(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:48)

Re: NAD310 - údržba

.

(upravil reeb 11. 5. 2013 17:06)

Re: NAD310 - údržba

Má to poměrně malý výkon. 25W-8 ohm což bych viděl jako hlavní nevýhodu, a i podle fotky vnitřku je poznat že je to jednoduché, takový základ..což někdy může být výhoda. Vzhledem k cenám různých DPA-ček, Leachů ap. ale i jiných siličů z druhé ruky se dá koupit za pár tisíc lepší stroj..
    Ty jsi na něj ale zvyklý a nechceš ho měnit, co?

Web

Re: NAD310 - údržba

kazzatel: Opět nic neříkající vpravdě "kazatelský" příspěvek.
DJ_Rix: Díky za názor. Jenže je problém, že těch 25 či kolik by bylo potřeba nemám. Proto jsem prosil o radu ohledně opravy. Jenže problém je: Komu to svěřit??? Aby mi dotyčný aniž by se na to podíval neřek ať to hodím do popelnice. Zkrátka sháním radu ohledně dobrého opraváře který bude schopný provést i generálku.
Hordek: Dík za odpověď a názor ohledně opravy.
reeb: Dík za reakci. Výkon mi plně dostačoval, nikdy jsem to neměl víc než na 1/3 maxima a to už to bylo v kombinaci s těma KEF Coda 7 slyšet na ulici ze zavřenýho baráku. Mám taky obavy jak by si něco jiného "rozumělo" s ostatními komponenty. Dávali mi to tehdy dohromady v Ostravě v Tykonu. A ta jednoduchost - tu už tehdy zmiňovali, snaha o co nejjednodušší řešení bez zbytečností.

Re: NAD310 - údržba

No tak co, když to někdo chce opravit, má to mít... pokud se v tom nebude vrtat prase, tak ten "zvuk" se z toho neztratí, ať byl jakýkoliv...

Web

Re: NAD310 - údržba

Takovouhle věc umím spravit razdva, protože to bude jen nějaká prkotina...ale jde o principiální pohled, kdy normálně vydělávající člověk má problém po patnácti letech užívání vyměnit jeden křáp za druhej, aniž by ho to finančně zdeptalo...ano, něco je v týhle společnosti špatně, nezlob se na mě....

(upravil Dalča 11. 5. 2013 20:54)

Re: NAD310 - údržba

Top je relativní....
Já si teď zgenerálkoval mý starý ZX spectrum, nová membrána, polepil jsme výstup na SCART a jede jak za mlada.
A nenahradí ho ani PC za 20.30 tisíc..

smile

Re: NAD310 - údržba

kazzatel: Dobře, ale jak to řeší můj problém na který jsem se ptal? Tedy zda někdo zná a doporučí opravdu dobrého opraváře??
Ale když už jsi to nakousl: Ano, kdybych nenechal v obchodech za uplynulých dvacet let snad sto tisíc za nahrávky, sto padesát za dva kajaky, dvě kola a patřičnou výbavu k obojímu, dále foťák, jistě bych na novou aparaturu měl. O dalších koníčcích, kterými bylo cestování a pivo ani nemluvě. Jistě je to otázka priorit. Holt bylo v uplynulých letech mojí prioritou něco jiného než šetření na novou aparaturu. Takže teď  musím hledat opraváře místo koupě nové za sto litrů.

Re: NAD310 - údržba

Ale prdlajs, na tohle nepotřebuješ žádný supereso, je to jen rutina... machra bys potřeboval, kdybys to chtěl poladit, nebo jinak předělat...na výměnu pojistky nebo nějakýho upadlýho drátu, což to s největší pravděpodobností bude, ti stačí obyčejnej pozornej učedník...a stopade za dva kajaky ? Inu, byl-li jeden protiponorkovej a druhej niagářevzdornej, pak proč ne ? smile

(upravil petr.t.m. 12. 5. 2013 12:02)

Re: NAD310 - údržba

kazzatel napsal:

..a stopade za dva kajaky ?  smile

Ne za dva kajaky, ale za dva kajaky, dvě kola a patřičnou výbavu k obojímu. (Jako pádla, šprajdy, bundy, přilby atd. atp...)
Ale to do tohohle fora nepatří, takže dost o tom........

