Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 370 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 368 369 370 371 372 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [7,381 až 7,400 z 8,421]

(upravil Wili 4. 6. 2021 13:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik velmi pekne, vyzera to byt velmi velmi leskle, zrjeme by som uz do toho nesahal big_smile

wimshurst popisal dobry navod ako na to v domacich podmienkach, avsak aj ked splnis vsetko co popisal vyssie podla mna budes mat stale jemny pomarancovy odlesk. Pomaranc v odlesku nie je vzdy sposobeny poletujucim bordelom okolo ale tlakom vzduchu ktorym sa strieka. Teda nevidno z fotiek co si dal hore detail, ale zda sa ze tam trochu je. Dokonaly lesk ako zrkadlo sa priamym lakovanim da spravit velmi velmi tazko asi uplne izolovana miestnost s kvalitnym sanim a velmi kvalitna lakovacia technika. Existuju aj lakovacie stroje co tlacia farbu nie podtlakom spolocne so vzduchom z kompresoru klasickou pistolou, ale naleje sa farba do tlakovej nadoby, ta sa cela natlakuje a farba ide do pistole pod tlakom, takze tam nie je ziadny stlaceny vzduch okolo. Neviem ako sa to vola ale s tym sa da spravit naozaj dokonaly povrch aj bez lestenia. Dokonca aj na autach ked sa pozries tak je sem tam niekde najdes jemny pomaranc v odlesku a nie je to uplne zrkadlo vsade.

Ak by si chcel zrkadlo tak to musis (podla miery zvlnenia povrchu niekedy papier netreba) s vodou 2000 smrglom zrovnat, a potom stredna a jemna pasta a mas dokonaly lesk, ale je to vela trapenia... Pozri nejake B&W factory tour tam je vidiet ako lakuju a lestia. Nizsie napr. (nejake moje pokusy asi 12 rokov dozadu):

https://i.postimg.cc/94JWdvBk/DSCF2593.jpg

(upravil Otas 4. 6. 2021 16:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Máte to krásné. Já se (naštěstí pro estetické cítění svého okolí smile ) do nových věcí nepouštím, nebo jen minimálně.
Teď jsem si udělal radost, když jsem v kámošovo Mackie Thumpu 15 1. generace vyměnil kaputový basák (s 2" cívkou) za lepší (s 3").
Musím pochválit:
- Prodance a GLS: Ve středu kolem 10. hodiny jsem se domluvil s brněnskou výdejnou (kde měli poslední kus) a ve čtvrtek ve 12 hodin jsem ho měl doma smile.
- A i sebe (nikdo jiný to za mne neudělá big_smile ): Ve čtvrtek v 16 hodin (po drobných mechanických úpravách) již hrál v bedně. Při srovnání s origo lze teď bedýnku pořádně zatížit na basech. I když je to pořád jen Thump....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Wili, tie bočnice sú príliš krátke a tiež majú nejake podivne nerovné hrany... Ide aj o to ako sa to nafotí. Napríklad ten kvet hore... Blízky odraz vyzerá byť rovný aj keď je to zle nastriekané. Zaujímavé je pozorovať v odraze vec jednotky metrov daleko alebo napríklad odraz budovi za oknom. Potom môžeš vidieť aj chyby od excentrickej brúsky a všetko možné.

Viem že niekto tu striekal bedne na dvore v čiernom vysokom lesku a tomu nechcem proste uveriť. Než nastriekaš celú bednu tak sa ti nejaka muška do toho dostane a bude tam flak. Rozhodne tam bude hromada prachu... Ale keď sa chce tak ide všetko vyfotiť dobre. Ja tam nejaky prach tiež mám kým nemám odsávanie. To mám v priestore do výšky 2,5m zo všetkých strán igelit, nový a čistý, vrátane podlahy. Na prachu záleží tak prvých 5 minút maximálne, možno menej...

wimshurst, to znie dobre ale so striekaním v exterieri nemám najlepšiu skúsenosť. Dosť sa tam mení teplota a tým pádom aj farba podla toho aký je deň, doba, slnko za oblakom a podobne smile Ale súhlasím keď sa chce tak ide improvizáciou dosiahnuť takmer všetko. Igelity a všetko musí byť pevne uchytené. Pretože z pištole ide vzduch pod slušným tlakom.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Klavírní lak není jenom tak,nejmenovaná firma na výrobu reprosoustav oslovila 5 profi firem a nakonec vyhrála  firma co stříká klavíry Petrof,pokud si někdo troufá, nikdy to nebude dobré.

