Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil Digiting 22. 5. 2013 11:46)

Téma: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

Rád bych poprosil o zkušenost kohokoli, kdo provedl úspěšně import souboru *.eup vytvořeného z Eagle (6.4.0) pomocí eagleUp_export.ulp do Google SketchUp (8.0.16846). Imagemagick mám ve verzi  6.8.0-Q8. Pokusy se dějí na 32bit Vista CZ. Jak již to v podobných případech novot bývá, někde je bota, a mně buď chybí trpělivost, nadhled, znalost, čas nebo vše dohromady.
Cca před rokem jsem 3D rendering desek z Eagle úspěšně rozchodil na jiném sw, ale nezdál se mně tehdy zrovinka uživatelsky přívětivý, tak jsem chtěl vyzkoušet něco jiného. Nalezl jsem, ale zatím nejsem v cíli.
Co mně nefunguje nebo co dělám špatně: Soubor *.eup mám, soudě podle obsahu, snad správný, t.j. obsahuje data pro 3D objekty. Ale v Google SketchUp jak dál? Čekal bych, že menu Import, atd., ale přípona eup není v podporovaných. A to mám nyní nezaručenou stopu v paměti, že potřebný plug-in jsem do Google SketchUp instaloval.
Za případné trknutí spřízněnou duší předem děkuji.

(upravil Psykopath 22. 5. 2013 12:24)

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

nevím jestli ti to pomuze ale prvni odkaz na googlu 3D models

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

... děkuji, ale zatím spíše nepomůže. Tam jsem s touto kombinací sw začínal, a zatím jsem skončil přibližně v bodě "Import the board model into SketchUp" odkazovaného webu. Je docela možné, že si vše představuji jednodušeji, než jak jednoduše se to zdá být vysvětlováno. Nebo prostě jinak. Zkrátka aniž se dočtu jaké chybové hlášení, ve SketchUp nic vymodelovaného nevidím.
To jen kdyby náhodou někdo chybil podobně jako já a rada byla záležitostí jedné dvou vět. Můj dotaz lze považovat i za chvilkovou slabost. Jinak jsem zatím odhodlán namáhat se, jak je u tohoto typu informatického pseudobadatelství obvyklé, t.j. dokud nad bity nezvítězím nebo dokud to definitivně nezavrhnu.

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

Pokiaľ máš plugin eagleUp_import.rb nainštalovaný (štandartne umiestnený v C:\Program Files (x86)\Google\Google SketchUp 8\Plugins), tak v SketchUp-e v menu Plugins - Import eagleUp v4.4.
http://i.imagebanana.com/img/81m0qj7s/thumb/Clipboard01.png
Plugin stiahneš tu.

Po kliknutí stačí nájsť súbor *.eup. Potom začne načítavanie modelov, na konci môže prísť oznámenie o potrebnej zmene veľkosti modelu, treba potvrdiť a úplne na konci oznámenie o chýbajúcich modeloch (pokiaľ nejaké sú).
Akurát sa mi zdá, že treba používať ImageMagick 6.7.x namiesto 6.8.x lebo potom nebude renderovať masku/popisky na dps. Ak by sa ti to rozbehlo a chcel by si nejaké modely, môžem uploadnúť niekde svoje, zopár sa ich už nazbieralo.

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

... vše popisované dělám, též jsem vyměnil Image Magick za starší verzi 6.7.5 a přepsal i příslušné cesty v tom ULP k Eaglu, ale ve SketchUp se nic neobjeví. A to tam mohu přehazovat jednotky z metrů na milimetry - žádný obrázek.
Je správný můj předpoklad, že pokud ve složce models nebudou potřebné modely, vyrenderuje se např. alespoň deska, popř. obdržím oznámení, že nějaké modely chybí? Popravdě řečeno, také mně není jasné, jak ta skupina software pozná z desky, resp. součástek (lbr) v Eagle, jaký model má které součástce přiřadit. Pokud si dobře vzpomínám, když jsem před nějakým rokem komponoval desku v Eagle 5.6.x a pak pomocí třetího sw renderoval 3D pohled, tak některé součástky to umělo 3D modelovat, a přičítal jsem to vlastnostem té které součástky v Eaglu - ručně jsem jednotlivým součástkám žádné 3D modely nepřiřazoval.
Zbydou-li mně večer síly, vyzkouším na jiném stroji, neboť jestli něco z IT branže na světě nesnáším, tak jsou to Windows Vista - největší zlomyslnost, jakou jsem kdy měl v rukou. A z Windows 8 tedy zatím také nejsem dvakrát nadšený, ale to je jiná píseň.

