk, tak externi zvukovka.
stejnou sluzbu udela i notebook, ale jak dlouho vydrzi mechanika, to to netusim.
Resil sem jiz davno, mam mikrotower, uvnitr SSD disk, aby to nezralo moc elektriny, osazena do jednoho lochu mechanika a do druheho USB port-y a lochy na SD i mikroSD.
Interni grafika, ma HDMI vystup, ale takovy ten pitomy bez zvuku.
Na zvuk pouzivam externi zvukovku, kterou sem pred tim pouzival ku radiostanici na digymody.
spotreba je pri max. zatizeni kolem 55W,  kdyz startuje, jinak pri beznem poslechu hudby (vypnuta TV) spolu se zesilovacem tridy D, osazenym do zadniho lochu po nejakem modemu (TPA 3110D) original PC karta, nepamatuji si typ, kolem 19W, kdyz tomu osolim, tak 28W.
Dodelal sem sitovy vypinac zdroje, primo na predni panel, ze stareho PC., neni to uplne koser, ale funguje.
Zdroj ma i externi zauvku pro monitor, takze tam ma pripojenou  TV.
Vypnutim sitoveho zdroje, to zere nula, jinak st.by, kolem 2W
Je to vlastne takovy entertajment bazmek, ponevac kdyz neposloucham nahranou muziku, tak to pouzivam i jako internetove radio, nebo youtube koukaci bazmek.
Ve vetsine pripadu stejne vypinam TV, pouzivam to jen jako zvukovou kulisu.
..
Jinak na chate (boude) telefon, pres sluchatkovy vystup pripojeny TPA cinsky modul, (podle me lepsi jak BT, to je osobni pocit, nemereno a jen provereno, ze kabel ma lepsi zvuk, jak BT) a ta sama radost. 12V rozvod napaji primo zesilovac, telefon nabijeny pres krabicku ktera dela inteligentni USB, teda Quick Charge 4 ze solarni baterie 12V
Vyhoda je, ze kdyz mi zazvoni telefon, vi o tom cely les.

Re: Náhrada za CD přehrávač

Hudba sa už bežne predáva v podobe súborov bez nosiča (CD) a budúcnosť má Hi-Res rozlíšenie. Používajú sa formáty WAV a FLAC. MP3 má ešte použitie pre prenosné prehrávače. WMA nemá význam.

Tiež Ti odporúčam radšej externý prehrávač. Ja používam Raspberry Pi so systémom moOde audio. Pôvodne som uvažoval o tomto prehrávači len ako "doplnkovom", no dnes je hlavným zdrojom signálu.

Raspberry Pi mám cez USB pripojené k externému DAC, ktorý má aj SPDIF vstupy a reguláciu hlasitosti. K DAC mám pripojený aj CD prehrávač cez koaxiálny SPDIF vstup a CD prehrávač používam len ako transport. DAC plní funkciu predzosilňovača pre digitálne zdroje a mám ho pripojený priamo ku koncovému zosilňovaču (analógové zdroje už nemám).

Záleží aj na tom, akú veľkú zvierku CD máš. Mohol by si si ich nagrabovať na harddisk a CD prehrávač úplne vynechať.

Ak chceš CD prehrávač (ja sám ho mám, takže neprehováram), tak nerieš prehrávanie audio súborov cez neho. Je to veľký kompromis, katalogizácia súborov, komfort ovládania... je mizerný. K prehrávaniu audio súborov radšej vhodné samostatné zariadenie.

(upravil Pech. 9. 12. 2022 0:52)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Takhle... Většinu muziky jedu přes počítač s Xonarem.  Mám i smart televizi, která přehraje cokoli i z internetu, ale jestli běží počítač, nebo televize, to je celkem jedno....

Cd zas tolik nemám, ale nějaké přeci jen ano.

Přemýšlel jsem, zda není věc, která by měla nějaké svoje ovládací rozhraní, slot na kartu nebo flash a k tomu mechaniku, kdyby to umělo přehrávat z netu, nebránil bych se, ale nevyžaduji...   Rádio rovněž nevyžaduji, mám tu dobrej tuner, věnku anténu, chytím i rakušáky...  Ale DAB jednoho dne přijde...