(upravil mechanik 4. 6. 2021 20:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petrof tušim tiež zbrusuje a leští. Ono to hladké a rovné ako sklo bez toho nikdy nebude. Ale ak sa to nastrieka fakt dobre tak je menej práce s prebrusovaním pred leštením. Ja to budem pravdepodobne leštiť tiež pretože chcem povrch ako na fakt drahej komercií. Tá manuálna práca a čas strávaný s leštením mi nevadí. Skôr by som mal obavu aby som neprebrúsil vrstvu niekde. Napríklad rohy...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik je to krasa, ako keby som sa pozeral na povrch mojich komercnych piano black regaloviek, len tvoje dospeli smile
paradna robota!!!

(upravil mechanik 4. 6. 2021 21:12)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nepochybujem že tvoje regále budú mať krajší povrch. Chce to vidieť v realite... Ale ďakujem smile Časom až to budem mať viac v ruke, vyriešim odsávanie a prípadne preleštím tak to bude top.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Neres odsavani, to je naprosto irelevantni, ponevac odsavanim, nasajes do prostoru prach!

Pokud to pochopis, tak nepotrebujes ani party stan, staci ti tvoje, jiz igelitem obalena mistnost, ponevac kdyz do ni budes foukat filtrovany vzduch, igelit se ti krasne nafoukne a vyplni celou mistnost.
Zavany vzduchu z pistole, nic nerozhodi.
Musis pracovat v prostoru izolovanem, kde tlacis vzduch bez prachu. Ne odsavat, ven z toho prostoru. To by si musel mit, jako maji lakovny, take privod cerstveho vzduchu a barierove sprchy vzduchove, aby z pripravny a dilny, se nenasaval prach do lakovny.

Tobe staci, sehnat nekde na srotaku, vykonny ventilator, ktery je schopen protlacit fluvalovou filtraci.
Pokud potrebujes aktivni redukci generovaneho prachu v izolovane mistnosti, tak tam musis umistnit stejny ventilator z krabici fluvalu, ale ten musis po case vymenit, ponevac se zanese prachem a odstrikem.
Tento redukcni filtr, ale nestaci mit samostatny, ale potrebujes tam privod filtrovaneho vzduchu.

Pokud venku nemrzne, tak se sa strikat za kazdeho pocasi, dokonce kdyz prsi, je to mozna lepsi, nez kdyz pere slunce.
dulezite je mit take dobre svetlo a silne svetlo. Svetlo nejlepe mekke a idelane i po stranach, Pokud neni dobre svetlo, na prvni pohled se zda, ze to je dobre, ale obvykle neni.

Mimo jine, take tlak vzduchu a jeho stabilita, krome tedy cistoty a odvlhceni, hraje nemalou roli.
Ponevac kdyz regulator nepracuje spravne, nebo je tenka hadice, regulator daleko, nekde na kompresoru, poklesava tlak po spusteni pistole. To pak dela sice krasne ufouknuti, bez kapicky na zacatku, ale poklesem taku, klesa konzistence strikani a tlak je nestabilni, ponevac osciluje regulator z delkou hadice.
tady bych primo na pistoli, doporucil regulator {lepsi pistole jej maji integrovany}
ale lze ho levne koupit v Lidlu..
https://www.lidl-shop.cz/media/23f19607c6aadb93a25aed15fa78b78e.jpeg
na obrazku, je regulator ve forme rychlospojky v levo prvni na hore.
Malo kdo to zna, ale je to vyborna pomucka, nejenom na strikani

Pokud se tedy da reglulator tlaku hned pred konektor pistole, je strikani i z levnou pistoli uplne jiny pozitek.
Stejne tak vyrobit si vetsi zasobnik vzduchu, neni na zavadu, ponevac to hodne pomaha k stabilite tlaku pri praci.

