Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil mr.garisson 23. 1. 2013 18:40)

Téma: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Zdravím všechny příznivce fóra audioweb.cz. Jak z názvu vyplývá, potřeboval bych poradit s opravou prasklé DPS na Technics SU-810. Celá věc vznikla sloučením několika blbostních faktorů. smile Blbý prodejce, který neumí pořádně zabalit zásilku, ještě větší blb v podobě České pošty a v neposlední řadě moje blbost, že jsem přes všechna vnitřní varování tento obchod podstoupil. Výsledek je prasklá DPS v celé délce a to tak, že jsou z ní 2 kusy, bohužel.

Tolik k úvodu. Vyjádření jsem dostal dnes a zařízení zatím nemám zpět z reklamačního řízení ČP (neuznáno), takže foto dodám hned, jak to půjde.

Můj dotaz:

Je vůbec dobrý nápad zkoušet to opravit? DPS je pájena jednostranně, takže by se jednalo o nějaké zpevnění praskliny a propájení prasklých míst. Metody jsem už studoval, otázkou je, jestli to ze zkušenosti doporučujete dělat nebo jej mám poslat do světa na orgány.

Edit 23.1.2013 15:30:

Fotky prasklé DPS: rajce.net


Edit 23.1.2013 17:40:

Do sady byly přidány fotky opravy DPS.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Záleží kde to prasklo. Jestli v tom místě kde jsou ty "vlasy" ke vstupům, taky bych se na to asi vysral a nedrbal se s tím. jestli někde jinde, tak by to spravit asi šlo. Důležité je nezapínat to v tomhle stavu, snad to neudělal už původní majitel, pak může odejít cokoliv.
Překvapuje mě že přes všechna varování po netu ještě někdo kupuje tyhle zesy s nesehnatelným SVIčkem sad

Kdyby jsi se rozhodl to poslat do světa na střeva tak se hlásím smile

(upravil mr.garisson 23. 1. 2013 20:28)

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Jdu to dneska vyzvednout na slavnou poštu, vykuchám desku, celé to odstrojím a nafotím. Původní majitel to asi nezkoušel, protože to odesílal pravděpodobně funkční, koneckonců to už se asi nedozvíme. smile Jak jsem nakoukl přes kryt, tak to muselo být při přepravě, protože uprostřed je chladič, který nebyl nijak přišroubovaný k plechu, ale pouze k DPS, takže první pokus o vzlet balíku skončil 1:0 pro těleso chladiče. Ani jsem to pořádně nezkoumal, jenom oddělal kryt a hned zanesl na poštu. Co s tím dělali na reklamacích netuším, ale ve zprávě bylo uvedeno, že funkčnost nezkoušeli. Stejně si myslím, že to někdo zkusil dát do zásuvky a zapnul. Budu mít čas kolem 16.h, tak to celé nafotím a hodím sem na fórum.

Každopádně jsem ho chtěl, páč byl dost zachovalý i z fotek vypadal nově, po odstranění krytu bylo vidět trošku prachu, ale jinak byl čistý.

Edit:

Tak jsem ho rozchodil, teda ne zcela úplně. Levý kanál hraje normálně, ale pravý zní jakoby přemodulovaně po přidání hlasitosti na zesilovači nebo zvýšení vstupní úrovně signálu. Blbá otázka: Netušíte, co by mohla být pravděpodobná příčina (příčiny)? Docela jsem si máknul opravou toho plošňáku, tak to chci dotáhnout do konce, teda jestli to má cenu.

Doplněny fotky s finální opravou.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

To nebylo posláno jako křehká zásilka ?

Ta oprava, jak ji děláš, se mi vůbec nelíbí, pájet k sobě ty spoje jen tak je na houby. Když dojde k takovému průšvihu, je třeba desku zpevnit - kde to jde třeba přeplátováním, kde nelze, tak i sada dírek a stáhnout to nití + prolít epoxidem, následně spoje pořešit pomocí drátových propojek atd.

Web

(upravil mr.garisson 23. 1. 2013 22:17)

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Bohužel nebylo.
Epoxidem to je spojené, viz foto. Deska je pevná po tomto spojení dost. Napajéní je nahrubo, abych vyzkoušel, jestli funguje. Drátové propojky udělám, ale nejprve potřebuju poradit, co s tím, jestli to má cenu proměřovat, opravovat. Jestli odešel ten hybridní koncák, tak to rovnou zahodím, protože součástka bude dražší než dva takovéhle zesáky. Jinak si myslím, že je to v rámci rychlé provizorní opravy dobře udělané. S drátovými propojkami se budu mrcasit, až budu vědět, že to půjde opravit za rozumný peníz.

(upravil DJ_Rix 23. 1. 2013 22:20)

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

To máš jedno Tomáši, takhle je to ideální adept na aukro, funkční big_smile Chce to opravdu zpevnit, jenže on ten papír moc nejde smile Jinak teda jsou v Technicsu pěkní vocasi že ten chladič seděl na DPS bez vyvázání na šasi. mad

Propípat všechny spoje, ty co jsi pájel mezi sebou jestli není zkrat. Pokud je vše OK, tak je KO ta SVIně a může následovat popelnice smile

(upravil Sendy 23. 1. 2013 22:18)

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

No zpevnit to jde, udělají se dvě řady dírek a stáhne se to nití. Epoxid ve spojích bez pořádného zpevnění je na houby.

Co se týče vad, nezbývá než dokumentaci a měřit.

Web

(upravil mr.garisson 23. 1. 2013 22:23)

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Tak s tím epoxidem nemáš teda pravdu. Navíc tady to není vůbec potřeba. Expoxid sám o sobe vydrží 150 kg.cm-2, proto nevidím důvod to zpevňovat. Deska drží v šasi, jinak se nehne.
Rix: Ten chladič má origo uchycení do šasi, to jsem si všimnul při demontáži. Někdo ten zesák zbavil šroubů, nechápu... proto se to taky utrhlo.

Prostě ho budu muset zase rozebrat a proměřit ty spoje. Asi tam rovnou dám i drátové propojky.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

A jéje, to znamená že se v tom někdo šťoural a pak to nepřišrouboval spět. Čili s tím mohlo být už předtím kdoví co.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Tak co navrhuješ?

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

No pokud jsi si jistý že jsi všechny ty spoje opravil (mnohdy je to pakárna a je vlasová prasklina klidně ještě o kus dál a není vidět) tak jedině dokumentaci a měřit, jak už napsal Tomáš. Je to primitivní zes, čili by to neměl být problém.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Pokud to někdo poslal jako běžnou zásilku, tak je osel, protože ty musí vydržet volný pád z 1 metru na zem. Tímpádem samozřejmě reklamaci neuznají.

Web

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. Chci proměřit to SVI, sehnal jsem si dokumentaci. U každého výstupu SVI (1-18) jsou uvedena napětí. Můj dotaz zní, teď mě asi ukamenujete, ale přesto zeptám. To napětí se měří jak? Moc nechápu, vůči čemu to má dávat např. -41,3V.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

nejspíš vůči ZEMI.

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Jan16 napsal:

nejspíš vůči ZEMI.

Díky. Chytnu krokodýla na kastli. smile

Re: Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Myslel napájecí zem, nejlíp někde u hlavních elytů ..

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Prasklá DPS na Technics SU-810 - oprava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£