Re: DPA 440 Teplotní stabilita

Změřil jsem muj chladič a odpovídá té K400, jak je tady okótovaná:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16285

moji situaci by pravděpodobně vyřešilo i použití silnější AL desky, na kterou jsou namontované koncové tranzistory, mám 5mm.

Jinak ještě jednou zdůrazňuju, že nejmenší (kritickou) hodnotu klidovýho proudu jsem naměřil hned po odpojení budícího signálu. Pokud bych stáhl buzení, zapnul osciloskop, vykouříl cigáro, na chladiči by ještě bylo furt 60 st, ale teplota na té AL desce, co je pod koncákama už je srovnaná a kl. proud už je někde úplně jinde. Sice nevím jak, ale bylo by zajímavé sledovat, jak se kl. proud mění přímo při vybuzení, jde to nějak měřit? Já ho měřim při klidu, nejlépe se vstupem na krátko.

Tato vlastnost je stejná u obou kanálů, součástky jsou kupovaný s časovým odstupem cca 10ti let. Stejný jsou akorát DPS a chladiče. 

Už poslouchám asi 15 let DPA280, kde se kl. proud řídí stejně, tenkrát jsem si žádného courání nevšiml, je pravda, že tam je uplně jiná konfigurace chladiče. Ani nevim, jak jsem si toho všiml u DPA440. Ale jak jsem už psal, vyřazením T16 a přemístěním T15 je to pro mě už vyřešený.

(upravil marda 22. 3. 2013 9:28)

Re: DPA 440 Teplotní stabilita

Dnes jsem to měřil na pojistce, studený zesilovač ihned po zapnutí 70 mA na pojistce, po buzení a ohřevu na cca 65C (ruka ucukne) 55 mA.