Téma: Subsonic

Serus všetci

Chcel by som si k svojmu subu spravit subsonic aby nemusel hrat to co nezahra a tym padom by som ho mohol viacej zatazit (kedze je BR)
No hladal som po nete aj vsade inde ale narazil som len na toto http://sound.westhost.com/project99.htm .
Celkom sa mi to zda aj vhodne (staci polovica z toho tj. 18db/okt) ale ked som skusal simulovat cez LSPcad tam mi vyslo celkom dost vysoke GD pri celom zapojeni az 60ms a pri polke cca 25-30ms a preto sa pytam ci niesu aj ine zapojenia kde by to nebolo take vysoke pretoze nadviazat to potom na satelity bude zrejme problem (kedze tie nemaju subsonic ani ziadny iny filter).
Este by bolo riesenim dat taky isty subsonic aj na sub aj na satelity(kazdy ladeny na potrebnu frekv.) aby bolo u vsetkyvh to GD priblizne rovnake.
Chcel by som sa opytat ako by sa dal tento problem riesit ??

Ďakujem

Re: Subsonic

Ako to budeme riesit?  Zafajcime a uvidime smile.
Byl sem poučen a snad sem to i dobře pochopil, že GD vlastně není tak zajímavý parametr. Vzniká při změně charakteristiky zapříčeněné filtrem nebo akustickým obvodem (no to je taky filtr). Takže při změně charakteristiky se mění GD podle strmosti. Repro klesá 2. řádem - pozvolný nárůst GD, přidáš BR a klesáš 4. řádem, přidáš subsonic 2. řádu a klesáš celkově 6. řádem atd...

Web

Re: Subsonic

Cize pochopil som to tak ze sa o to GD nemam az tak zaujimat.
Cize mam si tam dat na sub subsonic (18db/oct) a dalej sa uz o to nestarat ??

Re: Subsonic

Podle mě ano.

Web

(upravil Ju_xXx_ko 5. 11. 2007 18:06)

Re: Subsonic

Takze upravil som schemu aby tam bola len jedna polovica cize spravim to takto akurat namiesto TL072 pouzijem TL082 alebo NE5532/4
http://www.postimg.cc/aV1mmRJ.jpg

Este by som sa chcel opytat ked chcem aby mi sub hral do 35-40Hz a nizsie uz nesiel tak ako mam naladit ten subsonic??
na tych 30Hz(-3db) alebo nizsie ?? (podla tej stranky kond. C1,2,3 na 82nf)

Re: Subsonic

ju_xxx_ko prečo tu kopiruješ to čo som pisal ja ? big_smile inak ja som to simuloval cez winISD...
inak zaujímavé že sa tu rieši GD na milisekundy, aby to hralo, tu je to na desiatky a je to v pohode smile celkom by ma zaujímal názor iných, čo s tým majú praktické skúsenosti a či sa viac oplatí stavať 36dB/oct alebo iba polovičku ?
jedna vec by ma ale dostatočne zaujímala, či náhodou niekto nevie keď sa vo foobari nastaví crossover tak či to má rovnaký vpliv na GD ako fyzická výhybka ? lebo ak áno tak mi tých 60ms ani vadiť nebude.... smile

Re: Subsonic

Heh vrtalo mi to v hlave tak mi to nedalo sa opytat skusenejsich wink

Re: Subsonic

24dB/okt, čili 4.řád je optimální strmost, vyšší řády mohou mít potíže se zvlněním charakteristiky poblíž zlomu.

Web

Re: Subsonic

Cize polovica z tohoto (3.rad - 18dB/oct) bude stačit.

Inak BobiseK aj ja som si to simuloval ale cez LSPcad cize nie celkom som to okopiraval od teba len tam mi furt davalo 2Oz aj pri 1.rade . Preto zrejme aj to gd som mal take vysoke.