(upravil mechanik 5. 6. 2021 0:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Úprimne nad tou stabilitou tlaku som vôbec nerozmýšlal. Kompresor robí v nádobe vyšší tlak a keď ten poklesne na určitú hodnotu tak znovu dofúkne na tú maximálnu. S tým že je tam druhý tlakomer kde si určím kolko tlačím vzduchu do pištole. Mne sa subjektívne nezdá že by to nejako kolísalo. Hadicu mám len asi 3m.

To s tým odsávaním je zaujímavá úvaha. S tým príchádzajúcim vzduchom a jeho čistotou... Ja som si myslel že je hlavne podstatné aby tam vzduch klasicky volne nepadal ale mal tendenciu prúdiť takým smerom aby sa nelepil do farby.

Ale nesúhlasím okolo tej teploty. Prvé bedne som striekal na dvore vo foliovníku. Keď do toho pečie slnko tak farba na jednom konci tuhne kým striekam opačný. Ak by sa velmi ochladilo čakal by som že sa zvýši tendencia stekania farby... Aj výrobca má 2-3 typy riedidile podla teploty akú máš v dielni. Ale ono to asi pôjde doregulovať aj samotným množstvom riedidla. Neviem s čím pracuješ ale ja s polyuretánmi čo poriadne smrdia a velmi rýchlo schnú. Do jednotiek minút sa už nelepí prach a do 10 minút sa toho môžeš uplne zlahka dotknúť. Po hodine už môžeš prechádzať rukou... Po 20 hodinách prebrúsiš akúkolvek prasácku vrstvu a nelepí to šmiregel. Toto mám rád. Rôzne obyčajné farby ako klasický akryl alebo klasický český epoxidák schnú nekonečne dlho. Dnes už by som iný lak alebo farbu než originál na nábytok určený polyester alebo polyuretán nepoužil.

Osvetlenie mám 2x 50W v LED ako hlavné a potom ešte prenosných 1x30W LED. Ale asi to mám dosť debilne. Tie dva reflektory sú na stene oproti striekanému materialu, pri strope a v rohoch. Ten tretí mám uplne zboku jednej strany striekaného materialu. Blbé to je pretože nevidím poriadne žiaden odraz v striekanej ploche aj keď v priestore je svetla nadpriemerne vela. Bolo by to prerobiť aby sa v striekanej ploche fakt nejake svetlo drážalo.

Každopádne zaujímavé čítane. Pekne si to rozpísal.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nejsem lakyrnik, ani se timto nezivim, ale byl sem donucen si nastrikat ruzne dily v nestandardnich podminkach.

Hodne veci sem odkoukal u starych fachmanu a vychytal sem to na maximalni mozne minimum.

V praci sem mel "igelitovou" lakovnu v kancelari.
doma sem si vystacil z partystanem v zahrade. Co se tyce odvetravani, neresil sem, ponevac prutok ventilatoru nadzvedl okraje mezi strechou a stenami, takze prach odchazel tudy.
svetlo sem mel hlavni u stropu, 4 trubicove svitidlo na 4x 40W trubice, kdyz sem strikal dily tzv. menavkou, neboli chameleonem, tak sem mel po stranach jeste v kazdem rohu, na noze toho stanu jednu 40W trubici.
Svetla sem zabalil do stahovaci folie, abych je nemusel cistit.
To svetlo nad hlavou, nad strikacim rostem, presneji u mne ram ze stolu, je dulezite, aby se dalo kontrolovat nanaseni vrstev.
Ten tzv. pomeranc, neboli hrbolaty povrch, je dusledkem prilis vysokeho tlaku vzduchu a prilis vysoke hustoty barvy, nebo laku, kdy nestaci trixotropni vlastnost barvy, nebo laku, aby se slila v jednolity povrch.
Prilis vysoky prutok vzduchu, vysusuje, nebo presneji pri strikani vysusuje redidlo a prchave slozky z barvy a tato pak na povrch jiz dopadne jako husta a nema tendenci se spojovat.
Nazyva se to vzduchova disperze, nebo tak nejak.
Opravdu je dulezite, aby strikana barva mela spis nizsi, nez vysokou hustotu, ona ta barva v proudu vzduchu ma tendenci houstnout.
Tady je dobre, si to vzdy pred strikanim vyzkouset, nejdrive striknutim na cizi povrch, treba na kus natazene folie.
radeji barvu z pistole vylit a znova doredit, nez to zprasit a divit se proc je to pomerancove.


