Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Vlastni repro - uprava cizí výhybky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Vlastni repro - uprava cizí výhybky

Zdravim Vás, potřeboval bych ohodnotit moji úpravu výhybky, kterou jsem vyndal ze starých beden tesla.
Kdysi jsem koupil ozvučnice. Které byli osazené 2X stredobas repry tesla arn 5808. Ve Špatném stavu. V každé z beden jsem vyměnil jeden ten arn za monacor sph-165. A výšky jsem dal ARV 3608.
Do beden jsem dodal výhybku z beden tesla, která měla dolní propusť složenou z cívky 1mh a kondesátorů 12 microfarad. Po letech mi začalo připadat, že je nějaká propast mezi středy a výškami. Tak jsem dnes upravil cívku na 0.3 mh vuči kapacitě 11 micro. A dále za to dodal cívku 0.1 mh. Tak jak mi zpočítaly různé prográmky na dělící pásmo 3500 Hz. Výšky jsem taky upravil zvětšením strmosti.

No jde mi o to jestli jsem uďelal kopanec, nebo to tak zhruba odpovídá standartní konstrukci výhybek.
Četl jsem o ladění výhybek spoustu. Ale necejtim se moc na to. Osciloskop sice mam, ale nějak nevim co měřit.

Jinak bedny mají asi 30l, teď po upravě je tam subjektivně víc výšek. Ale nějak si na to moje uši nemužou zviknout. FS

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Vlastni repro - uprava cizí výhybky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£