Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Přeji hezký večer z jižní Moravy,


Je to už několik týdnů, kdy jsem si zakoupil repro anglický model ze 70. Let  Celestion Ditton 44.

Než se rozepíšu dál, rád bych se představil a něco o sobě prozradil.
V 70. letech jsem navštěvoval lidovou školu Umění  a na 1. Máje každým rokem pravidelně s orchestrem vyhrával.  Dokonce jsem začal zpívat ve sboru a vydrželo mi to až do puberty. Později mne bavilo hrát na bicí. Před pár lety v Brně jsem se setkal se Stevem Gaddem a musel jsem mistra poprosit o společnou fotku. Velice si toho cením.
S láskou k hudbě se projevuje u mne rovněž vztah k historii, jazykům, kultuře, filosofii. Asi by se to dalo shrnout slovy mé ženy. Ty přemýšlíš nad globálními problémy světa a já musím nakoupit, vyprat a postarat se o rodinu.

Ale vrátím se k Celestion Ditton 44. Jsou to pozoruhodně znějící monitory. Některé reference odkazují na jejich postavení ve studiích BBC v Londýně. Nevím, jestli je tady rovněž podobnost s jinými značkami jako Rogers, Harbeth, Spendor.
V posledních letech doma přehrávám více Jazz už méně Rock a to především na model Infinity Kappa 8.  Jsou  ještě provedené v krásném kalifornském buku.
Tady bych se rád pozeptal na někoho z el.techniky,  který  má všestranné zkušenosti  s  konstrukcí, měřením a laděním frekvenčních vyhybek.  Mám osobně pocit že celestion ditton 44 ačkoliv zní velice sladce až medově nemají prostorové zobrazení a málo dynamiky.  Asi potřebují přeměřit hodnoty a taky potřebují nové kvalitnější komponenty pokud jde o cívky a  kondensatory.
Našel jsem si několik velmi zajímavých youtube videí s hrajícími celestion ditton 44. Níže posílám dva odkazy pro představu a porovnání.

https://www.youtube.com/watch?v=8efbDBJ-7Js&t=1241s
https://www.youtube.com/watch?v=2lm166u0IhU

Videa  Haycross  Audio na mne udělali velký dojem a velmi rád bych našel někoho, kdo se k videu vyjádří. Přál bych si vyhybky vyrobit a tady se obracím na profi poradce. Realizovat nebo zavrhnout?      Je to dobrý nápad? Cenově to pro mne není  problém.

Snad ještě malou poznámku, pro ty kteří  to nemají tak daleko a jsou ochotni na poslechové setkání do Znojma přijet, vzkazuji  jste srdečně zváni.  Náklady na cestu Vám vyrovnám.
Vím že v Brně a celkově na Moravě je spousta absolutních špiček v oblasti elektrotechniky. Nechám se překvapit.

S vintage pozdravem  Luděk  Mačinec

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Je otazka jak jsou na tom samotne reproduktory treba 30-40 let stare, ktere take starnou. Kdo mel reprosoustavy pred vami a jak je pouzival..

Repasovat samotnou vyhybku nebyva problem.

Web

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Stáří reprosoustavy podle údajů od výrobce odhaduji na 45 let. Hodnoty reproduktorů,  impedance, stav magnetů bych rád nechal na posouzení odborníkem.

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Pokud by se ti tady neozval žádný měřič tak si napsat o schema vyhybky toho typka z youtube..

Web

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Pokud jsou to monitory, tak to pak sou monitory a zvuk byva plochy.
Mereni muzes povest i doma, nebo kdyz mas moznost, tak hluchou komoru, ti za par drobnych, mozna za par lahvi, postavi nekde ve stohu slamy z baliku. Akorat ten strop, potrebujes aspon 3 dlouhe fosny.
To me naucil znamy, ktery se timto zabyval a potreboval rychle vytvorit bezdozvukovou mistnost. (nahraval nejake hudebni nastroje)
Monitory vseobecne maji pro nekoho zvlastni projev, ponevac by nemeli kreslit do zvuku, pokud maji byt monitory do studia.
Jinak zase o nejaku velikou vzacnost se nejdena, daji sehnat od 100, do 500 eur, nekde i tysim na allegro.pl sem je videl
Menice starnou, ale pokud to nekdo neskousel, jako diskotekovou ozvucovaci aparaturu, tak to bude snad ok.

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Anglicky neumím, ale podle toho prvního videa by se ta výhybka dala namalovat i s hodnotama.

(upravil 3. 11. 2022 0:22)

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Standartní zapojení celeston ditton 44 mám k dispozici. Odkaz přikládám.

https://www.hifi-wiki.de/images/1/10/Ce … _PCC_1.jpg

Haycross Audio na videu ukazuje svoje vlastní zapojení s lehce pozměněnými hodnotami kondíků a cívek.

Zvuk výsledného videa mne tak nadchnul, že chci s někým tento projekt posoudit a zrealizovat.

https://i.postimg.cc/pL5hDzCz/20221029-122940.jpg

Re: reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Uz s tim laborovalo vic lidi smile

https://www.diyaudio.com/community/thre … ic.364717/

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » reproduktorová vyhybka Celestion Ditton 44 BBC Monitor 1973-1979?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£