Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 294 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 292 293 294 295 296 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,861 až 5,880 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no, a vidis tam snad nekde sum uvadeny v procentech na kelvin ? ja tam vidim sumove napeti v uV/V, ktere je zavisle mimo jine i na teplote.. wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jasně, chyba se stane, měla to být určitě teplotní stabilita odporu, ale kvůli tomuhle bych autora tak složité konstrukce jistě nepranýřoval. Kdo může říct: Tak tohle je slabá hra, moje výtvory jsou lepší smile asi moc přípěvků tohohle typu nebude.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

vsak v poho, ja ho nijak nepranyruju, dokonce jsem schopnej vyjadrit i obdiv,.. jen jsem souhlasne komentoval prispevek nad mym smile ..popichnout pak Hanzyse s jeho nutkavou potrebou vsechno nejak okomentovat jsem uz ale neodolal, to je fakt, ale on z toho vyroste  big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pánové děkuji za diskusi a vysvětlení, problematiku šumu rezistorů nastudujeme a v článku upravíme. Ještě k čtyřvodičovému měření, které zmiňoval Hazys. Určitě by zlepšilo možnosti použití zdroje, kdysi na začátku jsme to v poznámkách měli a pak na to zapoměli. A některé další kompromisy jsme prostě udělali, abychom to vůbec někdy dokončili. Jak postupujete při vývoji prototypů v rámci amatérské praxe vy, aby jste na nic nezapoměli, máte nějakou vyzkoušenou metodu? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Asi bych se nepouštěl do zbytěčných rozborů něčeho, čemu nerozumím smile

"Trimry

Pro nastavení linearity OZ jsou použity trimry VISHAY."

Nevěděl jsem, že se u OZ dá nějak nastavovat linearita.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No dobře, pánové, ale tohle je slovíčkaření...
Projekt jsme dělali ve dvou lidech po večerech a jen napsat dobrou dokumentaci je kapitola sama pro sebe, předložte někdo svůj projekt...bude bez chyb?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale o to vůbec nejde.
Proč to tam dáváte, když jsou to nesmysly ?
Trimry tam jsou na nastavení offsetu, ten je ale malej a není důvod ho zanedbat, nebo zahrnout do digitálního řízení.
Nejde o nějaké slovíčkaření, ale jasně z toho kouká, že to psal někdo, kdo to má poněkud popletený.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nojo, ale vypíchnout zrovna tohle..asi je to nejpodstatnější z celé konstrukce že...
Nesmys to byl, díky za zpětnou vazbu...můžeš pokračovat v hledání chyb, potřebujeme články korigovat a hledáme externí spolupracovníky:)

(upravil danhard 22. 11. 2016 20:34)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nic jsem nevypíchl, bylo to první co jsem četl.

"C26 eliminuje parazitní kmitočet 2,93MHz
C22, C23 eliminuje vf parazity
Změna C19 má značný vliv brum na 100Hz 2mV na 0,5mV"
C19 je 220pF ??? není to na zdroj trochu divoký ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No počkej danharde až dojdeš k těm měření na skokovou změnu zátěže.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Proč myslíš divoký?
A copak se Vám nelíbí na měření zátěže?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

NAD, Marantz, ...

http://aukro.cz/listing/user/listing.ph … d=13082289

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

PB, to je nejaka reklama?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ne.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

mechanik : To není nic zvláštního. Jen nabídka předražených starých křápů od překupníka.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jo, starožitnosti jsou v ceně a stoupají...

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Dohnalik 26. 11. 2016 17:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://ctrlv.cz/shots/2016/11/26/Cj3A.png

Desky zesilovače odsimulovanýho za jeden večer a deska nakreslená za druhej večer...měl jsem chuť se odreagovat a nakreslit si něco v eaglu po takové době. Laterální mosfety jako koncový tranzistory, jfety na vstupu...pokud se osvědčí tak pustím open pro všechny.

(upravil DJ_Rix 26. 11. 2016 17:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Moc pěkný Jardo smile Proč TO3 ? To máš Alfety ? Zapojení je něčím inspirované ? A na co tam je ten TO-126 trand na chladiči ?

(upravil Dohnalik 26. 11. 2016 17:36)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Díky, mám to navrhlý na J50 K135 (tuším) Hitachi co mám doma. Jsou to takový starý svině, ale hrajou dobře smile Dají se tam samozřejmě dát Exiconny, ideálně dual chip.
Ten tranzistor tam je na snímání teploty pro bias, vím, že to je naprosto zbytečný a dost možná to bude ještě horší s ním na chladiči, ale když on mi při návrhu vyšel tak pěkně vedle toho chladiče...

Zapojení žádnej objev, velice jednoduchej kaskodovej diferák, pak diferenciální rozkmitovej stupen a ten budí koncáky. Vynechal jsem budící stage, tak uvidíme jak se to bude chovat z hlediska možnosti rychle ovládat gate, ale vypadá to celkem ok.

(upravil mechanik 26. 11. 2016 18:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Neviem či je dobrý nápad budiť z VAS tie velké kapacity fetov... Ale máš to pekné. Dúfam že na snímanie teploty máš BD139, tam sa hodia dobre... big_smile

No neviem ale ked sa bude dobíjať ten blokovací elektrolytický kondenzátor tesne pri prípojke -45V a uzatvárať slučku krížom ku GND konektoru tak to bude slušná slučka cez vstup a rozkmit a možno aj NFB... Ale ktovie, odmeraj THD a uvidíš. Ja by som to urobil inak...

Asi by som dal ten GND konektor cez ktorý potečie velký premenlivý prúd do koncových tranzistorov niekam tam kde je to TO129.

Si sa mohol poradiť big_smile Alebo myslíš že sám vieš všetko najlepšie? Ako ja s tvrdohlavostou pri DACoch? big_smile

Příspěvky [5,861 až 5,880 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 292 293 294 295 296 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£