PU laky, kryci, se daji krasne nastavit podle teploty, pomoci pridani, nebo ubrani redidla, stejne tak vytvrzovani urychlit pridanim iniciatoru, tuzidlo musi byt nadavkovano presne.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik napsal:

"klavírák" vzorka č.3 záver - úspešná

Lepší povrch už len s preleštením a komorou s odsávaním.

LUXUS

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

bastl, dík smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

konecne dosla cina, upgrade odpajkovacky:
https://i.postimg.cc/75CTtRLF/IMG-0522.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Něco bych dal mezi pružinu a filtr. Takhle se tam filtr bude plandat a profoukne to okolo. Já to vyřešil kovovým sítkem z perlátoru na vodovodní baterii.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak ľudia už som rozhodnutý, bude sa lešitiť! 3M má nejake pokrokové šmirgle s 3D architektúrou kde je menší rozptil velkosti zrniečok... Skúsim ich. P1500 sa doporučuje na pomaranč tým začnem... Kúpil by som P1500, P3000, P6000 + 3M pasty dva typy na leštenie.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Elox: tam je to ok, tam je skor problem s vacsim tesnenim, ktore uplne nevojde do sklenenej rurky. Ked to tam dotlacim tak je to akurat a nelieta tem filter. Mal by som mat niekde take tesnenia.
Este som ani netestoval, plno veci mi stoji kvoli Quickpanel.

(upravil stiglitz 9. 6. 2021 18:48)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mě udělalo radost, že odsud z baráku konečně vysmahly individua, který nahoru tahaly aceton ve velkém, v těch - nevím - patnáctilitrových plechovkách - hranatých, kdy se pořád nahoře ve všech oknech i za mrazů větralo - dokořán, kdy byl po baráku bordel, kdy jsem například ve tři ráno před barákem potkával zákazníky, když jsem šel třeba jen se psem, co potřeboval ven, a nahoře se svítílo pořád, kdy byl i ve výtahu neskutečnej humáč, poplivaný sklo ve výtahu, to zrcadlo, pomalováno liháčem symboly dámskýho přirození, a když parkovali na invalidech, a parkovali stylem, že se k baráku nedostali ani hasiči, nikdo. Vyrvaná dvířka od jejich schránky, na schodech sedící individua s kapucemi přes hlavu, tak to, že už to není, to je opravdu fajn. Byli tu od Prosince. Když jsem včera viděl majitelku bytu, jak vynáší ke konťáku ty výtvarný díla, to snad ani nemalovali lidi. Hořekujíc: Takový škody, takový škody, to nedáme dohromady ani za půl roku..!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, sehnat slušnýho nájemníka je dneska problém. Spíš se divím, že to trvalo tak dlouho, asi to majitelka moc neřešila...

(upravil stiglitz 9. 6. 2021 19:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, ona vložila takzvaně "ty starosti" s bytem do rukou syna. A takhle to dopadlo. Hlavně, že jsou pryč.

(upravil scoop 16. 6. 2021 1:21)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dva mesiace cakania skoncili:
https://i.postimg.cc/NyV95k7P/panel.jpg
https://i.postimg.cc/LYHhKJmN/CB2-CD7-F5-57-DF-488-C-B765-D64903-AEBCF0.jpg

Příspěvky [7,381 až 7,400 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 368 369 370 371 372 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£