Takže když to shrnu co do vlastností, tak jako bejvaly empétrojky do kapsy, malé, s vlastním malým displejem, ale to na obsloužení volby přehrávaného alba stačí, aby kvůli tomu nemusela běžet velká obrazovka, s mechanikou....Pokud by to bralo i DVD a mělo externí výstup na obrazovku, tak to by mohlo být, ale není nutné...

Přemejšlel jsem o nějaké pidivěžičce, která by obsloužila ty formáty a vzal by se z ní linkovej výstup do zesáku...  Ale jakou kvalitu zvuku to
na lince bude mít, když zesilovač a repra v této kategorii jsou dost trash?  Nebo nějaký komponent, co bude toto umět.

Pokud je obtížně kombinovatelné dohromady, nebráním se řešení, že si koupím nějaký ojetý CD player komponent, protože nový už stejně nebude a na těch pár CD to bude v pohodě a potom další věc, co bude žrát audio z vlastního, nebo přenosnýho disku flash, ssd, cokoli...

Děkuji.

Re: Náhrada za CD přehrávač

Já osobně používám minipc ve stylu  intel NUC na přehrávání digitálního audia i videa, a vedle je komplet analogová sestava, když mám chuť si pustit LP, CD, rádio. Mám krabičku, kde je přepínání repro relátkama spojený s vypínáním napájení věže/ PC+TV a tím je to komplet vyřešeno...

Re: Náhrada za CD přehrávač

Taky jedu na PC, ale mám pár CD tak jsem si tak nějak ze sentimentu koupil postarší CD přehrávač. Mám ho tuším rok, a za tu doby běžel tak dvakrát...
Taky jsem z druhé ruky koupil Topping DX3. Ten používám jako zvukovku. Takže z PC kabelem USB, z TV optikou a z CD přehrávače coaxem a mám podchycenop vše. Ten Topping umí běžet i bez PC.

(upravil reeb 9. 12. 2022 10:56)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Taky jedu Tidal (z ebay) + USB dac a spokojenost...hraje to lip nez CD.

Placky uz kupovat nebudu

Web

(upravil dhaman 9. 12. 2022 12:31)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Napodobne raspberry pi4 na tom software moode + camilladsp k tomu USB zvukovka 8 kanalova a 4 koncaky - 4 pasmo aktivne. Primarne hram FLAC z NAS. Za mna konecna CD uz nee...
PS: chystam upgrade na 8 kanalovy USB DAC - Topping DM7 a koncaky 4xHYPA10 pride jezisek

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Rozumím. Uživatelské rozhraní pak ale musí dělat nějaká externí obrazovka.  Něco s vlastním rozhraním, malý displej, něco podobného?

(upravil dhaman 10. 12. 2022 11:07)

Re: Náhrada za CD přehrávač

V mojom pripade mobil, tablet, notebook, TV zalezi co mam poruke.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Mám UHD blu ray stolní rekordér. Umí vše co potřebuji.

Re: Náhrada za CD přehrávač

Základný rozdiel medzi CD a audio súbormi vidím v "katalogizácii" a obsluhe.

Pri CD tvoria "katalóg" CD nosiče uložené niekde na poličke, v stojane... CD si vyberieš, máš na ňom obal s informáciami, grafikou, je tam zoznam skladieb. Keď CD vložíš do CD prehrávača, máš tam len to jedno CD. Na displeji CD prehrávača Ti stačí pre orientáciu len poradové číslo prehrávanej skladby. Všetko ostatné nájdeš na obale CD, ktoré môžeš mať pred sebou.

Pri prehrávaní audio súborov je to všetko len virtuálne. Nemáš nič hmatateľné. Jednoduchý displej, ako pri CD prehrávači, je obmedzujúci, poskytuje len málo informácií. Vyhľadávanie albumov je neprehľadné a zdĺhavé.
Lepším riešením je "monitor", na ktorom si vieš zobraziť zoznam albumov:
https://moodeaudio.org/assets/img/gallery/gal-4-albumview.jpg
Výber je ešte prehľadnejší, ako pri CD na poličke. Pri prehrávaní vidíš zoznam skladieb a prípadné doplňujúce informácie.
To Ti CD prehrávač s USB vstupom neumožní.

