Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Dobrý den, postavil jsem dvě třípásma s osazením výškový Tonsil GDWK 10/80T/1,8, středy Beyma 5MP60N a pár basáků 8BR40 v každé reprobedně s tím, že všechny jsou 8ohmové s výhybkou z dexonu 100 W, 8 Ohm, 3 pásma, 700 / 5 000 Hz, 12 / 12 dB. Ty dva basáky jsem připojil způsobem rozdvojení kabelu od výhybky ke každému měniči. Pokud se nemýlím tak to dělá 4ohmy. Můžete mi někdo poradit jestli si mám sehnat novou 4ohmovou výhybku, nebo existuje i jiné řešení?

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Mám obavy abych nespálil měniče či zesilovač (YAMAHA AX-496). Předem děkuji za rady

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Otazka zni takto:

Umi zesilovac pracovat do 4ohm? Pokud ano, tak jedine, co jsi zpusobil je rozladeni vyhybky basu, pokud ne, sebelepsi vyhybkou to nespravis (na basech nelze kouzlit a zvysovat impedanci odporem nebo tak neco). Znamena to, ze na vyskac to nema ZADNY VLIV, stejna tak na STREDAK TO NEMA ZADNY VLIV. Pouze na vetev filtru, ktera vede k basakum. Tu jsi rozladil. Nelze rict, ze posunul frekvenci, to by platilo pouze pokud by tam byla jenom civka na basy, nevim, jak je resena tahle vyhybka. Kazdopadne, uprava tak, aby se ta vyhybka chovala stejne je snadna. Staci v basove vetvi civky a kondiky vydelit a vynasobit dvema. Co  udelat z cim, si uz zjisti sam. smile

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Vzadu na zesilovači je přepínač, jedna poloha je- A or B : 6ohm min /Speaker  A+B : 12ohm min /Speaker
                                                a druhá poloha- A or B : 4ohm min /Speaker  A+B 8ohm min /Speaker
Nerozumím tomu proč by měl pracovat pod 4ohmy. Každopádně jsem to otestoval a od původní klasické třípásmovky a nynějšího připojení druhého basáku je neskutečný rozdíl. Problém je v tom, že se obávám většího a delšího zatížení dokud si neověřím, že je vše v pořátku. A navíc jsem zaslechl u výškových reproduktorů jakési podivné občasné praskání i při velmi tiché produkci

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Prepni ten zesilovac do 4ohm. (tebou popsana druha poloha).

Neni duvod, proc by mel byt jakykoliv problem pro vyskovou a stredvou sekci. Tam je vse v poradku 8ohm repro, 8ohm filtry a 4ohm zesilovac, v podstate idealni stav. Prskani vysek s timhle nema nic spolecneho. Problem mas na basech, kde je dobra impedance zateze vzhledem k zesilovaci, ale spatny filtr.

Co sem muze stat: Tim, ze je rozladeny filtr jsi nejspis posunul jedu z jeho kritickych frekvenci (pokud je to aspon 12 db/oct) do pasma stredaku a tim padem mas v te oblasti MOZNA impedanci nizsi (o fous, nic dramatickeho) nez 4ohm nominalne. Spolu s odpory civek a privodnich vodicu se pretizeni zesilovace nejspis bat nemusis, ale porad plati to, co jsem rekl. Ta vyhybka je rozladena - pominu-li to, ze uz jako univerzalni vyhybka je bez uprav celkem na prd at na ni povesis cokoliv, ale aspon bezpecna pokud se dodrzi impedance.

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Ta výhybka má 12db/oct, ale stejně mám v plánu ji měnit, když už ty měniče stály nějaký prachy tak nemá cenu to kazit nějakým šmejdem, akorát nevím jesli bych to zvládl sestavit, jakou by jsi mi doporučil k těmhle měničům, možná bych se přiklonil raději k nějaké s vyžším výkonem než těch 100W (něco opět z dexonu?). A děkuji mnohokrát za rady

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Vyhybku musis navrhnout na miru, nejlip zmerenym menicum a opet overit merenim. Koupenim jakekoliv jine vyhybky kdekoliv jinde si nijak moc nepomuzes. Pokud jsi se zvukem na stredecha vyskach spokojeny, doporucim ti pohnout s hodnotou kondenaztoru a civky na basove vetvi, jak jsem napsal vys. Jedna soucastka pujde na polovinu hodnoty a jedna na dvojnasobek. Co kterym smerem si zjisti sam.

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

8BR40 dokaze dobre zahrat bassy, ale az po chvili, nez se rozehraje. tak ma rada je zapoj jen jeden do te doby nez nebudes miz vyhybku primo. ten druhy nech jako pasivni membranu a odpojeny. Vyzkousej toto jak to bude hrat.

Web

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

To uz to radsi zapoj na tu 8ohm vyhybku tak, jak jsi to mel puvodne...

Re: výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Kondy jsou 2x vetsi a civky jsou 2x mensi.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » výhybka 8ohm,měniče 8; 8 a "4"ohmy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£