Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Tak jsem tu trochu ještě chvíli čmuchal po foru, a našel jeden kovac.pavol1-ův příspěvek, dovolím si část odcitovat:

Osobne používam Sanken 2SA2223/2SC6145 majú cca dvojnásobne širšiu SOA ako 2SC5200, rovnako rýchle, o niečo vyššie zaťaženie a cenu velmi blízku 2SC5200

Zkoušel jsem prohledat všechny mě známé distributory součástek, nikdo to nemá. Kde se dají sehnat?
PS: Rovanako rychlé niesu, v datasheetě je 60MHz, nebo mi něco uteklo?

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

pohladaj datasheet k PNP smile

(upravil Jan16 18. 11. 2012 1:01)

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Mno jo, teď to vidím, jeden 60megový a druhý "jen" 35. Na komplementár jsem tedy čekal že budou "komplementárnější" big_smile
Každopádně netušíš, kdo tyhle typy vede? (mouser, farnell, rs, semic,... nic)... pokud to teda vůbec ještě někdo vede dneska.

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

a čo párovanie? to nikto neriešite?

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Mechanik: Hodím do diskuse provokaci: A proč?

Jednak jsou si dnešní moderní trandy od značkových výrobců dosti vzájemně podobné (Zrovna SA1943/SC5200, skupiny O se vzájemně lišily o maximálně 20% - měřeno 14 kusů od každého ze dvou dodávek) a za druhé jsou dnešní konstrukce dostatečnými rezervami zesílení schopné tyto odchylky vyrovnat. Možná pokud bych se honil za setinami % zkreslení, pak ano. Ale určitě bych začínal párováním diferenčáků.
Spíše je podle mne dobré zkontrolovat více trandů v jedné větvi (např. NPN) vzájemně, včetně Ube, na hodnotách emitorových odporů se "šetří" a může docházet k přetěžování těch s větším Hfe, respektive nižším Ube.

(upravil kovac.pavol1 18. 11. 2012 14:42)

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Chlapi na jednej strane chcete, aby Vám niekto poradil a na druhej strane ak Vám niekto niečo doporučí tak nebudem ani písať. Je mi naozaj jedno odkiaľ a aké typy výkonových tranzistorov používate a kupujete. smile) Každý zrejme robí z toho čo môže kúpiť a zohnať.

To Mirku: Juknul sem, máš pravdu tento kluk Toshiby 2SC5200 v tomto návrhu nepoužíva smile) Asi vie prečo, on to tam trochu rozvíja. Ako možné alternatívy ON Semi, Motorola myslím.

To: Jan16 Výrobca Sankenu tvrdí, že komlementár k SA2223 je SC6145 on s tým problém nemá ty ano? Dal som si tú námahu, že som ti ponúkol 4 varianty, ktoré si zavrhol. Netvrdil som že musíš kúpiť zrovna Sankeny. Ak si ešte raz prečítam tvoj prvý príspevok, tak to si už trocha od témy, ktorú si začal a odbočuje to do tém a konfrontácií, ktorým sa ja vyhýbam velkým oblúkom.

Ako som už spomínal vo svojich predchádzajúcich príspevkoch, jeden zdroj je profusionplc.com, ale to zrejme nie je pre niektorých výhodné, pretože majú hlboko do kapsy, ale hold stavba koncových zosilovačov vyšších výkonov niečo stojí. Dnešné moderné BJT mená zmysel párovať nakoľko ak sú z jednej série t.j. majú približne rovnaké zosilnenie. Preto je nakoniec výhodnejšie kúpiť všetky tranzistory z jednej série ako kúpiť po kusoch keď nie je záruka že ti ich predajca pošle z jednej  série.

(upravil dawsoo 1. 4. 2013 23:48)

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

kovac.pavol:
Nic si z toho nerob tady to nikdy nebývalo o kvalitě ale o kvantitě

JAN16: Na to tvý Pé Á  ti stačí bezpečně 3x MJL21193(5)/21194(6),jak sám píšeš nejsi netopejr extra kvalita reprodukce netřeba, nemá smysl hledat cokoliv jinýho smile Toshiby nejsou vůbec vhodný na PA hrátky kde je vysoký RMS... jsou to jemný lineární tranďáky do hifiny a HE produktů a jejich plusy jsou zcela jinde (menší chip) ... nemusíš ani tak hodně študovat,brzy zjistíš že žádný trandy nejsou zcela komplementární big_smile vždy je to něco za něco.

Není co dodávat...

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Tak PNP tranzistor má z principu všechny mezní vlastnosti (statické i dynamické) horší než tranzistor NPN, protože díry mají menší pohyblivost než elektrony. obecně mívají menší zesilovací činitel h21e, jsou pomalejší (delší doby ton, toff). A třeba výkonové spínací tranzistory se závěrným napětím nad 400V nelze vůbec  v PNP vyrobit..

Web

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

dawsoo: Jen se vysmívej...

reeb: A že proč vlastně nejdou vyrobit ?

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Jan16:
1. Není důvod se ti vysmívat,jen nerozumím tomu proč na PA chceš použít tranzistory na PA vyloženě nevhodné,a nejdeš do Onsemi MJL2119x ,které jsou právě na takové věci určené.Psalo to tu více lidí...

2. Proč nejdou vyrobit? Protože technologie a použité materiály to neumožňují,nebo ano ale za cenu výrazného zhoršení jiných parametrů.

3. Ohledně srovnání P-N polarit pokud by sis dal tu práci a proštudoval aspoň blbý datašíty, pochopíš o čem je tu řeč... PNP vs NPN při stejné rychlosti má P polarita Horší SOA a naopak při stejné SOA je PNP pomalejší,stejné platí i pro FETY ... P je vždy horší ...(vidět je to jasně na parametrech Cob,SOA,fT,průběh Hfe na Ic či Rdson a Gfs) ....  tak nešpekuluj a dej na rady lidí kteří ví o čem píší ...  si kup z EZK nebo vod Aldaxu MJL a před ně MJE 150xx neřeš tu nesmyslně věci který stejně nemůžeš ty a ani nikdo jinej vyřešit.

Stačí?

Není co dodávat...

(upravil Jan16 2. 4. 2013 23:13)

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

Ale to víš, že stačí.

Každopádně sorry, že sem se tak blbě ptal.. teď už je mě jasný, že 300/8 je pro ty toshiby nemožný úkon smile

(upravil sinclair 3. 4. 2013 15:24)

Re: 3 páry (toshib) na 300W/8 ?

IO napsal:

Já tam objednával 2x před víc jak rokem a vše bez problémů. Dodací lhůta asi do 2 týdnů (platil jsem předem na účet, tak se to taky o nějaký den zdrželo). ALDAX neprovozuje Leoš ale Pierre, takže v tomto nevidím problém.

Honzo, teď jsi mě ale dost slušně nasral. Právě kvůli takovým lidem, jako jsi Ty, nechci zdarma zveřejnit kompletní a odladěný projekt BA /100,200,300/ včetně čísel desek u jednoho výrobce.
Ostatní, kteří mohli zdarma přijít ke kompletnímu a hotovému projektu, Ti mohou poděkovat.

Web