Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 84 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 82 83 84 85 86 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [1,661 až 1,680 z 2,319]

Re: OTL sluchátkový zesilovač

..na ten pulzák si myslím hned jak ho BV uvedl jako vhodnou alternativu smile
U markova projektu OTL už nelze ortodoxně trvat na "klasice", když je zde užito několika inovací oproti základním koncepcím OTL sluchátkových zesilovačů.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Používáme je v práci a kupodivu jsou spolehlivé..

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Takže jsem se zrovna vrátil od Marka, kde jsme poslouchaji jeho OTLko, můj DAC a hromadu sluchátek...a jsem plny dojmu big_smile
V první řadě musím poděkovat za parádní poslech i pokec, jak Markovi, tak Daliborovi.
Dál musím jednoznačně pochválit marasovo OTLko, přesto, že jsem zarytý křemíkář, tak tohle mě fakt přesvědčilo smile hraje to prostě parádně, zkusím trochu popsat k čemu jsme se doposlouchali.

Testovali jsme HD600, HD650, K701, DT880 a DT990. Od rána do včera jsme poslouchali...po prvním nástřelu a zapojení na můj X6 DAC se docela jasným vítězem stávala DT990, všichni jsme se na tom shodli. Měla největší šťávu, mně osobně tam chyběly možná trošku středobasy (odhadem 200 Hz?), ve středech jsem jednoznačně preferoval má K701, ale zase na basech byly ty DT990 parádní.

HD650 byly velice zastřené, basy dobré, výšky relativně OK, ale středy nic moc... HD600 ani DT880 vůbec neoslnily, neslané nemastné.

Nicméně, poté nastal opravdu velký zvrat, který horní odstavec přeměnil jenom na test, která sluchátka jsou nejtolerantnější...rozhodli jsme se připojit AK4399EQ DAC výstup přímo do vstupu OTL, VF kabely, RC filtrace největšího bordela a následná úprava OTL jako aktivního filtru (dosimulovali jsme to na cca -1,8dB na 80khz, tj jak to má být) a vše úplně jinak...okamžitě jsme hodili OTL na budíky, jelikož jsme sami nevěřili tomu, jak to hraje...přesto si ale OTL drželo svých 0,02%.

HD650 se okamžitě přeměnila v NAPROSTO jiná sluchátka, nikdo by je neměl šanci poznat, nikdo. Každý jsme seděli s otevřenou hudou, zastřenost zmizla, velice dobré středy (ty byly na všech sluchátkách parádní, nejspíše to dělá OTL), basy...prostě paráda. DT880 se velice přiblížily AKG, pokud člověk ta sluchátka neměl naposlouchaná, tak by těžko poznal rozdíl, já znal AKG dobře, takže jsem jej poznal, nicméně byl to problém. HD600 zůstala pořád neslané, nemastné, nic moc...no a DT990 si udržela pozici.
Nakonec jsme vybrali první trojici, kde jsme se shodli asi na DT990>HD650>K701, avšak nic jednoznačného, záleží na preferencích a poslouchané hudbě, DT990 mají větší šťávu, K701 výborná na klasiku, HD650 taková relativně univerzální.

Když se dostanu k samotnému DAC a OTLku...marasovi musím zatleskat, vážně paráda, nakonec není to naposled, co o kombinaci AK4399 a lampy slyšíte wink Je tam vidět hromada práce a hlavně uvažování! Žádný zmagořený polák, měří to parádně a ještě lépe to hraje...a o ohromný kus lépe ještě bude.

Závěrem chci ještě podotknout, že to nebyla žádná akce hifistů, kteří slyší všechno, opravdu jsme se snažili být co neobjektivnější a myslím, že se nám to povedlo...na všech názorech jsme se jednomyslně shodli, takže jsem rád, že nejsem úplně hluchej smile OTL doporučuju všema 10, hraje super a má ohromnou výkonovou rezervu i pro nízkoimpedanční sluchátka. Je ale potřeba kvalitní zdroj signálu, nemá to rádo operákové DACy a zvukovky.

