Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Tesla BK134 a meranie ESR??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Tesla BK134 a meranie ESR??

Zdravím,

pred nejakým časom som chcel zmerať kapacitu kondenzátoru s týmto merákom a nevšimol som si, že je prepnutý na meranie odporu. Na moje prekvapenie som však nameral odpor cca 0.5Ohm. Po bližšom preskúmaní som zistil, že tento merací meria aj odpor pri frekvencii 1kHz. Tak som len tak na skúšku zobral niekoľko elektrolitických kondenzátorov, ku ktorým som vedel stiahnuť datasheet (a ktoré sú zaručene origináli) a (pri troške fantázie smile ) som nameral hodnoty, ktoré zodpovedajú hodnotám impedancie daných kondenzátorov. Nemá s týmto niekto skúsenosti? Prípadne nie je tu niekto, ktorý sa v problematike vyzná lepšie a vedel by posúdiť, či by bolo možné tento prístroj "zneužívať" aj ne meranie ESR (schéme je napr. tuto http://www.ebastlirna.cz/ddump/files/Sc … 0Meter.pdf )?
Samozrejme, že si uvedomujem,že to nebude bohvie jak presné, ale na informatívne meranie by to podľa mojich pokusov stačiť mohlo. Napr som z jednej dosky vytiahol 3 rovnaké kondenzátory, jeden vyzeral že je v poriadku, jeden bol veľmi mierne nafúknutý a jeden už vypúšťal dušu. Nameral som na nich tieto hodnotu 0,07/1,2/5,3... Čo si o tom myslíte?

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Tesla BK134 a meranie ESR??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£