Re: tranzistor BUF420 a zesák

klid, hned se nečil
Jan 16 jen podotknul, že tebou zvolená cesta úprav naslepo není zrovna úplně košer.
Nemůžu vzít motor z favorita a dát tam vačku ze zetoru a nápravy z tatrovky a doufat, že díky tomu ten favorit bude líp topit.

Vztahy mezi jednotlivými stupni zesíku jsou často složitější, než je na první pohled vidět.
Tj jen tak bezhlavě měnit není zrovna dobrej nápad.

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Když nechceš zesák jak ten omnitronic, tak proč šetříš (pokoušíš se) tím, že koupíš slabej modul, a pak ho bez znalostí upravuješ a cpeš do něj trandy ze spínaných zdrojů? Kvalitní a levné zesilovače nejsou.   
Když bys sem konečně hodil, jaký že zesilovač ses pokoušel upravit (schéma!!!), tak by ti někdo tu možná někdo poradil, jestli to upravit jde, případně co tam musíš udělat. Je ale velká pravděpodobnost, že to nepůjde. Proč sis rovnou nekoupil stavebnici příslušného výkonu?
Máš několik možností, co dělat:
a) pokládat dotazy, na které neumíme bez křišťálové koule odpovědět (zatím si o svém zesilovači nedodal žádné informace, natož schéma)
b) chceš-li diy, tak si vyber něco na zosilnovace.eu, případně objednej nějakou stavebnici.
c) chceš-li něco spolehlivého, co bys zvládl snad podle návodu zapájet, objednej si ALDAX SPV250, nejlépe ve verzi i se zdrojem, včetně toroidního trafa. Jinak pod domluvě dodají i oživený modul.
d) nevěříš-li si, kup si nějaký hotový zes.

Re: tranzistor BUF420 a zesák

už se mě podařilo naskenovat,ale nevím jak sem ten obrazek dat?

(upravil Jan16 27. 4. 2013 22:51)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

nauploaduj to na tinypic.com a pošli nám sem "link for direct website layouts"

btw, nevim teda, kolik stojí třeba takovej omnišrotik P500, ale jestli si myslíš, že za míň postavíš lepší... inu já ti nevím wink

(upravil torol1000 28. 4. 2013 22:28)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

http://tinypic.com/view.php?pic=2vmc8kh&s=5
no kvalita obrazku nic moc
víš ja bych aj toho omnitronic nebo jakekoli levne bral,ale kdybych vědělco v tom je a z čeho je to dělané, když to spájám sam tak vím co to je a že to vydrží.
budící tranzistory mam použity bd244,bd243 oproti bd135,bd136.

Re: tranzistor BUF420 a zesák

naskenuj ve vyšším rozlišení nebo vyfot..

https://i.postimg.cc/2V6V3RkK/2138140.jpg

Web

Re: tranzistor BUF420 a zesák

zkus znova mrknout na ten odkaz dal jsem čitelnějsí schema

(upravil Jan16 28. 4. 2013 22:37)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Pánové, krásný příklad humusu ten zesák, je vidět, že pochází z polska lol

Ať je na to pořádně vidět:
http://i41.tinypic.com/2vmc8kh.jpg


torol: Proč máš potřebu pořád strkat všude trandy jiný, než jaký tam patřej? Pak se lehko divit, že to nefunguje, zvlášť když to pak ještě napájíš z nesmyslných napětí.
Než se vrhnem do nějakých nezbytných úprav, tak nám prosímtě řekni něco o sobě (jaké máš možnosti a vybavení na bastlení, jaké zkušenosti a znalosti) a taky, k čemu ten zesilovač má sloužit. Abychom tu zbytečně ti neradili jak udělat 300W zesilovač, přičemž by sis s nim pak v zápětí upálil reprobednu.

Re: tranzistor BUF420 a zesák

k tym trandom prostě použiji to co mam.tak když vas zadam o pomoc tak znalosti zadné.zesilovač je k ozvučení menších akcí .v bedně je ochrana repro před dc.má vybava nic moc.

(upravil Jan16 28. 4. 2013 22:58)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

To je zásadní chyba, kterou děláš, nezlob se na mě. Nerozumíš tomu a cpeš někam jiné součástky, než máš předepsáno. Ten zesák je sice blevajs, ale kdyby se osadil tím, co tam patří, tak by nějak hrál a snad nehořel.

Tak pardon, právě jsem pozřel datasheet těch BDY. Hořelo by to, i kdyby to bylo osazené podle schématu. FUJTAJBL! To sou trandy na hovno a né na zesilovač. (Ic 6A, Uce 60V, P 80W) Navíc jsou to nějaký pravděpodobně spínače původně UNITRA.

Začněme tím, že nám zkusíš vysvětlit, co je to "menší akce" (nebo to nemusíš vysvětlovat), ale důležitější je, co máš za bednu. Sebelepší zesilovač nezachrání blbou reprobednu. To je prostě fakt. Též jsme se ptal, jaké máš možnosti bastlení. Měřáky, nářadí, součástky, rozpočet na stavbu zesilovače.  Zadarmo se to prostě postavit dobře nedá, smiř se s tím.
My ti tu můžem poradit, ale z tvé strany pořád málo informací. "zkušenosti žádné" = že prvně držíš v ruce páječku, nebo jak?

PS: Omnitronic zesilovač by byl rozhodně lepší, než tenhle polskej bastl

Re: tranzistor BUF420 a zesák

ono mě ten zesak nikdy nehořel,ja tam mel hned prvněkrat 4 * kd503 a s těma to jelo bez problemu většinou toto hralo do zatěze 4+8 omu paralerně.

dobra přemluvili jste mně,poohlidnu se po nečem jinem.
chtel bych ale nějakou stavebnici nez krabici omnitronic, poradte.