Co se týče sluchátek, jednoznačný vítěz DT990 Pro, za 4kkč s daní se jedná o nejlepší sluchátka, co jsme tam měli k dispozici, bez problému přehrají HD600 i DT880, neříkám, že na všech sestavách, protože jsou taktéž tolerantní ke zdroji signálu a hodí se na moderní hudbu, už tak bych je nedoporučil na starou klasiku (moderní klasiku naopak ano), kde výšky začínají být přepálené. HD650 jen ke kvalitnímu zdroji signálu! Jinak o nich ani neuvažujte, jsou ještě daleko háklivější než K701. No a má AKG mají asi nejlepší prokreslení středů a výšek, nicméně na těch basech opravdu neoslní, škoda, že jsme neměli K712, tak věřím, že by byly daleko lepší.

To je odemě vše a ještě jednou díky za parádní odpoledne a večer smile

http://jpeg.cz/images/2014/04/29/VIoqs.jpg
http://jpeg.cz/images/2014/04/29/F3yV.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

kluci tak to jste si pekne "zařádili".....i moje zkusenost potvrdila,ze to co opravdu hraje nema rado /slovy dohnalikovymi/operákové DACy a zvukovky a to taky nejsem /opet cituji/zmagorenej Polak...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Díky za tyto informace! Váhal jsem, jaká sluchadla pořídit a mám jasno.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Já mam sluchátka vybraný. A těší mě že ty DT 990 Pro jsem vybral správně. Jen je ještě koupit smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Máte ty 600 Ohmový nebo 250 Ohmový?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

..výborný report; ano i mne zajímá o jakéže  impedance sluchátek u beyerů se jedná ??

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ja mel moznost porovnat 990 ky 250 ohmovy versus  AKG701....pro mne jsou lepsi AKG701,uz se tesim az je vyzkousim na Marasovym OTL a novym pro mne referencnim DACu,moje OTLka s AKG701 nezahraji spodek tak jak bych si predstavoval,proto hraju pres vystupaky...

(upravil maras 30. 4. 2014 13:26)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Takže předně bych se rád všem omluvil za to, že jsem ještě neposlal ty DPS-ky. Včera jsem to nestihnul, protože jsem se domluvili s Dohnalikem na poslední chvíli přes skype, že nakonec dorazí  a provedeme pořádný test jeho DAC-u a sluchátkáče. Nicméně to napravím a začnu pomalu rozesílat - to jen na začatek. No a teď zpět k tomu testu....

Přiznám se, že jsem měl z toho "vítr", jelikož vím, že Jarda je vyloženě "silicon guy" a tak jsem netušil jestli se mu lampy budou vůbec líbit a bude objektivní. No vyloženě mám asi štestí na sympaťaky a z Dohnalika se vyklubal naprosto pohodový kluk, který přesně ví o čem mluví.  Jeho vědomosti ohledně problematiky digitálního zvuku mi vyloženě vyrazily dech - velký respekt.  No ale hezky popořádku..... 

Takže jak jsem přijeli domů z nádraží hnedka jsem dal Jardovi na uši sluchátka, postavil jsem se mezi něj a OTL-ko  a zkusil na něm svou oblibenou hru "řekni mi kdy se připnou sluchátka k zesilovači".............. nepoznal   smile

No a pak to začlo, odpojili jsme X-FI HD a připojili k PC jeho DAC a začli poslouchat oblíbené skladby. Už po prvních pár tónech dal Jarda své AKG z uší s tím, že to co perfektně zná a má naposlouchané hraje prostě úplně jinak.  (Tu samou reakci měl můj  známy "audiofil" který OTL-ko také poprvé slyšel, takže na tom asi skutečně něco bude).  Následně  ještě "prodrátoval" novou verzi svého DACu na stávající zdroj abychom mohli porovnat rozdíly a hlavně vyzkoušet jeho nový prototyp. Mezitím přijel DAKO  s bednou plnou scluchátek a začlo testování, které perfektně popsal Jarda již v příspěvku nade mnou a nerad bych se opakoval.  Jen musím zdůraznit, že v prvním testu mě mé HD650 vyloženě nasraly jaká to byla bída.

