Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jakou pojistku na primár Tr2B?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil Nepér 3. 1. 2015 21:48)

Téma: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Nechávám si gravírovat popisky na zadní panel zesilovače, bohužel fyzicky to není složený, takže nemůžu zkusit, jaká pojistka to při zapnutí ještě vydrží. Bude tam trafo Aldax Tr2B, 246VA, za ním dvě SPV100P+ s 10000uF kondenzátory. Jde o to, co na ten zadní panel mám napsat, aby to pak byla pravda wink

T2A nebo T3.15A?

Provozujete někdo podobnou sestavu?

Nebo tam napíšu jen "FUSE" a nazdar, žejo... řeším voloviny big_smile

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Předpokládám, že tam není nějaký obvod měkkého startu.
Já mám u 200W trafa s navěšenými 2* 17 mF (sekundár po usměrnění 2* 38 V) a 2 * LM 3886 hozenou pojistku T 1,6 A a nikdy neodešla.
Myslím, že T 2A by to měla vydržet, pokud chceš mít 100 % jistoty fungování (nikoliv ochrany), tak použij kompromis smile T 2,5 A.

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Můžu se ti mrknout doma. Mám vlastně to samé, ale na pojistku jsem nekoukal. Ovšem pravdou je, že osobně bych tam taky napsal FUSE a nazdar smile
Otas : Nene, sofstart netřeba.

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Já měl právě v něčem 400VA toroid od tronicu, za ním jen 2x4700uF a pojistku T2A to celkem pravidelně vystřelovalo, nakonec jsem tam dal do série 10R odpor, pojistku T3.15A a byl klid. Jak se bude chovat trafo od Aldaxu, s větší kapacitou ve zdroji, právě netuším. Nicméně nakonec tam asi ani FUSE psát nebudu, protože to asi bude na pojistkovym pouzdru.

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Tos to teda vylepšíl, dát 10 R v sérii. To jsi mohl dát rovnou menší trafo.

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

To tam dej místo toho odporu termistor NTC18R-2A

(upravil Nepér 4. 1. 2015 19:03)

Re: Jakou pojistku na primár Tr2B?

Už to tak dávno nefunguje, je tam rovnou menší trafo a bez odporu. Je tam 300VA toroid z GM. Teď jsem tam právě zkoumal tu pojistku a T2.5A drží.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jakou pojistku na primár Tr2B?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£