Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » KSX4405 prosím o radu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Pomis.1 27. 9. 2013 9:40)

Téma: KSX4405 prosím o radu

Zdravím přátelé, měl bych na vás pár menších dotazů, rád bych si sestavil zesilovač kde by jádro zesilovače tvořila deska od EZK pod názvem KSX4405.
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/ksx4405.htm
Chtěl bych jím krmit 2×100W/8Ω (3pásma s pasivní výhybkou) a zároveň mít nějakou rezevu co se týče zatížení zesilovače.

Dotaz1:
V datasheetu píšou výstupní výkon pro stereo 2 x 200W (2Ω) nebo 2 x 150W (4Ω), zajímalo by zda-li tam mohu zapojit na výstup i impedanci 8Ω zda-li tí nebudu příliš napětove zatěžovat koncáky a neprobiju je. A pokud mohu tak jak se propočtu k nominální hodnotě výkonu při tomto zatížení. (př. 2×120W (8Ω).

Dotaz2:
Na této desce je možnost přepnout zesilovač do můstku čímž se z něj dá dostat 400W (4Ω) nebo 260W (8Ω). Proto by mě zajímalo zdali mohu přepínat mezi můstkem a stereo za chodu zesilovače a pokud ano co se stane pokud na výstupech budu mít opět zapojeno 2×100W/8Ω? Bude to hrát mono a reproduktorům se sečte impedance na  16Ω čili to bude výkon paříklad 120W/16Ω ?

Dotaz3:
Samozřejmě že před KSX4405 chci dát předzesilovač a nejspíše to bude korekční zesilovač RSD4132 http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/rsd4132.htm
Vstupní citlivost má 775mV což si myslím že je naprostý standart pro připojení CD, MP3, mobilu..(nic víc nic míň do toho připojovat nechci).
A výstupní 1-3V což KSX4405 bohatě stačí protože jeho vstupní citlivost je 800mV.
Musím nebo měl bych ještě před tu korekci dát čistě další předzesilovač typu HSI5555 http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/hsi5555.htm  ?

Dotaz4:
Co je hudebně lepší integrovaný zesilovače nebo tranzistory?
Docela mě láká KDX8782 http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kdx8782.htm ale pořád nevim nevim.

Prosím pomozte mi trochu osvětlit mé myšlenky. big_smile
Děkuji

Re: KSX4405 prosím o radu

1) výkon při zvýšené impedanci zátěže bude nižší, protože stávající napájecí napětí to nedokáže "protlačit" přes bednus vyšší impadyncí vyšší proud. Zesík tím, že na něj pověsíš bednu s vyšší impedancí nepoškodíš. jen nedosáhne takového výkonu jako u 4 ohmů.

2)není to dobrý nápad za chodu přepínat stereo/můstek, už z principu můstku. v můstky spojíš jeden "konec" výstupu obou zesilovačů a mezi zbývající dva "konce" zesíků dáš reprák. Díky tomu vlastně na repráku můžeš mít téměř dvojnásobné napětí  a tímpádem adekvátně vyšší výkon. Signál se pak bere jen z jednoho vstupu. Dost dobře nechápu, proč za chodu přepínat. Musel bys "přepnoput" i reprák a taky vstupy.

3)myslím, že před tyhle korekce není nezbytně nutné rvát ještě předzesilovač.

4)DOBŘE udělaný tranzistorák má šanci hrát podstatně lépe než IO, ale taky se na něm dá podstatně víc věcí zkazit. Tj závisí na provedení.

Re: KSX4405 prosím o radu

1, napěťově koncáky přetěžovat změnou impedance fakt nebudeš, se změnou impedance repra se ti bude měnit proud tekoucí skrz trandy do repra. Takže neplést si pojmy napětí a proud.
dotaz 2 jsem nepochopil, nevím co bys tím docílil.
viz dalča

Re: KSX4405 prosím o radu

nejsem z nejpovolanejsich, ale
a) urcite existujou lepsi moduly/stavebnice
b) kdyzuz sis tohle poridil, tak to hon jen do tech 8R, aspon to dlouhodobe prezije, zadnej mustek ani 2R bych nezkousel\
c) jestli se ptas na takovehle veci, tak si to radsi nech od nekoho postavit...

