Téma: shema výhybky k projektu harry2

Ačkoliv se nejedná o aktuální konstrukci, prosím ty, kteří se do konstrukce http://audioweb.cz/vase-harry2.htm .... Reprosoustavy [Beyma 8WOOFER/P, 5MP60/N a T2030] pustili a mají (kontaktovali autora), nebo vyzkoušeli konkrétní doplnění výhybky firmy Dexon,  typ 3WP 0,7/4,5-350 o v článku neuvedené - (obvod kompenzace basového reproduktoru a zatlumení středotónového a vysokotónového reproduktoru), nebo pro mne umístěním nejednoznačné prvky (v obvodu zatlumení vysokotónového reproduktoru  kondenzátor 0.33µF ...?) , aby mi poslali hodnoty těchto součástek s popisem zapojení, případně i se shematem výhybky.    Děkuji za každou radu.           Jirka

Re: shema výhybky k projektu harry2

Jestli počkáš cca 14 dní, budu mít schéma T2030+5MP60+8ohmbas, tam dole už si to ušiješ na míru tvému basu. Zatím je to tuším 12/18 a je tam na středech RLC, bez něj je ta 5MP60 je hrbatá jako hamáláje a dělení je cca 4khz, níž to nejde.

Re: shema výhybky k projektu harry2

Michal: Jak to přesně máš? Mě na 5MP v kombinaci s 27 Seasem stačí jen 1.5mH cívka a 15uF kond, nic víc, kompenzace netřeba.

Re: shema výhybky k projektu harry2

Tohle je návrh podle námi měřených charek, je to hodně podobné té kilomaxově verzi, na naměřené charky s fází sedí ta kilomaxova jako prdel na hrnec (což mě opět utvrzuje v tom, že simulovat cokoliv bez fáze a bez odměření ve finální ozvučnici je na pikaču - ta výhybka na charky výrobce bez fáze absolutně nefunguje, na Hubertovo měření taky ne), já se snažil šoupnout děličku níž, kilomax jí má skoro na 5k (to by ale nemuselo vadit, podle našich měření 5MP60 jede v ose nad do 8-10k, ale samozřejmě pokud máme rozumný výškáč, tak jí nechat takhle vysoko hrát je škoda). 5MP má RLC 3R3, 1m6H a 10uF. Předtim je 12db/oct 1m1H a 8u2F. Samozřejmě dělení jenom na hranici výška střed. Pro dělení střed bas je předtím ještě 18db/oct a předtím celým připravený odpor na tlumení v sérii 3R3. Onu tu potřebu kompenzace může způsobovat ta horní propust, ale nevím - to RLC spadá přibližně do středu  pásma 5MP a srovnává přenos jako takový, spíš než nějaký konkrétní hrb, má dost nízké Q a je vidět i na impedančce. Bez toho se mi to rozumně odladit nepodařilo, ani 12/12-12/12 nefunguje. Pro 5MP60 A T2030 je prostě kombinace 12 a 18db/oct potřeba. Ale ještě neproběhlo měření celku, tak nechci předjímat výsledek. Schéma bude samozřejmě veřejné a můžete se do mne strefovat dnem i nocí. smile

Re: shema výhybky k projektu harry2

Taky to s fází mám...
Kilomaxovo schéma vychází dobře soufázově zapojené, ovšem zapojené opačně, tak, jak to podle schématu má být, je tam uzký hluboký propad. Jak to tobě vychází?

Re: shema výhybky k projektu harry2

Tak to teď neověřím, ale tuším že máš s tou opačnou polaritou pravdu...