Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Oprava repro

Ahojte,

potreboval by som poradiť ohľadom opravy repro VIFA XT18WO09. Po havárii starého zosíku sa na repráku prerušila cievka. Je to úplne v spodnej časti. Opravil by som to aj sám, ale neviem, č sa dá rozobrať magnet. Neviete o niekom, kto by to dal do poriadku?

Re: Oprava repro

Magnet se nerozebírá a pokud ho rozebereš už ho nikdy nedáš do kupy. Anebo jej rozebereš jen jednou big_smile. Rozebírá se kmitací systém reproduktoru - ředidlem, nejlépe acetonem, se nechá povolit lepidlo, které drží závěs a středičku, odpájí se vývody a membrána i s příslušenstvím (a kmitací cívkou) se vytáhne ven. Předpokládám ale, že pokud reproduktor odešel termálně - ss proudem, tak už nebudeš mít co zpravovat. To nestačí jen zapájet utavený drát který sloužil vlastně jako pojistka, ale předtím se rozžhavila celá kmitka do ruda a zničil se jak former (pokud to nebyla keramika, nepíšou, ale pravděpodobně ne) tak všechny lepidla co to spolu drží po kupě. Pokud reproduktor ještě ke všemu teď chrastí tak to dopadlo tak, že lepidlo povolilo drát který z kmitky sjel a je ho plná mezera. Takže bude třebas i tuto vyčistit. Naštěstí to není magnetický sajrajt. V lepším případě, pokud to bude jen očernalé a drátek spájíš, to ještě nějak bude fungovat, ale rozhodně ne tak jak předtím. No moc jsem asi nepotěšil, ale to tak bývá. Nejsnadnější cestou je koupit reprák nový, tou druhou pak najít někoho kdo je schopen na zakázku vyrobit naprosto stejnou kmitací cívku a tu pak implementovat do systému přesně tak jak byl originál. Nevím jestli by tohle uměl můj známý, dělá různé specialitky...v prvé řadě než na něco sáhneš sám zkus zavolat Reného Cimbalu a poptat se ho jestli by s tím něco zmohl a za kolik...tel na něj je +420-608-825300

Re: Oprava repro

Ahoj nexi,

čím bys doporučoval přilepit zpět ten závěs na kovové tělo měniče? Mám ho na ARZ 368 po ošetřování závěsů acetonem částečně odlepený...
Předpokládám že bude nejlepší závěs nejdřív odlepit acetonem celý a pak ho zas celý přilepit...

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£