Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Viděl jsem tohle - http://hifiklubbrno.rajce.idnes.cz/hifi … I_7764.jpg
a teď uvažuju, jestli by to někdo zmáknul i ze skla.
Mě tenhle odkaz dal víc, než všechny teorie.
Jo a byl jsem taky tady, kdybych si umanul akrylový talíř, asi by to problém nebyl, ovšem asi to bude něco stát. Zkusím se zeptat.
http://www.znackykladno.cz/plexisklo

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Jo, ze skla ti to udělá každá slušná "zasklívárna". Taky mám na to skleněný LP- akorát má malou chybyčku. Točím, točím a furt nic nehraje smile
Hele, až budeš s tím akrylovým talířem vědět nějaký podrobnosti, dej prosím vědět. Taky budu tohle řešit do mýho projektu. Sice se dá koupit hotovej od Pro-Ject, ale je pro mě moc tenkej a celkem drahej. Potřebuju tak 3,5-4 cm vysokej.

Web

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Project Má tuším dva, nebo tři ty talíře. Talíř na RPM9.1 vyšel tři roky zpátky na 2861kč. Toť info od paní Kulaté z Litovle.

(upravil stiglitz 31. 12. 2012 15:22)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Sagitarius: To bys měl u nás vidět toho šmoulu ve sklenářství, ale po svátcích se tam stavím. Na těch stránkách uvádějí, že mají plexi až do tloušťky 50mm.
Psal jsem tam, tak jsem zvědav, co napíšou. chtěl jsem vědět, naprosto jednoduchý talíř, 300mm, 50mm silný, se sedmimilimetrovým vrtaným středem.
Nebo bys chtěl něco speciálnějšího? No, oni tam uvádějí, že i plexiskla mají dost druhů.
No a třeba plexisklové zrcadlo, to jsem ještě neviděl, ale kdyby se z toho udělal sokl...

(upravil sagitarius 31. 12. 2012 16:58)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Nee, nic zvláštního.  40mm výšku, vrtanej střed a průměr 300-310mm, podle možností.
Byli by schopní to i vytočit? Pak by mě to zajímalo.

Web

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Není 310mm moc? Kvůli manipulaci s deskou?

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Není. Dělají se i 350.

Web

(upravil stiglitz 2. 1. 2013 18:20)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Tak hele, dostal jsem tohle vyjádření:

Dobrý den,
děkujeme za poptávku. Kruh o prům 300 mm Vám můžeme vyrobit z plexiskla o max. tloušťce 20 mm. Větší tloušťky nejsou standardně skladem a minimální odběr je celá deska výrobního formátu 2000 x 3000 mm.
V případě dalších dotazů nás kontaktujte...


Napadlo mě dát dva na sebe, ovšem nesdělili cenu. není mi taky zcela jasný, jestli na to musí padnout celá ta deska 2000x3000mm? No a u toho šmudly ve sklenářství jsem byl, bude to zítra, ta čirá deska. To je lepší, než cokoliv, než nějaké stupnice, než monofonní záznam, bude za to chtít kilo.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Tak to už ani nemusíš zjišťovat, protože 20mm deska 2x3m bude stát tak kolem 15 litrů.

Web

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Musím najít někoho, kdo to vytočí na koleně.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Hajtek má recht. Jestli trváš na akrylu, tak ten talíř z RPM 9.1 je dobrý. Pokud si ho budeš nechat dělat a schánět materiál, o nic moc levněji tě to asi nevyjde.

(upravil stiglitz 3. 1. 2013 13:10)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

No, docela palba.

Dobrý den,
cena za čiré plexi 20 mm o prům. 300 mm vč. otvoru 7 mm - 703,- Kč/kus bez DPH 21%.
termín dodání - do týdne
platební podmínky - hotovost při odběru nebo dobírka (+ přepravné)



Jinak jsem si před chvílí přinesl skleněný talíř pro nastavení antiskatingu, stodeset kaček, vřele doporučuju, nastavení byla otázka pěti vteřin.
Jednoduchá věc, je naprosto zbytečný z toho dělat těžkej problém.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Dobrý den,
takovýto plexisklový blok by stál: 3280 kč bez DPH. Děkuji

Toť odpověď z AZ plastic.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Tenhle způsob nastavení antiskatingu je sice názorný a jednoduchý, ale vůbec nepočítá z  parametrem, který docela zásadně ovlivňuje dostředivou sílu na hrot a tím je třecí síla v drážce.Nastavení např. podle vyhodnocení mono signálu bych považoval za podstatně vhodnější.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Ano, to tření by mělo odpovídat odporu, který průměrně klade záznam. Což asi plexisklo nesplňuje.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

http://www.youtube.com/watch?v=eIBtZR941Yw

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Cooooo? Jenom 703,-Kč za ten talíř? To je zadarmo! Bych si nechal udělat dva a slepit, a mám talíř za 1500.  To je bomba!

Web

(upravil stiglitz 3. 1. 2013 22:05)

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Odkaz je nahoře, zatím do toho nejdu, protože jak to tak vypadá, budu dýl marodit, a bude se hodit každá kačka. Ksakru. Ale času zase bude naproti tomu dost.

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

sagitarius:
Mě to jako bomba nepřijde ani náhodou. Už vzhledem k tomu lepení. I tak ti však fandim a budu rád když s tím budeš spoky a případně se tu pochlubíš s nějakým výsledkem...

Re: Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Čím to slepit, aby to nebylo znát?

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » Gramofon, jak vyrobit "čistou" desku pro nastavení antiskatingu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£