Re: KSX4405 prosím o radu

TDA7250 smile

(upravil rf 28. 9. 2013 17:07)

Re: KSX4405 prosím o radu

Ne,  2x LM4780

27.09.2013 - sorry - upsal jsem se, jinak ano TDA7250. Šel bych od toho pryč, i když i já jsem jej vlastnil a při napájení 28V jsem to provozoval cca 12 let

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: KSX4405 prosím o radu

KSX4405 ?

Re: KSX4405 prosím o radu

Ten človek ktorý chce ísť s TDA7250 na 2 Ohm na výstupe a ťahať z BDW 83 200W bezpečne si nepozrel parametre tranzistorov.

Re: KSX4405 prosím o radu

Jsou tam dva páry na kanál. Při napájení +-25V se to do toho asi s odřenou pr...í vleze smile

Re: KSX4405 prosím o radu

V tej rýchlosti ako som pozeral, som si nevšimol že sú po dva páry na kanál. no v každom prípade by som to na 2Ohm nezaťažoval. TDA7250 má problémy so Spoľahlivosťou aj na 4 Ohm. To už radšej LM4702 aj keď kto vie aký je ten spoľahlivý.:) a smile

Re: KSX4405 prosím o radu

Ok ok máte pravdu v tom že za chodu přepojovat do můstku je zbytečný. Na to TDA7250 jsem narazim už na pár fórech a zrovna moc pěkně tam o něm nikdo nemluví big_smile takže od něj radši dál. Ještě sem nalezl na netu tohle http://www.pavouk.org/hw/leachamp/  vypadá to celkem rozumě a spolehlivě nezkoušel to někdo z vás zbastlit ? Že bych se na to vrhnul. smile

(upravil tubamusic 30. 9. 2013 13:43)

Re: KSX4405 prosím o radu

Pomis.1: Ten odkaz je Leach 4.5 .Je to spolehlivé, hraje to velmi slušně a poměrně dobře postavitelné. Ale základní vědomosti k tomu potřebuješ, jinak spláčeš na vejdělkem. Podle tvého prvního příspěvku, bych ti stavbu spíš nedoporučil. Myslím si, že nikdo odtud, tě nepovede za ruku v tvém počínání a u tohoto zesilovače věř, že to budeš potřebovat. Nech si to od někoho postavit, nebo si kup hotový zesilovač.

Web

Re: KSX4405 prosím o radu

Pokud budeš hledat, tak zjistíš že to stavělo mraky lidí,... ale je to o něco těžší než stavebnice od EZK.

Re: KSX4405 prosím o radu

No vybavení na to mám, asi to zkusím když vedět nebudu tak se poptám smile lepší než nedělat nic aspon se něco přiučim a když to vše pro jistotu 3× oměřím tak snad nic nespálim big_smile předemnou to někdo VYMYSLEL já to jen budu podle návodu stavět.

Re: KSX4405 prosím o radu

Můžeš to oměřit klidně i pětkrát a nic Ti to bohužel nebude platný, můžeš mít vybavení třeba za milióny, ptát se tu desetkrát denně a k ničemu to nepovede. Ve výrobcích té oné firmy je spousta věcí už od základu špatně, takže můžeš měřit, softstartovat, zapínat přes ochranný odpory a nic Ti to bohužel nebude platný, shoří to nezávisle na Tvé pečlivosti, trpělivosti a píli.
Jsou to peníze hozený do kanálu, stručně řečeno, je to určité seskupení relativně levných a pro danou aplikaci naprosto nevhodných součástek, které spolu prostě nemohou fungovat.

Web

(upravil W@R35 6. 10. 2013 13:28)

Re: KSX4405 prosím o radu

Ako mlády som túto  stavednicu KSX4405 staval na praxy a celkom fungovala,ale k písaným výkonom som sa nepribližil ani omylom ....

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » KSX4405 prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£