Téma: Poradte 10-12 bas

Ahojko poradte daky basak do basreflexovej ozvucnice nieco nie drahe na objem zhruba 35litrov

Re: Poradte 10-12 bas

Nějaký PA, z hifi patrně nic.

Web

Re: Poradte 10-12 bas

B&C 10CL51 ve 35 litrech lazena ~55Hz na 100W nez vybehne z xmax nebo 12CL64 ve 40 litrech lazena ~65Hz pokud vis co s tim. ta 12 by mohla byt o 3dB citlivejsi a snest 2x takovy prikon.

Re: Poradte 10-12 bas

Zorg: Co? proboha to nejsou basáky, nemá to ani pevnou membránu ani výchylku. Taky nevím, proč by to nutně měl být PA, profi není spása pro všechno, rozhodně ne pro nejnižší tóny.

Nevím, jak se chová mechanicky tohle, ale mohlo by to dost dobře splňovat účel (když přidáš na objemu), a za pakatel, pak je spousta použitelných autohifi...

(upravil KocuR 4. 4. 2013 8:36)

Re: Poradte 10-12 bas

http://www.salshop.sk/sal-basovy-reprod … x?nyelv=sk

TSP:
https://www.sal.hu/termekdokumentumok/08000_03_02.pdf

neskúšal som to simulovať, ale v 35l by to snáď šlo. Určite to zabasuje lepšie ako nejaký PA takmerbasák

Re: Poradte 10-12 bas

Ahojko chcem to vpodstate do tohto http://reprosustavy-a-reproduktory.heur … c/galerie/ mam stoho prazdne ozvucnice
cize objem nezmenim stred a vysku mam poriesenu len bas musim doplnit povodne tam bola 10ka a kryt ak ho tam nedam zmestim aj 12ku

Re: Poradte 10-12 bas

antonio: nenapsal jak a nač to chce, já to bral tak že nechtěl vyloženě subwoofer. kdyby to řek rovnou - jako náhradu do těch cantonů, tak bych ani nereagoval...

Re: Poradte 10-12 bas

No jo, tak to dopadá, když je dotaz nekompletní, já zas myslel, že to má být subwoofer.

Re: Poradte 10-12 bas

Ahojte ved on to ja sub je v podstate uz tym umiestnenim v bedni

(upravil djmayo 6. 4. 2013 21:07)

Re: Poradte 10-12 bas

S PA repro mozno Beyma 10LW30/N dokaze ist hodne nizko aj v mensom objeme a ide dost slusne nakrmit, z lacnejsich mozno SP-10/250PRO ak parametre a krivky na stranke neklamu mal by basovat celkom dost. Z Hifi repro mozno Visaton W 250 S  a lacnejsich by nemal sklamat monacor SP-250P alebo SPH-255, len neviem preco monacor zaviedol u nas taku cenovu politiku ze behom roka-dvoch isli ceny u niektorych modeloch aj o 35% hore, dokonca kolega co im robi dealera to prestal objednavat, jednoducho ludia niesu za to ochotny dat tolko a kupuju este horsie no lacnejsie Hadexi (na oko oproti monacoru vizeraju silnejsie a brutalnejsie aj ked v skutocniosti asi viac nezahraju), spomynany SPH-255 stal volakedy 50€ taraz stoji 66€, SP-302e stal 28€ teraz 36€. Podobne to spravil aj eminence, najme ND modely, no nemusi byt za tym iba vyrobca, posuskava sa o kartelovej dohode medzi dilermy v EU. Pchat do 35l 12" asi neprinesie ziaden uzitok na basovejsi 12" je to dost malo.

(upravil mechanik 12. 4. 2013 23:05)

Re: Poradte 10-12 bas

Beyma 10LW30/N sa už nevyrába. A celkovo by som si pri značke beyma dal pozor na dlhšie vyrábané typy... Oni majú za tú dobu už uplne iné parametre. Beyma každú chvílu niečo mení a ked budete mať smolu na reproduktory nevyrobené tesne za sebou tak môže mať každý uplne inú velkosť vrchlíku alebo sa môžu líšiť v niečo uplne inom... Všetky tieto príhody som zažil. Hlavne so starou 12LX60 a neprial by som podobné trápenie fakt nikomu...
12LX60V2 je nová takže tá ešte asi zatial bude v pohode.

Re: Poradte 10-12 bas

Určite nesklame nová verzia od beymy 10BR60v2 a za takú cenu hodne slušný reprák. Mám 12br70v2 a nemám im čo vytknúť.

Web