No snad nic nepatřičného neprozradím, když to už Jarda vlastně naznačil - přijel se také domluvit na společném postupu při vývoji  DAC-u s lampovým výstupem. Jelikož se mě na to pár lidí ptalo jestli něco takového nepřipravuji, tak mě napadlo oslovit s tímto nápadem  Dohnalíka. Tak jsme tak hodili , předběžnou "řeč" přes Skype - tady se potvrdilo, že na konstrukci a cílové parametry máme stejný pohled a jsme tedy názorově "kompatibilní   " a tak zbývalo jen vyzkoušet výstup přímo z DAC-u na lampách. Ovšem né tu šílenost co na DACy lepí Mirek (bez urážky , nicméně když mu to pro jeho uši vyhovuje tak proč ne ) a nebo jistý p. Fikus a ten za ten jeho  DAC  ještě chce naprosto šílené peníze. Proto jsme změřili na škopku co z toho DAC-u přesně leze a dle měření a datasheetu jsem rychle upravil vstupní část OTL-ka abychom dodrželi doporučené hodnoty útlumu na konkréních frekvencích - tedy žádná velká úprava  jen to  nejnutnější, ať aktivně  odřízneme ten největší "bordel" co z toho DACu leze.  Pro plnohodnotný DAC mám připravenou mnohem sofistikovanější a lepší výstupní část - to jen aby si někdo nemyslel , že chceme za Dohnalikuv DAC "přilepit" OTL-ko - tak to skutečně nechceme .    Sem zvědavý co na to řekne až to uslyší Mirek (Kudlibabka).   Takže Jarda na vhodném místě vytáhnul audio pro levý a pravý kanál a na to jsme připojili upravené OTL-ko no a výsledek napsal už Dohnalík výše - já bych se jen opakoval.   Prostě hraje to UKRUTNĚ DOBŘE. Potvrdilo se že alespoň pro moje uši zní lampy lépe než OP - to je tak asi jediné s čím se můžu názorově ztotožnit s Lampizatorem (Fikus) . Hlavně by snad i hluchý poznal rozdíl mezi DACy. Zkoušeli jsme potom levný DAC s PCM 2704 a musím říct, že ten rozdíl je prostě obrovský - nepopsatelné. PCM 2704 je již pro mě neposlouchatelná a všude vychvalovaná X-Fi HD je taky rozhodně horší v porovnání s DACem od Dohnalíka 

No a k těm sluchátkám....

880 a 990 Pro byly v 250 ohmové verzi a i když jsem majitel HD650 , pokud bych se dnes rozhodoval kupovat nové sluchátka, bez rozmýšlení bych sáhnul právě po 990Pro. Taky v průběhu testování přijel tatík aby si vybral co za sluchátka si koupí a rozhodnul se jednoznačně také pro 990Pro a to chtěl právě kupovat HD650 stejné jak mám já.  Překvapivě mi na poslední "produkční" verzi OTL-ka  nevadily ani AKG701 - byly tam spodky slabší než na 990 a HD650 , ale celkový projev mi skutečně nevadil a klidně bych si je koupil.  Jinak HD650  opravdu nic neprominou a pokud není velmi kvalitní zdroj  - je to prostě slyšet, v opačném případě se z nich stávají velmi slušné univerzální sluchátka. Jen si nemyslím, že by vice než dvojnásobná cena oproti 990pro je přiměřená. 


