Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Zdravím,

Jaký je váš názor na různé v Číně vyrobené lampové zesilovače? Máte někdo nějaký, jak hraje, kvalita provedení? Zkoušel jste někdo nějaký třeba i upravit?

Přemýšlím, že bych rád zkusil i lampové audio ale na stavbu se necítím a rozpočet na nějakou západní produkci v řádu desetitisíců nemám. Na internetu (ebay) je k mání řada zesilovačů za solidní cenu (cca 10 tisíc Kč) a podle referencí z různých fór jsou i přes určitou "punkovost" hudebně solidní a celková kvalita není vůbec špatná. Obzvlášť pokud se jedná o provařenější model, existují možnosti úpravy s velkým potenciálem ke zlepšení a zkvalitnění přednesu. Zdá se že i trafa, včetně výstupáků nejsou špatná.

Zejména značka Music Angel má v nabídce integrované zesy s osazením EL34, KT 88 ale třeba i triody 845 a A300. Doporučili byste jako vstup do lampového zvuku něco takového s tím, že by se zes mohl upravit, vylepšit? Něco jako základ na bastlení. Osobně mě láká varianta s koncovými elkami KT88.

http://avforum.no/forum/attachments/klubb-entusiasttrader/26287d1198858465-music-angel-god-kinesisk-ror-forsterker-tia02-photo_02.jpg

Pro ukázku co se dá sehnat (a další různé lampáče):

Obchod s různým čínským Hifi vybavením

Několik odkazů ohledně možné úpravy:

Triody 845 a úprava

KT 88 a úprava



Za reakce díky

(upravil Dalča 9. 6. 2013 16:18)

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Osobní zlušenost nemám.
Čína umí vyrobit jak absolutní šmejd, ta i kvalitní výrobek.
Bez prozkoumání konkrétního kusu se nedá soudit.
Tím, že to koupíš z venku, nemáš téměř žádnou šanci na vrácení peněz nebo reklamaci.
Tzn je to levný ale má to v sobě i jistou míru rizika.

Otázkou je, kolik do toho cheš vrazit a co od toho očekáváš.

Pravda je, že za 10kKč se dvoukanál (stereo) s integrovaný předzesíkem a na pěkným chasiss téměř nedá postavit.
Když uvážím cenu traf a pixly, která by měla nějak vypadat (nerez, nebo chrom, bočnice frézovaný buk), tak už jsem na těch 10.000,-

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Ten zesilovac s KT88 je po upravach podle Fikusova navodu velmi slusnej....po vymene vystupaku za lepsi se to zvukove jeste posune...ale nezapomen,ze ho nekoupis za 10K,je treba pripocitat postovny a DPH...urcite to stoji za to,pokud nejsi schopen postavit lampac sam....

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Jasný, s tím poštovným a s DPH je to to trochu jiná hladina, ale pořád nesrovnatelně nižší než renomovaná západní produkce - takhle bych se ale stále vešel do řekněme 15 tisíc. Právě mě na tom láká ta možnost úprav - šasí a vůbec celé zpracování vypadá slušně (a nejenom podle váhy skoro 30 kg) a většina součástí lze vyměnit za jiné - lepší. Zrovna tak i lampy samotné u kterých je občasná výměna stejně nemine - a rovněž zaměnitelnost lamp za různé ruské a často i údajně velmi dobré lampy je zajímavá.

Co říkáte na verzi s triodama 845? Zrovna tak je u Fikuse dostupný návod na předělání cstupní části - tady bych ale měl bobky z anodového napětí, které je na skoro kilovoltu ale zase samotný zjev zesu je neotřelý a zvukově by to mohlo být zajímavé (i když je mi jasné, že o skutečné třídě A nemůže být řeč - aspoň je to jednočinné zapojení).

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

No jestli to vyjde na 15 a počítáš s úpravama, jakej to pak má smysl? Vyjde to cenově potom blízko něčemu osvěčenýmu z bazaru a to se pak eventualně aspoň dá bez velký ztráty prodat. Osobně v tom nevidím moc logiku.

Web

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Díky za reakce

Postavit si něco, s tím, že to bude přesně podle mého gusta by se mi moc líbilo. Ale postrádám zkušenosti s elektronkami a rovněž i samotné mechanické provedení by byl oříšek. Takže připadá v úbahu koupit něco hotového za co nejlepší peníz. Prostě byc hsi pro začátek pořídil něco, co je solidně zpracováno po mechanické stránce a zároveň případně i skýtá možnosti úprav zapojení. Nevrtal bych se v tom hned ale až a pokud by zvuk nebyl podle představ. Úprava mi přijde snazší než stavba nového obzvlášť pokud úprava obnáší pouze relativně jednoduchou úpravu vstupní části.

