Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Kde koupit kvalitní kabel?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Kde koupit kvalitní kabel?

Zdravím,
chci si koupit nějaký kvalitní 3 žilkový kabel ke sluchátkům ale bohužel se mi nedaří najít v eshopech nic lepšího, než standardní levné ploché dvojlinky a podobně.

Co od kabelu potřebuji:
- Aby se prodával na metráž (tedy bez přidělaných koncovek) (max do stovky za metr)
- Stíněný
- Lehce ohebný a odolný, hlavou se sluchátky pořád hýbu, takže nechci aby se za chvíli zlomil.
- Určený pro přenos audia, takže ne nějaké napájecí kabely a podobné..


Prostě a jednoduše kvalitní audio kabel pro sluchátka.

Existuje u nás  nějaký eshop kde se toto dá sehnat?

Děkuji za rady

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

http://eshop.prodance.cz/c118-black/d-91613/

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Výměna kabelu je to poslední, čím by se dalo něco vylepšit. Stínění nepotřebuješ. Sehnat tři žíly bude asi problém, vzal bych dvoulinku kablo 0,5mm (kterou spleteš), komplet je vcelku ohebný a funguje úplně stejně jako kabel za litr.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Jaké kategorie jsou ta sluchátka? Pokud má být zachována ohebnost tak ten Tasker je asi jedina možnost..

Web

(upravil MikeX7 30. 1. 2013 22:23)

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Sluchátka jsou AD700
Pokud to stínění je k ničemu tak se bez něho objedu ale je důležité aby kabel byl kulatý (mám na něj oplet) a měl 3 vodiče a byl ohebný. Dvojlinka jen pouze jako poslední možnost pokud kulatý opravdu nebude nikde.

Ten původní kabel co tam byl, byl prakticky jako provázek jak byl krásně pružný.

Naprosto perfektní by byl takovýto kabel:
http://www.instructables.com/files/deri … .LARGE.jpg



I když.. na druhou stranu ta dvojlinka nevypadá špatně.. kdybych zamotal do vánočky ty kablíky.
Je ten tasker kabel který se na to běžně používá? Určitě nejsem první kdo si tu dělal kabel na sluchátka.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Podívej se po mikrofonních kabelech třeba tento by mohl být vhodný.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Tak díky za rady, rozhodl jsem se že zkusím objednat a zaplést si tu  tasker dvojlinku.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Proč ten kabel měníš ?

Já používám buď originální kábly ke sluchátkům (Sennheiser, AKG, Technics), nebo speciální 3mm symetrický, kulatý ultraohebný kábl k mikroportům - ten je v metráži. Jednu dobu kdosi vyráběl pletenici ze 4 nebo 8 lanek s lakovou izolací, bohužel už nemám na něj kontakt.

Web

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Protože originální kabel mi překousala veverka, takže sem tu příležitost zrovna využil, kabel vyhodil a do sluchátek sem nacpal female  jack a díky tomu si teď můžu udělat několik kabelů a jen si je lehce přecvakávat.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

ale zlepšení bych nečekal

Web

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

To já ano, esteticky to bude skok hned o několik řádů.
Zvukově samozřejmě zlepšení nečekám, natolik naivní nejsem smile

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Tááák. Hotovo.

http://i.imgur.com/El2C7Ih.jpg

Díky za rady.

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Vypadá to pěkně, ale.... Není ten kabel těžký a široký? Vždyť to musí při poslechu, ať už to bude v jakékoliv pozici, překážet ne?

Re: Kde koupit kvalitní kabel?

Kabel není moc tlustý, to dělá vizuálně ten oplet, ve skutečnosti je podobně velký jako originální kabel. A těžký není vůbec, je to jen kroucená dvoulinka, takže je to lehké jako papír.

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kde koupit kvalitní kabel?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£