Re: Co je to za tesláka?

Muzikant hrající 20-30 let pravidelně, to už se někde projeví i při hraní potichu lol Mládežníci, kteří hrají krátkou dobu, jsou jak urvaní z řetězu a začínají být s dnešními aparáty hluší brzy. To je peklo i při zvučení jejich podiovky…
Před rokem jsem skončil po deseti letech působení s hraním u Schelinger revival; tam byla obdobná situace, jak popisují kolegové výše – kravál na zkouškách až na půdu lol od dvou kytaristů se 100W lampáči + 4x12. Po zkoušce mi šumělo v palici yikes
Dnes hraji s jazzem, a tam jsem s hlasitostí černou ovcí já smile, asi síla zvyku ze starých dob. Je to ale paráda, balzám na uši z celkového soundu kapely. Takto jsem mohl prodat (i když se slzou v oku) 500W + 4x10 baskytarový komplet, druhý komplet jsem si ještě nechal.
http://s2.postimg.cc/a4h5smx11/84_4x10_a_4x10_se_zesilovaei_czm.jpg

Nyní bohatě vystačím s relativně malým 15“ kombem s flaškovým preampem, které jsem si kdysi postavil
http://s4.postimg.cc/tdvbw8eux/84_svm_kombo_pohled_zleva_zm.jpg http://s4.postimg.cc/8i91kzint/84_svm_kombo_pohled_zprava_zm.jpg

a myslím že něco s dvanáctkou bude asi nejideálnější..…no vida, sám jsem si navodil inspiraci smile, to bych mohl tak nějak za pochodu zmáknout big_smile

Re: Co je to za tesláka?

Moc hezké aparáty cool šikovné moravské ruce , jestli to není tajemství - jaký typ je ten 15" ?

Re: Co je to za tesláka?

Neodym Eminence KappaLite 3015 v objemu pouze 55 litrů..

Re: Co je to za tesláka?

Už  nejsme nejmladší a každý kilo je sakra cítit v rukách smile

Web

(upravil Petr13 10. 4. 2010 15:36)

Re: Co je to za tesláka?

Díky za rady a příspěvky všeobecně.Zeptám se.U lamp nefunguje to,že je lepší míti rezervu a hrát na 50-70% výkonu kvůli zkreslení?I když lampy zkreslujou jinak než polovodiče.
Kdybych použil ten konec,tak ho určitě nebudu hulit na plný kule zvlášť když budu kreslit krabičkou,to by se nám palice ve zkušebně asi važně rozlítly.
Mám dod fx68,má ostrý nabroušený zkreslení,nezaoblej mi ty lampy tu ostrost.
Použil jsem taky 15 repro,protože lépe podává nízké frekvence.
> Betaron- móóóc hezký aparáty.

Re: Co je to za tesláka?

sinclaire proč nereaguješ?

Re: Co je to za tesláka?

Petr 13 použití 15" repra na kytaru z důvodu které píšeš (lepší přednes basů)  je kravina. Je to naprosto scestné.

(upravil CharlesBass 11. 4. 2010 2:17)

Re: Co je to za tesláka?

Betaron napsal:

Muzikant hrající 20-30 let pravidelně, to už se někde projeví i při hraní potichu lol Mládežníci, kteří hrají krátkou dobu, jsou jak urvaní z řetězu a začínají být s dnešními aparáty hluší brzy. To je peklo i při zvučení jejich podiovky…

Jeden můj bejvalej spoluhráč. Neustále poslouchal volkmena, pak discmana, pak mp3. S volume na max si tím proplachoval mozek celý roky. Když jsem mu několikrát spravoval utrženej jack u scluchadel a jednou to vyzkoušel nasazením a puštěním bez předchozí kontroly nastavené hlasitosti, tak než jsem je z uší vytrh, stačilo to na to aby mi pískalo v uších ještě dvě hodiny. Pak se domluvila kapela, jelo se koupit kytary a začalo se hrát, muzika podobná tomu co poslouchal. Po mnoha hádkách a rozepřích jsem začínal mít podezření. Nadával, že mám basu furt moc nahlas, že se sám neslyší i při neunosném vřeštění jeho "maršálku". Pak ještě dlouhou dobu tvrdil, že sóla pokaždý zapomene - hrál je vždy falešně. Vrcholilo to tím, že si pořídil 150W aparát (hlava+čtyřdíra).  Nebylo slyšet nic jinýho než on a v pauzách - ztlum se! To už jsem v kapele nehrál, nicméně jsem byl občas přítomen. Neslyšel, jak mu na vyhuleným apci vazbí snímače, hrál výhradně spodní polohy do 5 pražce. Už mi to bylo jasný, úplně si zlikvidoval sluch. Neslyší podle mě víc než 2kHz. Kytaru už nedávno asi natrvalo odložil.

george napsal:

Petr 13 použití 15" repra na kytaru z důvodu které píšeš (lepší přednes basů)  je kravina. Je to naprosto scestné.

