Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Vyber nového horského(?) bicykla.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Vyber nového horského(?) bicykla.

Dobrý deň. Dúfam že ma neukameňujete že zakladám  toto vlákno keďže je tu už jedno podobné je vytvorené.
Pred niekoľkými rokmi som sa venoval cyklistike  ale môj zdravotný stav mi to posledné roky neumožňoval a tak som sa v tom úplne prestal orientovať. Momentálne som na tom pomerne dobre a chcel by som sa k tomu znovu vrátiť.
Otázka na Vás znie: aké komponenty vyberať, resp. akých značiek sa držať a v akej cenovej kategórii hľadať.
Bicykel budem často krát používať mimo asfaltových ciest a preto sa mi natláča otázka, či kúpiť bicykel aj so zadným odpružením alebo stačí len predné odpruženie.
Som ochotný dať za bicykel od tých 600€ do 800€ (záleží od budúcej vyplaty).
Ďakujem.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

Záleží co od toho očekáváš, ale celoodpružený za 800€ bych určitě nechtěl.
Kvalitní začínají někde na 1500€.
Já v současný době kupovat kolo, tak bych určitě chtěl 29".
Koukal bych hlavně na kvalitní rám a vidli, ostatní se dá později vyměnit.
Jeden příklad: https://www.canyon.com/_cz/mountainbike … ab-reiter2

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

Pokud nemusí být nové tak tu mám Merida Big Air pro se zadním uzamykatelným tlumičem. Jen jsem na něm dost dlouho neseděl a už ani nebudu.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

Veď ja ani neviem čo mam od toho čakať, ja mam tendenciu dosť často schádzať zjazdi, takže chcem aby to prednej vydlici nerobilo problemi. Vôbec neviem podľa čoho vyberať.A môžem sa opýtať že prečo 29" ram? Môj predošlí mal 19,5" a ten mi prišiel taký akurát.

Fox, nie ďakujem.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

29" není rozměr rámu, ale průměr kol.
Dříve měli všechny MTB průměr 26". Poslední dobou je trend 29".
Výhoda je lepší průchodnost terénem, lepší ve výjezdech, ale na druhou stranu horší akcelerace a "hravost" v terénu.
U 29" sedíš víc mezi koly, nezvedá se ti v prudkým kopci přední kolo a při přejezdu překážky je mírnější nájezdovej úhel, tudíž překážku překonáš snadněji.
Malý velikosti rámů vypadají na velkých kolech divně, ale to není můj případ. smile
velikost rámu 19,5 taky není žádnej drobek, tam by větší kola byli lepší.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

No, ďakujem krásne za vysvetlenie. Napadá ťa ešte niečo čo by som mal vedieť pred kúpou takehoto tipu bicikla?
Ďakujem.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

Snad jen to, že bikem to nekončí, ale začíná. smile
Musíš taky myslet na to, že budeš potřebovat dres, boty a především přilbu.
Jestli si nejseš jistej, jaký přesně chceš kolo, tak by bylo nejlepší zajít někam, kde ti ho proti záloze půjčí na vyzkoušení.

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

pro rok 2014 se připravují kola 27 a půl, aby to nebylo tak jednoduché... prostě 26 je málo 29 mooc

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

10 let jsem jezdil na kole s odpruženou přední vidlí, zdvih cca. 100mm. Hodně i v lese, jde to.
Od minulého roku jsem koupil celoodpružené GT, zdvihy předek 140, zadek 150mm. Do lesa je to naprosto o něčem jiném. Zde to kolo exceluje, ale zase na asfaltu se člověk víc nadře.
Tak že za mě do lesa určitě celopéro, ale jak už tu bylo zmíněno, nemá cenu jít s cenovkou pod 40k.
Za 20K určitě jen něco s odpruženou přední vidlí, do lesa to půjde určitě taky.
Už tu byl zmíněn Canyon, známý co zrovna taky vybírá nové kolo ho doporučoval jako nejlepší poměr cena/výkon.

Jinak ještě k velikosti kol, já jezdil vždy jen 26". Kamarád má od minulého roku kolo s 29" koly. Občas s námi jede i do lesa. A jeho verdikt po roce ježdění je ten, že by si kolo s 29" už nekoupil.

Ten výmysl s 27,5" koly je dle mého jen marketing na zdvih prodeje.. Četl jsem o tom článek od jednoho většího distributora kol, tak to na mě vyznělo..

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

Kolo je podľa mňa ako auto, musí ti sadnúť...takže skúšať, skúšať, skúšať...

Re: Vyber nového horského(?) bicykla.

...na stránke "Canyon-u" sa vieš zorientovať, pomeráš sa podľa návodu a to ti ukáže veľkosť biku..ja osobne som dal+/-900€ + 200€ brzdy (výmena)...teraz viem, že kupovať ešte raz, tak Canyon za (2600-2900)€ celoodpružený....ono cítiť aj každé kilo bicykla!
...ale čo ja ti tu budem hovoriť, http://www.mtbiker.sk/ alebo http://www.bike-forum.cz/...

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Vyber nového horského(?) bicykla.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£