Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Kytka:
No to je tvůj názor. Já s tím mám zkušeností dost a když to slepím, nepoznáš to, ani kdybys to zkoumal půl dne.
Čím to slepit, aby to nebylo poznat? No to není jednoduchá odpověď. Plexisklo je jen obecnej název čirý platový hmoty, a těch je spousta. Na každou funguje něco jinýho. Já používám nejvíc polystyrenový. Stačí na obě plochy nanést dostatečnou vrstvu nitroředidla C6000, počkat, až přestane téct a na povrchu se vytvoří vrstva rozpuštěný hmoty, pak přiložit k sobě a zatížit. Po pár dnech sundáš zátěž a spoj je neviditelnej tak, že skrz vidíš jako přes jednolitou desku. Chce to ale trošku praxe a odhadnout přesně kdy obě poloviny k sobě přiložit. Když to uděláš příliš brzo, nebo příliš pozdě, ve spoji se vytvoří bublinky. Když takhle k sobě přilepím na tupo dvě desky, pak roh přebrousím, přeleštím, budeš si myslet, že je to jedna deska ohnutá do pravýho úhlu. Prostě když si to nacvičíš na nějakých odřezcích, dokážeš udělat neviditelnej spoj.

Web

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Jak píše Mako výše. Myslíte si, že nastavování antiskatingu na takové desce bude správné? Velice účinná metoda je pustit signál z měřicí desky do osciloskopu, jeden kanál invertovat a nastavovat na minimum. A zároveň můžete stejnou metodou nastavit i azimut.
http://www.bottlehead.com/smf/index.php?topic=878.0
http://www.audioasylum.com/cgi/t.mpl?f= … p;m=138751

Web

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Tak zase až takhle se tím fakt zabývat nebudu.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

sagitarius:
no dobrá.. Připouštím, že zkušenosti s lepením mám minimální. Proto ta nedůvěra. Kdysi sem chtěl zkusit udělat talíř sendvičové konstrukce ala Kuzma (hliník-plexi, či akrylát) Někde mám snad ještě i desku plexi cca 10-15mm tlouštky. Nakonec sem si však udělal 60mm tlustý dural talíř, podobné konstrukce jako staré Micro Seiki- tuhle vintage značku mám moc rád a jejich gramofony nejen na dřevěném soklu, jsou prostě překrásné.

Chci si ještě postavit pračku desek, tak to plexi zkusím vyhrabat a nějaký ten talíř s toho ještě zhotovit.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

No joo, jak je v tom hliník, tak to je problém- ten se s plexi lepí hodně blbě. U toho sendviče plast/hliník se to dělá jinak. Ze spodní strany horní desky jsou dokola slepý závity, a spodní deska a ty mezi provrtaný skrz. Pak se to jednoduše sešroubuje zespoda. O talíři a-la Kuzma jsem taky přemejšlel.

Web

(upravil Kytka 5. 1. 2013 20:09)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Ano vím. Ta konstrukce a výroba, je i dost dobře vidět na youtube.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£