Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Je Aldax drahý?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Je Aldax drahý?

Předpokládejme, že máte v úmyslu postavit zesilovač do subu s výkonem okolo 100W/4ohm.
Ze sortimentu EZK je jediný slušný modul tohoto výkonu KMD7122, ke kterému ovšem potřebujete ještě zdrojový modul MZC1045 a musíte to spolu prodrátovat.
Dohromady zaplatíte za cca 100W/4ohm ve stavebnici 1.999 + 599=2.598,-Kč.

Pokud byste se rozhodli to postavit v mosfetové verzi se spínacími IRFky, tak potřebujete také zdroj, ale navíc ještě modul ochran XSJ3253, protože modul FMD1200 žádné nemá. Opět musíte spolu všechno a tentokrát dost složitě prodrátovat.
Takže za dosti pochybnou mosfetovou verzi 100W zesilovače od EZK zaplatíte 469 + 599 + 259 = 1.327,-Kč.

Naproti tomu ALDAX SPV100P+, stavebnice ze značkových součástek, kde je všechno na jedné desce a drátovat nemusíte nic, stojí 1.140,-Kč.

Pokud by někdo potřeboval výkon 250W/4ohm, tak ze sortimentu EZK jedině KMD7233, ke kterému je třeba zdroj MZC1099. Za tuhle 250W sestavu zaplatíte ve stavebnici 2.299 + 899 = 3.198,-Kč.

V mosfetové verzi /viz výše/ potřebujete opět modul ochran, protože modul FMD2400 nic nemá.
Za fetovou cca 250W verzi ve stavebnici zaplatíte 639 + 899 + 259 = 1.797,-Kč.

Proti tomu pokládáme modul ALDAX SPV250P, stavebnici ze značkových součástek se vším na jedné desce za 1.690,-Kč.

Poměr Watt/koruna EZK : kolem 100W cca 26Kč/1W
                                      kolem 250W cca 32Kč/1W
Poměr Watt/koruna ALDAX : kolem 100W cca 11,50Kč/1W
                                          kolem 250W cca 17Kč/1W

Web

Re: Je Aldax drahý?

Tohle už si každý rozumný člověk spočítal sám pro sebe, nehledě na to, jak to potom vychází u výkonnějších zesilovačů.

Jenže sinclaire, smůla je, že spousta lidí uvažuje tak, že 1500za modul je drahota, ale 5x500 je přeci pohoda, ty moduly jsou levné.

Dodám přepočet pro SPD600: cca 10k - 600W/10 000 = 16,60kč/W

Jako kdyby nic, tak pro suby je tohle prostě jasná volba. Vždyť je to srovnatelné s moduly CONRAD nebo TIPA. Sice trafo a preampy, ale stejne...

(upravil mengel252 27. 9. 2007 9:48)

Re: Je Aldax drahý?

Keby moduly od Aldaxu drahé, nedošlo by z našej strany k objednávke. Už celkom netrpezlivo očakávam chvíľu, keď budem môcť  hovoriť aj o kvalite daných konštrukcií.     wink

Re: Je Aldax drahý?

Koukám že Sinclair už přepočítává waty na koruny jak větnamský obchodník smile Ale je to věc každého, co a kde si za své peníze koupí.

Re: Je Aldax drahý?

Jestli jsou tak drahý tak nevím proč jsem je kupoval....:cool: cool
Že jsem si raději nekoupil ty krásně levné od EZK s TDA.....:mad: no třeba proto že ty už jsem slyšel a viděl v akci ....:lol:

Re: Je Aldax drahý?

ALDAX není drahej a hraje gůůůůt. Kdo je soudnej,tak to zjistí. A i kdyby byl o něco málo (jako že nee) dražší,tak za ten zvuk,spolehlivost,blbuvzdornost a prostě bezproblémovost to stojí.

Re: Je Aldax drahý?

6.060,-Kč za dvě komplexní stavebnice SPV-250Plus s kvalitními součástkami, DPS, včetně toroidu Tr3b a poštovného je cena velmi příznivá.
Celkově na mě tyto Aldax stavebnice svou výbavou, uspořádáním, pěkným vzhledem jeví velmi sympaticky, takže se těším až dílo dám dohromady.
Nemohu zatím posoudit zvuk, stavím však současně i zesilovač s Leachy a minulý týden jsem oživil ještě jiné dva moduly 300W koncáků pro možnost jiné volby.
Budu srovnávat kriticky i s jinými dvěma zesilovači, které mám u hifi v baráku

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Je Aldax drahý?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£