(upravil tomtom7 22. 5. 2013 17:53)

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

Čiže aby sme sa rozumeli - v SketchUp-e máš menu pre import *.eup súborov, len po vybraní súboru ti to nič nevygeneruje? Pretože podľa popisu v prvom príspevku

Spoiler

Ale v Google SketchUp jak dál? Čekal bych, že menu Import, atd., ale přípona eup není v podporovaných

som si myslel, že ty v SketchUp-e ani nemáš tú možnosť (ako na obrázku, čo som poslal).

Ten predpoklad je správný - pokiaľ nemáš žiadne modely, DPS ti to vygenerovať musí. Skontroluj si v návrhu či máš obvodovú čiaru (vrstva 20 Dimension) nakreslenú okolo celej DPS a je všade spojená tak, že tvorí uzavretý celok.

Modely sú prezentované pod názvom púzdra - v Eagle - Package. Keď máš v Eagle na dps tranzistor s názvom púzdra TO-220, tak v zložke Models musí existovať súbor (model tranzistora vytvorený v SketchUp-e), ktorý sa nazýva TO-220.skp.

Zatiaľ mám overené, že s Eagle 5.11 a 6.2.0, W7 64-bit, Win XP 32-bit, Sketchup 8.x všetko beží. Na Viste som neskúšal, ale tam problém nebude.

edit:
http://www.youtube.com/watch?v=Uyegvr5JLVg

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

Milý kolego, děkuji za přízeň. Věc je prostá. Doma, kde jsem adminem svého PC (tedy chachá - má-li takový výraz ve Windows 8, kde se jaksi nemohu přihlásit jako administrator, leda jako jmenovaný uživatel s právy administrátora) jsem nainstaloval na Windows 8 CZ (2012) kolekci Eagle 6.4.0, ImageMagick 6.8.0.-Q8, Google SketchUp 13.0.3689, potřebné soubory a konfiguraci cest, a vše pracuje, jak bych očekával.
Zkusím tedy tutéž kombinaci příležitostně zopakovat na oněch neposlušných Vistách, kde jsem sice také administrator, ale jaksi nikoli svrchovaný, tzn. že nevím jaké srágory, restrikce, politiky a bůhvíco ještě mně tam firemní admin vsugerovává bez mého vědomí - bohužel, tam kolekce sw výsledek nedává. Vlastně mně to ani nepřekvapuje a rád zůstanu u názoru, že Visty jsou paskvil. To už ta Fedora mě mrzí méně.
Tzn. vidíme, že kolekce sw je za příznivých okolností funkční. Čekám, že tak do nejbližšího update, upgradu, patche, apod. Je dobré čekat to nejhorší. Teď jen zbývá založit nějaké dobré fórum pro výměnu modelů. Již delší dobu uvažuji, že si koupím nějakou vhodnou doménu, kde svá zbytečná poznání z elektroniky, fyziky, fotografie, apod., vyvenčím.
Díky za Váš čas. Pomohl jste mně nejméně tím, že jste potvrdil moje nepodložené předpoklady, což se počítá.

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

http://uloz.to/xJyvxdNf/models-rar

Tu je zopár modelov, doma na pc ich mám asi viac, zajtra sa pozriem.

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

... znovu děkuji. Ápropos, neptám-li se neslušně, to video natáčela Camtasia či něco na její způsob?

Re: 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

CamStudio 2.0

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » 3D rendering v Eagle versus Google SketchUp - import 3D modelu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£