Ohledně bazarovky, nemám potuchy co je tak k mání (snad kromě Tesly Music a Mono)

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

osobni zkusenost mam se zesilovacem Manta V7 (preprodavala to polska firma, vyrobeno v cine). Provedeni pohledove velmi kvalitni, vse dural a kov, zadne plasty. Bohuzel elektricky osizene jako vetsina cinskych levnych vyrobku. Sitove trafo se prehrivalo a odeslo po nekolika desitkach hodin provozu. Pouzite komponenty rovnez nic moc. Takze musis peclive vybirat a za malo penez byva malo muziky...

Web

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

pokud počítáš, že to je jen polovýrobek a budeš ho předělávat, tak si to musíš spočítat.
Když budeš muset měnit všechny trafa, možná i nějaký pasívy, jestli se to ještě vyplatí.
Brát to jen jako chasiis, do kterýho vestavíš vlastně něco úplně jinýho mi přijde už cenově nevýhodný.

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Vyse jmenovany cinsky zesilovace nejsou polovyrobky,jsou to celkem dobre zpracovany kousky,je jen potreba poupravit zapojeni,snizit vstupni citlivost,upravit pracovni body budicu,dat lepsi vazebni kondenzatory a vyradit zpetny vazby.Pak ten zesilovac predvede co umi...otazkou je,jestli jsou v nich pri tak velke produkci stejne vystupaky jako v dobe kdy s nimi uz zminovany Lukasz Fikus laboroval....sveho casu jsem nad koupi taky uvazoval,ale nakonec jsem postavil stroje vlastni a nelituju toho...co se ceny tyce,tak nejlepsi vystupaky co mam byly drazsi nez cinsky Music Angel s 845 na konci....:-)

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

2 bourvil : já bych se toho zas tak nebál, musíš počítat i občas s nějakou prohrou a 10 není zase taková šupa,
měnit díly a laborovat s tím můžeš po částech a když nic jiného, tak zkušenosti získáš, jinak to stejně nejde, než to zkusit,
KT 88 je krásná báně a žhne jak sviňa - radost pohledět ! jen je poměrně drahá na hrátky s vyměňováním,
zesík je na pohled velmi pěkný, mi se líbí,
nikdo ti neřekne jak hraje, ale možná, že ten křemík, co máš nyní přehraje levou zadní i bez tweakingu,
jisté je, že až ho nažhavíš ve zšeřelé místnosti, tak budeš mít minimálně vizuální zážitek,
a k tomu možná bude i dobře hrát
jdi do toho ! smile

(upravil LamiCZ 11. 6. 2013 21:08)

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Jsem vlastníkem PrimaLuny ProLogue 4, což je čínská výroba, firma je holandská. Je dražší než typický číny, ale je tam jakási záruka slušných součástek. Provozoval jsem ho na Teslách, kde hrál solidně, teď ale odpočívá na poličce, protože s RpM 1 si moc nerozumí, složitější výhybky + PA repra chtějí větší proud.
Minulý týden jsem se k němu vrátil a koupil sadu nových flašek od JJ - 2x ECC 83, 2x ECC 82 a místo EL34 jsem zvolil 6L6GC. Byl jsem velmi mile překvapen, zvuk se mnohem víc vyrovnal a má i slušný spodky. Výhoda té Primaluny je v tom, že má autobias obvod, takže jde osadit hodně typů předzesilovacích i koncových flašek. Našel jsem jednu diskuzi, kde právě kdosi psal, že se mu ten Prologue 4 osvědčil nejlíp s těmi 6L6GC. Myslím si, že ten zvuk teď rozhodně neurazí.
Pokud by tě to zaujalo, mohu jej přenechat (z důvodu RpM 1) za cenu toho MusicAngelu, je kupován v Ketose (byl tenkrát v akci za 22k, normálně stojí 30k) a máš jistotu, že to neshoří po zapojení (byl zapnut i 10h ve vedrech 35 stupňů).
Poslech samozřejmostí v Brně.
EDIT - popis + foto
EDIT2 - je to koncák (nemá poťák)

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

jak píše kudlibabka. Je to hlavně o trafách.
pokud budou trafa kvalitní tak to vytůníš za pár kaček. jestli budou trafa na houby, pak to bude mastná investice.

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

nepoznam kvalitu, ale naco davat peniaze cinanom? cinania ti daju za tvoju pracu peniaze? a okrem toho asi takto:
http://ekonomika.sme.sk/c/6851031/rozpa … -ciny.html

Re: Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Mnoho těch levnějších čínských zesilovačů je za cenu, že se v kusovce nedá vyrobit ani kompletní krabice v příslušné kvalitě a designu. Není důvod se jím vyhýbat, některé mají velmi slušné výstupáky a po odstranění některých průšvihů to může být velmi dobré. Samozřejmě v některých jsou dost katastrofální kiksy v zapojení a velký nešvar jsou padělky součástek, zvláště fóliových kondů a elytů.

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Čínské lampové zesilovače - Music Angel KT88

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£