Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 102]

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Josef Sedlák napsal:

S tím že SU169 jsou všude dostupné nesouhlasím, aspoň nové dají práci sehnat. Tak jako KUY12, podařilo se mi splašit 2 ruksaky těchto skvělých tranzistorů a už nejsou. Alespoň né za cenu 3kč /ks sad

A co je na KUY12 skvělé ?
Mám tu pytlík BUY13, které jsem dostal jako kluk a taky jsem z nich dělal zesilovače, ale jen z toho prostého důvodu, že jsem nic jiného po "okupaci" neměl, pároval jsem to s 5NU74, které jsem nakoupil za 10kč v bazaru Klenoty, 100ks, plnou krabici smile

(upravil samponek 20. 6. 2015 22:03)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Do zesilovače můžeš dát, co ve sběrném dvoře najdeš, v každé Color 110 a 110ST, kterých je taky moc vybereš 2x KD606 - deset televiz = 20ks KD606, ani je nemusíš měřit, protože všechny mají 100 až 150V, vymontované jsou hned, strčíš ruku na rozkladovou desku, opřeš se o chladiče a cukneš dolů, KD606 i s chladiči se vyloupnou z desky.

SU169 jsou v každé Color 416,419,437,439,425, televize RFT . . . . jen v oravanu nejsou, tam je tyristorový zdroj.

KUY12, KU608, KD605 - z Merkurů jsou také dobré, potom 2SC5244, 2SC3997 z monitorů a 2SD2625 z PC zdrojů také.

zesilovač s IGBT http://s27.postimg.cc/lf6io6cm7/002.jpg  http://s23.postimg.cc/wrnw64buv/008.jpg http://s24.postimg.cc/i0030pvpt/002.jpg

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Nemusíš vykládat co najdu v které televizi. Televize a spotřební elektroniku jsem opravoval "profesionálně" tj. za peníze od r.1967, do té doby za čokoládu smile
Asi jsi úplně tupej, ale v naší "sběrně" žádný CRT televize už nenajdu, tak možná monitory, které jim tam vozím, ale hlavně tam nic nenajdu, nemůžu se v to hrabat i když do LCDček bych tam fůru materiálu vytěžil.
Takhle to většinou skončí jako nerentabilní oprava, protože typů milióny a zaměnitelnost blbá.

(upravil samponek 7. 6. 2015 16:47)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

danhard, Repasoval si "háčka " ? ( moduly H )

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Myslíš horizontální rozklad ?

(upravil samponek 7. 6. 2015 18:41)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Mám na mysli moduly H - regulace horizontálu, jestli jsi je repasoval, nebo měnil, vyhazovaly se ve velkém, ale byl tam vadný jen kondík u KT120 , případně to káefko a zenerka.

(upravil Josef Sedlák 7. 6. 2015 20:50)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

2 Danhard: ke KUY12 - nemyslím je cpát do konce, ale právě pro spínací aplikace mě překvapily svou rychlostí, zkoušel jsem s nimi pár pokusných zapojení, hlavně mají slušné závěrné napětí kolem 260 - 300V - změřeno.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Modul H z color 110 ? tam nebylo nic moc zajímavýho. Kdyyž tam byla chyba, tak jsem to opravil.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

djsteve napsal:

Kua hoši ja som to pochopil že si robí prdel ale ked už sem stale tiská fotky plných šuplíkov prečo nedá jednu fotku z merania?

Měření jsem nedělal, zbastlil  to pro zábavu ze součástek, které našel v monitorech a televizích, kondíky 180p a 39p na kterých závisí kmitání dal zkusmo, aby to třeba neodprásklo repra. Tranzistory 2SD1138 a 2SB861 tam dal proto, že mají úchyt na šroub, zahřívají se  a v katalogu  200V.
KD606 nebo SU169 na konci, protože byly v televizích.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

samponek napsal:

Tranzistory 2SD1138 a 2SB861 tam dal proto, že mají úchyt na šroub, zahřívají se  a v katalogu  200V

K katalogu je Uceo 150V, je vidět, že samponek ani neví, co ta čísla znamenají.

(upravil samponek 25. 6. 2015 14:09)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Na udělátku je měřil a ručička se zastavila na 220V, podle toho rozhodl je tam dát, stejně je na všech zhruba polovina napájecího napětí jenom 100V, jiné vhodné nebyly, tak to dál neřešil.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Dyť to říkám, burner kterej se dostal ke korytu se součástkama a místo aby držel hubu, tak mlaská a snaží se dostat příslušný pracovníky SD jednou a půl nohou do problému za porušování sice blbý ale platný legislativy. Výsledek bude utažení šroubu pro všechny ostatní. Kvůli pitomýmu vystavování plných beden furt dokola.
Jestli jsem si myslel, že to je danyk tak bych se měl danykovi omluvit. Tohle fakt není danyk.

(upravil Hazys 25. 6. 2015 16:40)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

...

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Safra Hyzys, nějak jsi se nevyjádřil.
Chtěl jsi básnit jak moc se ti to líbí a stydíš se ? smile

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Tady už nejde dát KD607 KD617,  jsou nutné cizokrajné tranzitory http://s30.postimg.cc/srpsssast/zesilova_400_W.jpg

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Danharde, já na tvé přiblblé narážky momentálně nemám náladu. Jestli chceš něco komentovat, komentuj tady mistrova díla a mě z toho laskavě vynech, nebo začnu komentovat já, ale mistrova díla to nebudou. wink

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

BUBUBU smile

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Ty taky nemáš co na práci? V případně zájmu se s tebou o ní klidně podělím.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Taky se tě sráči nikdo neprosí, aby jsi reagoval na dva měsíce starou poznámku.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Já se tě o tu poznámku neprosil ani před dvěmi měsíci.

Příspěvky [81 až 100 z 102]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£