Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Občasné "vynechávání" reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Občasné "vynechávání" reproduktoru

Ahoj, prosím o radu.
Vyndal jsem na podrobnější ohledání na stole středobas z jednoho auta, protože ve dveřích občas (opravdu jen zcela vyjímečně) hraje slabě a "rozehraje" se na normál až velkým zvýšením hlasitosti, nebo poklepáním rukou na tapec, pod kterým je namontovaný. Ještě v autě jsem vyloučil chybu v kabeláži, v jejím napojení na svorku reproduktoru a stejně tak i napojení "lanek" od membrány na straně svorky. No a na stole se samozřejmě již několik dnů chová zcela korektně.
Ze zkušenosti - co nejčastěji způsobuje takové chování reproduktoru?

Re: Občasné "vynechávání" reproduktoru

To by mě taky zajímalo, protože se mi asi děje podobná věc. Problém podle mě bude ve spojích, buď zoxidované, nebo uvolněné, nebo kde jsou pájené místa tak možná studený spoj... nebo popraskaný přívodní kabel... jako první bych zkontroloval rychlospojky.

(upravil Jarous 2. 3. 2017 0:20)

Re: Občasné "vynechávání" reproduktoru

Řešil jsem to také v Octavii a je to problém reproduktoru, zůstane zaseknutý former cívky v mezeře, jak se zvýší hlasitost uvolní se, na stole to nedělá, protože ho položíš magnetem dolů a také se nedeformuje koš a membrána utažením do dveří...holt jsou to prostě šmejdy sad

Re: Občasné "vynechávání" reproduktoru

Jarous
Díky za tip. Reproduktor jsem ještě ve dveřích rukou zkoušel a mechanicky nic pohybu nevadilo. Je možné, že je to pouze tak jemné přidrhnutí, že to rukou nepoznám?

Re: Občasné "vynechávání" reproduktoru

Prakticky ano a problem nastaval se zmenou teploty u me to delalo nejcasteji rano, jak bylo vsechno po noci studene. Kazdopadne jsem puvodni tovarni ozvuceni vymenil za monacor a je klid a pokoj, hraje to lip smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Občasné "vynechávání" reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£