Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Výměna reproduktorů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Výměna reproduktorů

Zdravím Všechny.

Mám tuto sestavu cca 16 let:
Předzesilovač class A myslím dle stránek PASS Eliot tak nějak.

Bedny aktivní 88 litrů, bassreflex 28.5cm délka a 105mm průměr,materiál překližka 25mm,každá ozvučnice L+P obsahuje:
aktivní vyhýbka 24dB, třípásmová s OZ NE5532, 5534 dle AR,
na spodu zdroj a na vrchu zesilovače s částí vyhlazovacích kondenzátorů o kapacitě cca 80 000uF,
výškový zesilovač s LM3886 cca 30W nastavuje se ve vyhýbce
středový zesilovač 1/2 TDA7250 s TIP132 TIP137 koupeno v EZK taky asi 40W,
basový 1/2 viz středový, plný výkon cca 50-70? W.

Repra vše 4 ohmy:
výšky: ARV3604
středy: ARP150
basy: ARN266

Mám  představu zaměnit repráky za tyto vše 8 ohm /ještě jsem nekoukal zda-li mají 4 ohmovou verzi/:

výšky:T2030
středy: 5MP60/N
basy: 12BR70

Byla by tato kombinace vhodná do aktivní soustavy?
Nebo by byly v tomto případě vhodnější reproduktory?
Děkuji za Vaše názory, v té době to bylo děláno co nejlevněji.

(upravil sagitarius 3. 1. 2013 21:41)

Re: Výměna reproduktorů

Hele, nechci ti do toho kecat, ale dám ti opravdu dobrou radu: Nech tam ty repráky, co tam máš, a než začneš uvažovat nad lepšíma reprákama, nejdřív uvažuj nad náhradou těch zesů TDA/TIP, jestli ti teda není líto těch nových repráků. Můžeš se o těhle "zesilovačích" dočíst nejen zde na fóru, ale i ti to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti [bohužel]- krom toho, že za kvalitní se označit nedají ani náhodou, jsou to zesilovače značně nebezpečný pro repráky. Ty TIP co tam máš se do konců nehodí, v tomhle typu provozu se rádi prorazí a máš po repro. Jsou to totiž spínací trandy, který mají odlišnou vnitřní konstrukci, než trandy do dynamickýho provozu- mají menší styčnou plochu čipu s chladící ploškou a nestíhají při provozu v zesilovači dostatečně rychle odvádět teplo z čipu. Dalo se to provozovat, ale s podstatně nižším napětím, než bylo uváděno u prodávaných stavebnic, nebo v AR.
Opravdu bych řešil nejdřív toto, než ohrožovat nový repráky.

Web

Re: Výměna reproduktorů

sagitarius napsal:

............


Ty reproduktrory narážím na info zde z fóra kde bylo uvedeno, že nejsou dnes vhodné, zvláště středový a výškový.Napadlo mne dát větší citlivost, tím posunout dynamický výkon výše pro špičky signálu.

U pravé bedny jsem už 2x měnil trandy vždy u basáku a ted budu měnit u levé ty tipy u středové části.

Basák v pravé bedně vskutku před cca 8 lety odešel, takže souhlasím, že TDA není vhodný se spojením s TIPY do zesilovače, ale původně tam byly KD645 a 650 a ty odešly včetně následných TIPŮ.
Nad těmi repráky tedy budu uvažovat /přitom to tu ještě pročtu/ , že je ponechám a zesilovače mi s dovlením na tuto sestavu doporučíš jaké?


Děkuji za rady.

Re: Výměna reproduktorů

Já bych se toho celýho potichoučku a opatrně zbavil...

Re: Výměna reproduktorů

Ono doporučit něco není tak jednoduchý- sto lidí sto chutí. Ale tyhle zesilovače i přes lákavou cenu a lákavý výkony nebyly zrovna vhodný pro klidnej spánek majitele. Mě po proražení doslova stáhly dráty z cívek repráků. Vhodných a stokrát lepších i za slušný ceny je spousta- mrkni třeba na nabídku stavebnic zde: www.aldax.cz, kde dodávají stavebnice zapojení lety bezproblémových provozů ověřený, a s kvalitníma značkovýma součástkama. Nebo velmi slušná zapojení zde: http://www.zosilnovace.eu/
Můžeš si přečíst i zajímavej článek od Sinclaira právě o koncových trandech do zesů, ale i o kondenzátorech a další, zde: http://www.aldax.cz/?act=prod&show=clanky

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Výměna reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£