Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Ahoj,
prosím ještě o radu o zkontrolování schématu předzesilovače. Je to schéma tuším z AR ale nemohu ho dohledat.
Pouze jsem to překreslil ze staré PCB co jsem měl ve starém zesilovači ale nejsem si jist správností.

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/902/fuwFK2.jpg

Pokud má někdo něco jiného tak prosím o schéma.

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Ano, může to tak být. Fungovat to bude. Zapojení je to takové nešťastné, ale při použití obyč OZ nebude činit potíže.
Pokud výstupy půjdou do dlouhého (>metr) kabelu, dej do výstupů sériově cca 100 ohmů odpory.
Napájení máš předpokládám symetrické, tak nezapomenout taky správně blokovat.

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Děkuji,
Kabely cca 20 cm je to spolu s koncema v jedné bedně.
Jako OZ tam mám NJM4580D. Napájení je symetrické viz. obrázek:
http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/905/VxoYRQ.jpg

Mám napájení blokovat ještě u přímo u IO NJM4580D?

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Takovýhle složitý zdroj si ten jednoduchý až hloupý preamp nezaslouží.  Ale pokud takový zdroj chceš, klidně stav, ale moc si tím nepřilepšíš. Stačí, když tam necháš jen ty monolitický stábly, nebo obráceně, jen ty násobiče kapacity s tranzistorem, doplněné např. o zenerovu diodu (k tomu elytu).

Blokovat musíš především u spotřebiče, tedy u operáku. Aspoň ten 100nF proti zemi, na každé napájecí větvi, v těsné blízkosti OZ. Pokud bude zdroj vzdálen někde dál (tam bych už počítal i oněch 20cm) a nebude třeba na stejné desce, je dobrým zvykem krom 100nF (keramika, malý foliák) na desku k operákum dát třeba 2x 22uF malé kondíky.

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Ok,
vím ten zdroj je přemrštěný, ale vše už jsem měl jen to nyní dávám do nové bedny. Napájím s ním ještě výhybku pro sub.
Co se týče toho preamp taky se mi taky nelíbí, ale nikde jsem nenašel něco jiného.

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Kdybych měl spoléhat jen na to, co kde najdu, tak v první řadě nic neudělám a v té druhé nic ani nenajdu.  To chce zaměstnat vlastní mozkovnu a přijít s něčím svým, novým. I když budeš znovu vynalézat kolo, dá ti to víc, než postavení nějaké kraviny, co najdeš na netu. A že jich tam je... smile

Re: Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Na 100% s tebou souhlasím, ale pokud bych byl schopen navrhnout něco svého, tak nebudu prosit o rady.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vstupní předzesilovač a přepínač stereo můstek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£