Výhodu v RPi vidím v tom, že nepotrebuje žiadne periférie - monitor, klávesnicu, myš... Má aj nízku spotrebu, takže mu stačí jednoduchý zdroj bez chladenia (ja používam lineárny). Odpadajú aj možné problémy s rušením, ako pri PC.
Ovládať ho vieš z akéhokoľvek zariadenia s displejom cez webové rozhranie (nie sú potrebné žiadne špecifické aplikácie) v spoločnej sieti - PC, notebook, tablet, smartfón, smart TV... Mať displej pred sebou je praktickejšie, ako displej na prehrávači.

V posledných rokoch zaznamenali značný vývoj DA prevodníky. Dnes aj relatívne lacný CD prehrávač môže mať kvalitnejší DAC, ako "hi-end" CD prehrávač z pred niekoľkých rokov. V tom vidím problém pri prekupovaní starších CD prehrávačov. Opotrebovaná môže byť mechanika, ktorá má svoju obmedzenú životnosť.
Preto považujem za vhodnejšie riešenie samostatný "externý" DAC, ktorý môže slúžiť pre viacero digitálnych zdrojov. A v prípade potreby sa dá ľahko vymeniť (upgradeovať).

(upravil stiglitz 10. 12. 2022 12:48)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Ale to je pořád dokola.
Tazatel se ptá na něco jiného - a já přiznávám, že mám stejný problém.
Zatím to řeším DVD přehrávačem, který tedy i umí VMA a MP3, například, takže sežere všechno.
Já tu mám taky dva regály plné originálních cd, se kterými se nerozloučím, ani omylem.

teď mě pravověrní hifisti sežerou, ale..: https://cd-prehravace.heureka.cz/auna-a … /#prehled/
Myslím, že člověk asi nedostane tu úplně top kvalitu, zato ale ušetří nezanedbatelný peníze. Já už jsem o tom uvažoval, no, nevím.
https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T … -oxid.html

(upravil Anti 10. 12. 2022 12:52)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Pokud to má digitální výstup a proženeš to přes slušný DAC, proč ne.
Já to řešil nákupem Denona z druhé ruky. Ideálně je koupit něco v čem je levný ale dostatečně dobrý laser o kterém se ví že se bude ještě nějakou dobu prodávat big_smile

Re: Náhrada za CD přehrávač

Možné řešení:

a/ Zesilovač se dvěma CD vstupy, u obou s možností obejít korekce, do jednoho vstupu hraje poctivý CD přehrávač, do druhého DVBT tuner s USB
b/ Zesilovač s CD vstupem a možností obejít korekce a se vstupem LINE, AUX, apod., do něhož hraje DVBT tuner s USB nebo DVD přehrávač s USB, apod. prostě cokoli, čím nebude vstup přebuzen a hraje to tak, že nemožnost obejít u tohoto vstupu korekce nebude vadit.

Přístroj vše v jednom má svoje úskalí, komponentový CD přehrávač má své půvaby, jak zde o tom píše emge. Poslouchám, listuji přílohou obalu, obsahuje-li i texty, zazpívám si, nebo si mlčky užívám pěknou muziku.
Při ceně CD přehrávače orientačně a přibližně do 12  tis. Kč, je skoro jedno, jaký to bude, může to být i bazarový za 1000,-- Kč, protože hlavní nápor financí nesou reproboxy, a po nich zesilovač. Říkávám lidem, že cenový poměr reproboxy:zesilovač:CD přehrávač bývá od 4:2:1 po 3:2:1, t.j. pokud koupím CD přehrávač za 5 tis. Kč, na zesilovač bych si měl připravit 10 tis. Kč a na reproboxy mezi 30 a 40 tis. Kč. Tím mám na mysli dnešní výrobky a techniku v nějakém statistickém středu a cenovém optimu, t.j. kompromisu člověka, který zná cenu peněz a svoje potřeby má zaměřeny široce či univerzálně v socio-ekonomickém, sportovním a kulturním slova smyslu.