Na závěr bych chtěl poděkovat DAKovi, že sehnal tu kupu sluchátek a Dohnalíkovi, že se mu chtělo tahat vlakem DAC  - prostě opět vydařený den..
Jinak večer jsem už totálně odpadnul - a tak píšu raport až teď.
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No jestli jsou to "DT990 PRO", tak ty jsou jen 250Ohm. Až novější model "DT990" se dělá ve třech variantách 32,250 a 600Ohms

Re: OTL sluchátkový zesilovač

nj DAC riesit ma svoj vyznam v tom je najvacsi kamen urazu, dostat z PC nieco kvalitne. Ale skusali ste ten sluchatkac aj s gramofonom + RIAA lampovym preampom ?

Ja ked som skusal lampovy RIAA + lampovy koncak + repro, myslel som ze sa z toho poskladam. Potom ma naopak sralo ze nemam doma dost dobrych platni big_smile cele to ale stroskotalo na tom ze to hralo tak dobre, ze som chcel stale vyssiu hlasitost a potom uz gramofon zacinal chytat spatnu vazbu od basov, a robilo to jemny "reverb", ale pri normalnej hlasitosti to bolo super.

Na sluchatkach by to mohlo mat celkom dobry vyznam, ziadna spatna vazba ani nic negativne vplyvajuce, takze takyto analog by pre Vas mohla byt uplne ina zvukova dimenzia - treba vyskusat.

RIAA preamp som mal podla marantz7 s korekciou v spatnej vazbe, vstup ECC803S a vystup ECC802S.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Pre marasa a ostatných treba postaviť dobrý RIAA preamp a potom odskúšať cez sluch. zosík. mirku pozri sa na DIY AUDIO.COM
Je to forum kde je kopa takýchto preampov ja som to pred nedávno pozeral no je to po anglicky a ja neovládam až tak dobre
tak som to len tak obzeral a je tam kopa zapojení aj stavby gramcov a ramienok

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Ja se taky tesim na DAC s AK4399...uz na nej cekam dlouho....:-)
kdyz vim jak hrajou mnou vytuneny levny cinsky AK4396 s lampovym vystupem v porovnani s tzv. highendem za desetitisice,ocekavam ze Jarduv DAC bude extra trida...

(upravil pzwak 30. 4. 2014 12:11)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

RIAA preamp s Markem pripravujeme....

EDIT: samozrejme lampovy...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

jj o RIAA jsem uz slysel od Marka...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak RIAA preamp znie veelmi zaujimavo smile

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil Wili 30. 4. 2014 12:30)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

co som spominal ten M7, mal som kedysi tento:

http://www.ebay.com/itm/Tube-phono-RIAA … 4ac6cd66ff

velmi dobre vymyslena konstrukcia, zhavenie v serii, nulovy brum. Este len na zaver dodam, ze zdroj v osobitnej krabicke je pre elektronkovy RIAA nutnost, snazil som sa to srpavit all in one, ale je to velmi narocne. Aj minimalne vybracie alebo EM rusenie spravi pocutelny brum.

(upravil pzwak 30. 4. 2014 12:34)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

ano wili, je to tak. Staci si uvedomit, ze uzitecny signal na na vstupu pro kmitocet 50Hz je cca 0,3mV, pro odstup 60dB je potreba potlacit 0,3uV... a to uz neni tak jednoduche. Proto taky zalezi na volbe lamp s malou mikrofonicnosti a sumem a celkove koncepci. Bohuzel 50Hz je vsude kolem nas..... sad

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Takže přesně jak psal Péťa, společně pracujeme na vývoji RIAA korektorů a momentálně jsme ve stádiu testování prototypu.
Jelikož je to silně OFF-topic v tomto tématu tak zde uvedu jen poslední měření  přenosové charakteristiky a zbytek tady:

http://www.proxaudio.cz/blog/14-stripky-z-vyvoje-riaa

No a charka:

http://www.proxaudio.cz/images/obrazky/blog/Stripky_z_vyvoje/charka_RIAA.png

Web

Příspěvky [1,661 až 1,680 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 82 83 84 85 86 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£