Téma: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Po dlhšej odmlke sa zasa hlásim. Kedže som si už skoro doknčil na kompletku akustiku izby je na čase zladiť reproduktory neako do kopy. Priznávam sa, som potvora pretože si sem chodím väčšinou iba pre rady od skúsenejších, ale keď niečo vytvorím hneď to tu bude, ale až keď to bude úplne dokončené.
Takže k projektu, troška som sa uvedomil a zistil som že neviem na čo mám dva stĺpy v ktorých mám dokopy 4 IRB20, nad tým TVM stred a hore som chcel po odpálení výšiek dať RBT-95SQ od monacoru a ešte mám aj lab 12 (už chýba iba toroid a ozvučnica). Tak som sa rozhodol že tieto bedne pôjdu asi preč a chcem spraviť dva satelity ktoré vlastne budú hrať skoro celé pásmo ale niekde dole ich by som ich rád orezal kedže mám lab 12 ktorý bude svojimi mohutnými a presnými bassmi dopĺňať tieto satelity.

Na satelity chcem použiť RBT-95SQ ktoré mám doma 2ks a chcem kúpiť ešte SPH-135KEP, plánujem to ako uzavretú ozvučnicu. Otázka na vás znie či vidíte túto kombináciu ružovo alebo je to podla vás pekná blbosť.
A ďalšia otázka, ako vidíte kombináciu týchto satelitov spolu so subwooferom lab 12? Volakedy sa mi zostavy 2.1 hnusili, bol som zástancom poriadnych stĺpov ktoré som nikdy poriadne nemal. big_smile Ale myslel som si že mám. Teraz chcem spraviť tie satelity ktoré budú môcť hrať aj samostatne bez toho lab12. Veď to všetci dobre poznáte po 10 hodine by lab 12 vadil asi každému, okrem toho čo si na ňom púšťa hudbu.

Za odpovede vám budem neuveritelne vďačný. Chcem si totiž konečne spraviť solídnu zostavu ktorá ma nebude iritovať vyletieť von oknom. A tie satelity nesatelity by som v budúcnosti chcel pripájať aj na elektrónkové zosilňovače ktoré mám rozrobené.

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Kombinace, kterou sis vybral je fakt blbá. 3lo by to jedině s malým středákem (max 3") mezi tím nebo s NEO8. Jako 2p fakt ne pokud nechces další naprd bedny

Web

(upravil LIX 23. 3. 2013 17:13)

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Takže mi odporúčaš nepužiť vôbec  RBT-95SQ v kombinácii so 135KEP? Prečo podla teba použiť tak malý stred k RBTčku?

EDIT: Aj s SPH-102KEP by to bola zlá kombinácia?

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

tu sa nájde dosť informácií  https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5314&p=6

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Ano i s KEP102 jde o nevhodnou kombinaci. Dá se to ukočírovat, ale vyhybka je zbytecne slozita. Jestli ho chces použít pouzij ho s tim co sem ti napsal.

Web

(upravil LIX 24. 3. 2013 17:14)

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Uvažujem nad tým malím sreďákom.
Keď to tak zoberiem tak by som chcel v podstate použiť hlavne RBT-95SQ čo k nemu si nechám rád poradiť. Neviem ale prečo píšeš že tá kep 102 sa k nemu nehodí keď by sa fajnovo dopĺnali, len potom by som musel ten satelit spraviť 3 pásmo čo ako tak vidím budem musieť aj tak...

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

s RBT muzes postavit bud mini 2 pásmo s max 3"(ideálně menší) nebo ještě pod to nějakej basák (5-7") a udělat to jako 3p. S 4" už to nevychází moc dobře. Jde to, jedny takový bedny sem dělal, ale vyšla pak hodně komplikovaná výhybka a není moc důvod proč to dělat. To RBT je potřeba dělit hodně vysoko a sehnat pod to konus zase není tak snadný jak to vypadá.

Web

(upravil LIX 24. 3. 2013 23:12)

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Môže byť? Ak poznáš neaký dobrý stred ktorý sa hodí k tomu RBTčku tak mi napíš prosím, nemusí to byť monacor, len aby som ho zohnal na slovensku alebo v čechách.

http://monacor.sk/product/show/8326/SPX-30M

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Prostě cokoli miniaturního, RBT musíš dělit tak na 7kHz.

(upravil Lukáš33 25. 3. 2013 17:31)

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Jestli nemá ještě ty monacory koupený tak ať to skloubí s nějakým šírem!!!Proč pořád dokola?
Třeba

http://www.prorepro.cz/tang-band-w4-655sh
http://www.prorepro.cz/tang-band-w4-1320sif

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Lix: možná seš natvrdlej, ale poradil sem ti už v prvním příspěvku, nevím, co bys k tomu ještě chtěl dodávat.
Lukaš: V obou případech dost pitomej nápad, stačilo by si jen vlákno přečíst.

Web

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Máš pravdu, som a strašne. big_smile Každopádne si ale tvoje rady cením.

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Jak by to hrálo netuším, ale mohlo by to jít podělit s 2" kalotovým středákem. Nebo nad Neo8 jako Supertweeter. To je podle mě jediný s čím by to šlo použít dobře. Dávat k tomu ale tak cenově nevyvaženej reprák je ale taky naprd. A u konusů v 2-2,5" moc na výběr není. RBT je prostě blbě použitelnej reprák.

Web

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

S RBT se vážně pracuje blbě. Já s nima dělal dvojí  bedny a díky...víc už nechci. Navíc to bylo v době, kdy RBT-čka stály pár korun. Ale přes 30 ojro bych za to dnes už rozhodně nedal...za ty peníze mám XT-čkovou Vifu.

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

A keby som upustil od RBTčka a dal by som tam iba fostex FE126En, bolo by to k otmu lab12 dobré riešenie?

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

to musíš vědět ty sám, já bych do toho nešel a nic mě na takvý koncepci neláká. Ale to neznamená, že pro někoho to nemůže být to pravý.

Web

Re: RBT-95SQ, SPH-135KEP ako satelity a k tomu lab 12

Tak chcel som vedieť či je kvalitný.