Kompromis lze ale udělat i tak, že seženu z druhé ruky CD přehrávač za 1 tis. Kč, zesilovač za 2 tis. Kč a reproboxy za 4 tis. Kč a může to hrát také velmi přijatelně. To již ale potřebuji nějaké vědomosti nebo zkušenosti nebo rádce, abych nešlápl vedle a možností je nepřeberně.

Až přijdou na trh záznamová zařízení a přehrávače, kde se nic netočí a tedy skoro bez kazítka, se samplovací frekvencí kolem 1 MHz ve 24-32 bitovém stereo, tehdy bych snad klasická média CD/LP/SP/MC/TAPE začal opouštět. Škoda, že se tak nestalo již před deseti lety, kdy by si to moje uši více užily.
Dnešní vzmach vydávání LP neshledávám pramenit ve vytříbenosti sluchu a zvukových potřeb zákazníků, jako spíše v jejich informační masáži a sekundárním prospěchu vydavatelů tím, že díla se méně kopírují a více kupují na originálním, v podstatě nekopírovatelném, nosiči, t.j. LP.

Když si moji svěřenci (žáci na SPŠ) ve škole libují, jakou skvělou hudbu poslouchají ze svých mobilů skrze sluchátka, tak je nechám totéž pustit nejprve přes modul integrovaného stereo zesilovače, který si právě dostavěli, do dvoupásmových reproboxů 20 litrů s poctivou výhybkou, oni řeknou "to hraje nějak divně", tudíž jim to pustím do třípásmových reproboxů s 12" basovým repro a poctivou výhybkou a oni řeknou: "To hraje příšerně". Pak jim tutéž či žánrově blízkou skladbu pustím z pořádného média, jímž mám na mysli LP, CD nebo dobře zkonvertované originální CD do WAVu přes osvědčený mobil či PC, a oni řeknou "AHA!". To mě podstatně ulehčí vysvětlování, za jakou kvalitu jim rodiče platí spotifuj apod. Nikdy ale nezapomenu dodat, že nejméně pro seznámení s novinkami, žánry, interprety, atd. to může být učitečné, a je dobré si být vědom, jak jsou streamy režírovány, sestavovány, placeny, atd.

Závěrem dodatek - nikomu nic nevnucuji, nikoho nepřesvědčuji, píši to jen jako subjektivní příspěvek a nenárokuji si pravdu, správnost, úplnost, výstižnost, ověřitelnost, původnost, ...

(upravil tatko Tom 10. 12. 2022 18:33)

Re: Náhrada za CD přehrávač

Za mňa tiež výlučne môj názor (teda spôsob).
Všetky CD som si previedol (a nové prevádzam) do FLAC - kto má meniť placky, ak má chuť na niečo knkrétne? Dosť kvalitný CD player je už nejaký čas vo vedľajšej izbe hore na skrini. Na celkom solídne, už ani nepipojené gramo padá prach tu. Kúpil som ho len dcére pre radosť (kupuje si originálne LP, hoci sa dajú stiahnuť), svoje LP som robil na staršom.
Polku LP som si pred dávnejším časom nahral do (vtedy zatracovaného) WMA - niektoré s ručným vystrihaním lupancov, niektoré ako boli.
Podľa mňa tá snaha o Hi-Res Audio je hlavne pre dobrý pocit - koľko ľudí počuje zvuky nad 20kHz, prekryté mnohonásobne silnejšími zvukmi pod tou frekvenciou? Nikto. 24-32(48...) bitové stereo? No pre dobrý pocit (alebo v prípade hudby s hodne veľkým dynamickým rozsahom a hodne tichými pasážami, no tie prekryje šum okolia), inak nevidím zmysel smile

Re: Náhrada za CD přehrávač

Digiting, niekde robíš chybu. Spotify nie je rozhodne najslabší článok retazca. Poznám ľudí čo majú audio za 30-60 tisíc eur a v pohode ho používajú. Popri tom majú aj CD alebo vinyly. Prepáč ale toto je typicky konzervatívny názor mnohých ľudí staršej generácie... Spotify má možnosť prehrávať vo vysokej kvalite a kodovanie je uplne inde než nejaky prastarí algoritmus používaný pri mp3. K tomu že mp3 320kbps pri teste oproti FLAC a WAV na slovanete nerozoznal z 20 ľudí prakticky nikto sa vracať príliš ani nebudem...

