Téma: tranzistor BUF420 a zesák

nazdar.mám na vás dotaz mám několik tranzistorů BUF420 chci je použit na zesak.nevím jak jsou moc vhodné nebo ne?dík za odpověd

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Podle mě se vůbec nehodí na lineární aplikace... stačí zkouknout datasheet!!!

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Ale vždyť ať si s ním klidně nějaký kvazoš postaví big_smile

(upravil Dalča 25. 4. 2013 12:31)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

no nevím, je to podle mne cesta zpátky, kdy se z nedostatku bastlily zesíky s KUčkama...

(upravil DJ_Rix 25. 4. 2013 12:58)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Ale jo, vždyť se to tu opakuje stále dokola , našel jsem krabici nějakých trandů, dejte mi schéma na zesák. big_smile

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Možná mohu taky přispět s troškou do mlýna.
Mám tu krabičku plnou GC a OC i nějaké 1XXNU7X by se našly.
Nemáte někdo schéma na DPAčko s těmito trandy???
smile

(upravil Jan16 25. 4. 2013 17:27)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Schémata i funkční poměrně složité zesilovače z germánií dělá můj kamarád. Jestli se těch Ge chceš zbavit, sem s nima smile Určitě by byl rád i za nějaké výkonovější (TO66, TO3).
http://arambajk.blogspot.cz/search/labe … zesilovače

//naposled sme řešili drift offsetu u monstra osazeného lampou v diferenciálním stupni a sadou germánií na výstupu lol

Re: tranzistor BUF420 a zesák

abych to uvedl na pravou miru je to zesak na venkovni ozvučeni +-60vnapajeni 4trandy na kanal.nevyzaduji zadne hifi.
puvodne tam byly 2n3055 a nebylo to s nimi jaksi ono.
a kdybych tam dal mj15003 tech bych take par vyhrabal?

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Z těch trandů můžeš složit slušný zesilovač třídy D smile.

Web

Re: tranzistor BUF420 a zesák

troll:  Nikdo tady křišťálovou kouli nemá, takovýhle informace máš psát hned.
Dej sem schéma, odkaz, či další podrobné technické specifikace o jaký jde zesilovač, lidi ti tu pak poradí, zda to jde, nebo ne. Myslím náhrada 3055 za 15003. Na ty BUF420 ani nemysli.

+-60V jo, a ty 3055 jsou zapojené v sérii nebo paralelně? (dej sem to schéma!!!)
Co to znamená, že to neni ono? Hoří to?

Re: tranzistor BUF420 a zesák

A poslední dotaz - nemusí to fungovat a být spolehlivé, co ? Je to jen cosi na venek...

Web

Re: tranzistor BUF420 a zesák

lol

(upravil danhard 25. 4. 2013 20:41)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Jan16 napsal:

Schémata i funkční poměrně složité zesilovače z germánií dělá můj kamarád. J

Milej Honzo, záleží na tom, kde ten chlapec bere inspiraci. Na všech těch OTL s flaškama se zřejmě vliv fedrkretenizmu projevil, všechny je má zapojený jako pablb. Ty vypadáš už jako zkušenější, tak mu prosím tě poraď smile

Re: tranzistor BUF420 a zesák

danhard: Bohužel, flašky jdou zatím mimo mě a své znalosti návrhů obvodu s nimi (byť neříkám, že to není zajmavá a ani neříkám, že jsou k ničemu) nehodlám zatím rozšiřovat, neb už na to nemám volnočasovou kapacitu. Radši si hraju s polovodičema.
Co se týká jeho zesilovačů s germaniem, zas tolik jsem to s ním nerozebíral, jelikož jeho Ge zesilovače stály dřív, než já jsem do toho nějak začal víc vidět.
A monstrum s flaškou na vstupu - tam jsem akorát doporučil použití DC serva, které jaksi velmi slušně drift odstranilo.

(upravil danhard 25. 4. 2013 21:13)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Ale dyť je to jedno, co je tam za aktivní prvky, jde o vlastnosti toho zapojení.
Když to tam nevidíš, tak mu laskavě vyřiď, že takhle se OTL konec nebudí, napěťově potrebuješ pro spodní lampu - nějaké napětí a pro horní lampu + nějaké napětí + napětí na výstupu. Ten jeho budič dává do buzení obou koncovek napětí stejné, jenom invertované.
Ať se podívá, jak dělal OTL nějaký Futterman, neplést si to s jinou osobou od F, to je idiot !

Re: tranzistor BUF420 a zesák

byl to modul 100w zesak od flajzara original tam byly 2 trandy 2n3055 s napajenim +-35v.
jelikož jsem chtěl větší vykon tak jsem zvětšil napajení to ale na tyto trandy(2n3055) by bylo asi hodně +-60v tak jsem je dal pryč.
chvílu jsem tam měl aj 4*kd503 na kanal dva na plusu a dva na minusu paralerně,ale jelikož jeli
na hranici napajení tak jsem tam dal ty buf420
budiče koncovych trandu jsou bd 243 a bd244 myslím asi.
ještě mám v zaloze mj15003 ale mam jen 4ks.musel bych 4 koupit za 400kč-je dost!
kdyby někdo věděl nějakou lepší a levnější alternativu trandu prosím poradtě.
mimochodem s těma buf420 v pa ozvučení nepoznám nějaky problém v kvalitě zvuku.

(upravil Jan16 25. 4. 2013 21:49)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

torol, ty nejsi torol, ale snad troll. Děláš si tu z nás prdel?

danhard: Jak říkám, lahvová zapojení jdou mimo mě a to většinou tolik, že si je ani neprohlížím, takže se přiznám, že ani nevím, co tam Pavel má za OTL. Futtermana tu někde mám nějaké OTL stažené z netu oscanované v pdf. Kdysi jsme to stáhl, že se z toho poučím, ale už na to nějak nedošlo, protože vrchol mého lampového snažení je kytarové kombo pro domácí hraní s jednou E84L v Ačku. (a vlastně ještě fremodyn v provedení šasí bez krabice)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

joooo

(upravil Jan16 25. 4. 2013 21:57)

Re: tranzistor BUF420 a zesák

Tobě připadá normální, vzít nějakej zesilovač, původně 100W do 4, prostě mu jentak vyměnit koncový tranzistory za nějaký, co se na zesilování naprosto použít nedají, zvýšit napájecí napětí tak, že by z toho mohlo lízt už přes 250W? Co zbytek zesilovače, ten si nevyměnil? Takže to, co bylo původně na +-35V je krmený dvojnásobkem.  Myslíš, že je to v pořádku? Nepsali v manuálu něco takovýho, jako že +-35V bude maximum a víc to (z nějakýho hodně záhadnýho důvodu) prostě nejde? A že ten důvod asi nebudou jen ty koncový tranzistory...

Re: tranzistor BUF420 a zesák

hele kdybych tomu rozuměl tak se nejdu ptát sem, nejsem macher jak jsi ty.
memám na zesák za 10000kc ktery bude špička.ale rozhodně nechcu nějaky
omnitronic o kterem nevim jestli bude hrat nebo dymit.