Re: NAD310 - údržba

takovej karbonovej doutnicek 50k zadna mira a padlo min 5k smile

Re: NAD310 - údržba

Dobrý den,jsem vlastníkem zesilovače NAD310 asi 15 let.Zesilovač používám denně a slouží mi bezvadně.V  druhém pokoji používám vintage SABA8080.V obou strojích je spousta ellytů a přesto oba stroje po přeměření plně vyhovují servis manuálům.Obzlvláště ta SABA je stará přes 40 let, ale spousta ellytů jak v napaječi tak vazební-německá výroba-fungují.Jsem vybaven NF generátorem a osciloskopem a milivoltmetrem.,které jsem použil při kontrole.Je mi,71let a matně si vzpomínám na mladého kazzatele,byl to velmi chytrý a pracovitý mladík myslím ve Svazarmu Prahy 10 a s technického muzea,tam to vedl bývalý lampasák Svoboda.Pamětníci mi odpustí,jestli to bylo trochu jinak.Ještě k těm ellytům,staré měli vždy plusovou toleranci a ty nynější čínske s prominutím sračky už nové jsou převážně v minusu.Ještě k tomu kazzateli,jak stárneme tak se měníme většinou k horšímu,tak je to i u mě.Jsme podráždění,netrpětlivý a někdy hrubý hlavně na různých forech pro hifisty.Omůouvám se jestli jsem byl mimo thema.

Re: NAD310 - údržba

kazzatel napsal:

Ale prdlajs, na tohle nepotřebuješ žádný supereso, je to jen rutina...

Myslím, že by petr.t.m. spíš ocenil "pošli to sem a já to za xxx opravím" smile

Web

(upravil reeb 14. 5. 2013 15:19)

Re: NAD310 - údržba

ADUS46:
Kapacita možná do plusu je, ale co ESR nebo svod? To jde u starších a zvlášť vyhřátých elytů do kytek. Nehledě na to že mnoho elytů je použitých jako vazebních a tam ta náhrada za dnešní low-ers nebo svitek slyšet je (pročištění na výškách). I v dnešní době se dají koupit kvalitní elyty, např. Nippon, Nichicon, Rubycon.. ( low ESR, na 105stupnů, High Reliability..) jen to chce vědět kde nakupovat..

Web

Re: NAD310 - údržba

Tak mi to tedy posli a ja ti to opravim smile

Re: NAD310 - údržba

Pro reeb,v 71 letech už těžko posoudíš pročistění na vejškách.Důležité je, že zvuk obou strojů se mi líbí.Syn postavil zesilovač od Dudka a při porovnání jeho zesilovač , je to o něčem jiném, rozdíl je velký, je mnohem lepší ale zdá se  mi to trochu studený.To víte, vyrostl jsem germaniových strojích,jako Grundig RTV360 Grundig RTV600,ArenaT2500.Ještě je mám schované.

(upravil sinclair 14. 5. 2013 3:47)

Re: NAD310 - údržba

Co se týče NADů, tak k tomu bych s dovolením mohl říct asi nejvíc, první přístroj jsem pro výhradního dovozce opravoval před cca 12 lety. 310 je legendární model, nejen prodejností, ale hlavně nezaměnitelným zvukem, možná je to dáno tou kombinací mosfetu a bipoláru v koncovém stupni. V každém případě ale vím, že každý, kdo 310 měl, už ji nedal z ruky, maximálně si ji po cca 10-12 letech nechal zgenerálkovat. NADy mají jednu nectnost a to tu, že pro napájení pomocných obvodů používají tranzistorové stabilizátory s poměrně velkým spádem napětí, takže dosti hřejí. V blízkosti chladičů těchto stáblů se nacházejí blokovací elyty /jak zpředu, tak i na výstupu stáblu/ a ty není možné při kvalitní generálce nahradit ledasčím, zvláště v dnešní době výroby šuntů s omezenou životností. 310 je jednoduchý stroj, ale i při jeho jednoduchosti je třeba při GO přemýšlet, co a kam můžu dát.
P.S.: Dost podobná situace je se zesilovačem C370 - kdo ho po generálce vlastní, už ho nedá z ruky, anebo za pěkně dlouhý peníze.

Web