Môžeš si na spotify pustiť tú najvyššiu kvalitu a prehnať to cez kvalitný a moderný asnychronny DAC a pardon ale vinylom aj CD to natrhne prdel. Pretože kvalitný CD prehrávač nemal takmer nikto... Mal som tu SONY ES, DENON DCD-3000 čo sú slušné stroje ale už blbá ESI Julia bola hádam lepšia a ASUS Exonr essence ST/STXSTX2 určite... Aj tak to má všetko odfláknuté hodiny a mnoho iných vecí v čom tomu asnychronny DAC natrhne zadok a výsledok je inde...

Treba si uvedomiť že doba pokročila. Keby si písal o prehrávaní hudby online pred 15 rokmi tak ok ale dnes je internetové priojenie rýchlostou inde, formáty kodovania sú inde, výpočetné výkony a všetko je inde.

(upravil reeb 10. 12. 2022 21:13)

Re: Náhrada za CD přehrávač

jj treba takovy Lutadac ve spojeni se Spotify / Tidal je v pohode poslouchatelny..

Web

Re: Náhrada za CD přehrávač

stiglitz napsal:

Ale to je pořád dokola.
Tazatel se ptá na něco jiného - a já přiznávám, že mám stejný problém...

Základnou otázkou bolo, či si má kúpiť CD prehrávač, alebo si priplatiť za "niečo lepšie", čo zvládne aj prehrávanie audio súborov.
Väčšina odpovedí (vrátane mojej) je, že "niečo lepšie" nemá veľký zmysel.
Lebo ak to s prehrávaním audio súborov myslí vážne (v dnešnej dobe by mal, má to budúcnosť), mal by to riešiť lepším a kvalitnejším spôsobom. A dostal aj niekoľko zaujímavých tipov.
CD nosiče tu majú stále svoje miesto. Ale audio súbory sú plnohodnotnou alternatívou. A Hi-Res posúva kvalitu vyššie.

tatko Tom napsal:

Podľa mňa tá snaha o Hi-Res Audio je hlavne pre dobrý pocit - koľko ľudí počuje zvuky nad 20kHz, prekryté mnohonásobne silnejšími zvukmi pod tou frekvenciou? Nikto.

To je úplné nepochopenie. Hi-Res je o vyššom rozlíšení, nie o ultrazvuku.
Viacej vzoriek umožňuje presnejšiu rekonštrukciu pôvodnej analógovej krivky, hlavne na vyšších frekvenciách. Vyššiu vzorkovaciu frekvenciu je možné ľahšie a precíznejšie odfiltrovať a znižuje sa aj možnosť aliasov v počuteľnom frekvenčom pásme. 24 bitové rozlíšenie znižuje kvantizačné skreslenie a problémy s ditherom.
Hi-Res od Supraphonu s rozlíšením 24bit./192kHz je však konečnou, ktorú už nemá význam prekračovať. 32 bitové rozlíšenie sa používa iba pri editácii audio súborov.

(upravil mechanik 10. 12. 2022 21:41)

Re: Náhrada za CD přehrávač

reeb, pred časom si tú pisal že to hrá výborne a že ta to fakt baví smile To je Luta DAC stále pomerne racionálny a nízkorozpočtový projekt. Je možné použiť lepšie oscilátory než NDK. Viac separovať napájanie a podobne... Vždy ma zaujímal PCM1794 v mono režime ale sám som sa k tomu nedostal. Má debilný layout tak sa mi s tým nechce. V PC mám nakreslený dual AD1955. Tak možno raz...

Příspěvky [1 až 20 z 101]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Náhrada za CD přehrávač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£