Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Tesla 1 PF 067 71

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil Depp 19. 8. 2010 23:12)

Téma: Tesla 1 PF 067 71

Zdravím,

Vlastním tyto bedny: http://www.repromania.net/tesla/ruzne-r … 067-71.php

Jediné co mi chybí jsou dva středové reproduktory ARZ 4604. Mám v plánu je předělat, respektive jenom design. Oplatí se to ještě dělat + přidat středové repro ARZ 4604 nebo se jich zbavit a pořídit nové?

Re: Tesla 1 PF 067 71

Mám podobné bedny, s osazení ARN6604, ARZ4604, ARV3604, kompletně zrenovovaná repra s předělanou a nově odladěnou výhybkou a hrají ve své třídě víc než poslouchatelně. Ty tvé by mohly hrát ještě lépe.
Nevím, co vše s nimi chceš dělat, co umíš, jaké máš vybavení, kolik do toho chceš / můžeš vrazit peněz.
Jestli chceš stavět nové budky pro bedny a má to za něco stát, zabere to dost času a vezme hodně práce. Pak už bych se zamyslel nad tím, jestli nedat do beden dalších 10 tisíc do jiných měničů a součástek na výhybku a postavit nějaký projekt odsud (buď něco z diy projektů, nebo Pistoleho či Checkův projekt beden z Reprosoustav na tomto fóru).
Když do beden nebudeš chtít tolik investovat, pak tedy repase. Něco o repasi je tady http://audioweb.cz/tp-repase.htm Nejlevnější by bylo zbrousit starý lak a nově přelakovat. Je li na tom bedna hůř, tak vykytovat, nově podýhovat a přelakovat. Ve výhybce vyměnit kondenzátory (použít MKT, na místě kondenzátoru zapojeného paralelně s basákem stačí bipolární elektrolytický)
Reproduktor ARZ 4604 není moc dobrý, má dost velké zkreslení, časem zasychá pogumovaná hmota na okraji membrány a tím se mění i poddajnost pohybu membrány, membrána se vyvěšuje a drhne .... lepší by bylo ho nahradit nějakým jiným (ARX130, ARP150, apod.) a poupravit výhybku (to pokud jsi sám schopný změřit bednu nebo máš někoho, kdo to udělá), když to neumíš, sežeň si ARZ4604 - AUKRO, nebo zkus tady v bazaru.
No a reproduktory ARN a ARZ zrepasovat dle
http://www.repromania.net/teorie/renova … uktoru.php
http://www.repromania.net/teorie/renova … mbrany.php

Re: Tesla 1 PF 067 71

Dostal jsem doma dělané bedny, s osazení ARN6604, ARZ4604, ARV3604 tedy 4 ohm , staré tak 20-25 let ?Reproduktory jsou na některých místech poškozené a tak je chci nahradit nějakými 6-ti ohmovými.Vyhybka je s kvalitními krabicovými  kondenzátory a chtěl bych jí upravit a využít .Máte někdo zkušenost s podobnou úpravou nebo výrobou vyhybky na 6 ohm ?

Re: Tesla 1 PF 067 71

6Ohm repro tesal byl pokud vím jen 5606, který je menší.  POkud chceš hejbnout s impedančí, tak na 8Ohm, jež byly prakticky všechny typy. Znamená to ale uělat výhybku úplně znovu.

Proč chceš vyšší impedanci?

Re: Tesla 1 PF 067 71

Aké označenie majú tie "kvalitné" krabicové kondenzátory? Taktiež by sa hodilo foto. Prečo práve nahradiť za 6Ohm reproduktory? Ak by to malo mať význam, tak buď použiť túto ozvučnicu na niečo iné, alebo nahradiť poškodené reproduktory za rovnaké typy. Prípadne nahradiť krabicové kondy niečím kvalitnejším.

Re: Tesla 1 PF 067 71

Reproskříně patrně jen upravím a použiju.Ale jít do 4 ohmových reproduktorů , je podle mě už k ničemu. Chci pořídit nějaký receiver a ty jsou dnes taky na 6-16 ohm .Dva nové výškové kaloty 25/50W 92db , ale taky 6 ohmové , jsem dostal od známého a můžu je tedy použít.Proto ta má snaha o ty 6-ti ohmové výhybky.

Re: Tesla 1 PF 067 71

proč receiver pro stereo?

slušný zes by měl chodit do 4Ohm, byť dnes je sichr mít 8Ohm bedny..

v 6 ohm impedanci není nic, oc by stálo za řeč, většinou jen plastový zgraby od rádobyhifivěží. Zkuz zjistit, zda se k tvým reprobednám nedělal 8 Ohm ekvivalent a postupvat podle jeho schémat, protože aspoň ozvučnice bude navržena správně a schéma výhybky bude známé.

(upravil Pech. 25. 12. 2013 23:26)

Re: Tesla 1 PF 067 71

Tak jsem pohledal za tebe a tvoje bedny jsou ekvivalentem ARS 1054, takže můžeš postupovat přestavbou na 8Ohm verzi ARS 1058, na kterou se schéma a typy repro dají dohledat.

http://media0.iplace.cz/images/media0:4a9ae64e9c7b9.jpg/ARS%201058%20sch%C3%A9ma.jpg

Nicméně levná ta přestavba nebude. Repro se bude muset sehnat v jiné impedanci (můžeš vykompenzovat prodejem tvých) ale výhybka přijde na dost peněz.

Re: Tesla 1 PF 067 71

Díky moc za info a plánek .Koukal jsem na nabídku repráků a hotových vyhybek a vidím to nakonec taky na těch 8 ohm.Nevím ale ,zda jít zade do těch starých Tesel , mají velké zkreslení a jsou už 20 let staré .Jinak ten receiver s výstupama 5.1 z důvodu pouštění filmů z DVD.Postupně dám dohromady i menší 2ks taky tedy 8-mi ohmové zadní a jeden co bude nad televizí.
Ale zatím to jen plánuji a promýšlím.

Re: Tesla 1 PF 067 71

ty parametry vidíš tak, že tenkrát se v nich téměř vůbec nekecalo, kdežto dnes se to jede většinou na efekt, a zvuk utek a parametry jsou u nižších verzí vylhaný a ani trochu vejš to není o moc lepší.

samozřejmě jsou lepší bedny než ty co máš, ale zase za úplně jiný peníze.. Ono ani tohle není zadarmo. Pokud bys je vyhazoval, tak se jich ujmu.

v plánku máš v závorkách hodnoty součástek pro verzi 8Ohm.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Tesla 1 PF 067 71

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£