Mno, měl jsem přímo kytarovej Celestion K-15-100 a kejtru to fakt hrálo hezky. Spíš takový blůzový beglajdy, open akordy, atp. Basu taky, když na to přišlo.

Ovšem vím, na co narážíš, a to je to, že kytara je o středech.

Zrovna výše zmíněný kytarista se vyžíval, když to dunělo tak, že mu vlály nohavice. To je, nejen podle něj, ten nejlepší zvuk kytary. Ovšem dohromady s kapelou je to kontraproduktivní! S basou se to pak v mnnoha frekvencích srazí a "vyodčítá" a vzniká koule. Jenom dunění a nějaký vyšší středo-šum. Takový to obligádní bum-cink big_smile A nespraví to ani tisíc watů smile

Ale to už jsme dalece v OT. Ikdyž jsou to užitečné zkušenosti, a i varování, že čeho je moc, toho je příliš. A méně je někdy daleko více smile

Re: Co je to za tesláka?

Ještě jedna věc....Neladím klasicky první strunu na E-80Hz ,ale na C-64Hz.A nehraju žádný contry nebo dechovku.S basou se to holt občas kope,je to alchymie to vychytat,nutný je přesný ladění.Ve zkušebně se podle mě veškerá hlasitost řídí podle bicích,ne?
Jinak teslák idetifikován a dál už je to asi na jiný téma,ne:-).Díky všem

Re: Co je to za tesláka?

Zdravím pánové, asi po 2 letech dávám příspěvek - dotaz sem a oživuji toto téma, protože "SINCLAIR" zde popisuje i o obvodu STK ve vztahu k hudebním nástrojům - v mém případě klávesám. Nepotřebuji, aby byl zesilovač spolutvůrcem zvuku jako u kytary, ale abych se slyšel.

Hrál jsem v pátek záskok v jedné kapele.

Protože jsem své vybavení rozprodal a krapet modernizuji a nemám nyní žádný pódiový zesík či kombo, vzal jsem si z domů cvičební zesilovač, který mám osazený STK-405-070 (max 39V, 2x 40w), box 2x 10", 8R, 100W. Hraju klávesy - synťák - modul Yamaha TG77, VST hammond a piáno z noťase. Kolegové to krapet "nakulili" a musel jsem se dorovnat na principu "vohul mě doprava". Po čtvrté skladbě na mém apecu ticho. Tak jsem promtně čapnul odložený jakýsi plastový aktivní monitor "Skytec" a dohrál v pohodě.

Dneska jsem zesík rozdělal a ....  STK405-070 v pořádku, jen nevydržely odpory 4,7R na výstupu. logické. Dal jsem tam malou jejích vatáž (vyměnil jsem je tedy na 5W, byly tam 2W - doma to stačilo). Výměna dvou odporů a hraje dál bez dalších destruktivních účinků.

Nicméně jsem si pak odpoledne pročítal audioweb a ....

Otázka:
1. Proč jsou obvody STK  převážně nevhodné pro hudební nástroje - nebo spíše - týká se to kláves - synťáků - kmitočtové spektrum včetně  harmonických je dosti široké.

2. Navazuje na otázku první - mám doma ještě 2 kusy (1 nový funglovka a 1 použitý ale funkční - STK4231II - datasheed - max. 72V . 2x 100W), mám s eventuelní úvahou něco "zbastlit" na tomto základě zapomenout? Repro by bylo 2x 10" či 12" a  výška - nejspíše jako kombo.

3. Když jsem narazil v pátek na ten "Skytec", co tam čimani číňani strkaj za konce? To bude nějaký výkonový IC? Nebo fakt jednodušší tranzistorák?  Měl jste to někdo rozdělaný?

Za případné technické osvětlení či vysvětlení díky.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil Dalča 31. 12. 2012 10:33)

Re: Co je to za tesláka?

Nechápu, proč by se STKáčko nedalo použít v kombu.. pokud se nebude "přehulovat"  tak vydrží. No jako kytarovou hlavu to nelze použít, že, ale ke klapkám proč ne?

Maldí rybízci, co musej jet na čtyřdíru + hlávka min 4x EL34 jsou zralí na hluchotu. Když tvrdí, že to nezní, když se to netaví, nasvědčuje to o jejich "kvalitě" Když musí tavit hlavu, tak ať si tam za ni dají brzdu, ne že přeřvou kombem i PA - čko. Nejsem aktivní muzikant, občas stojím za klikama pultu. Mnohokrát se i stalo, že jsem kombo vůbec "nebral" a přizvučoval jsem zbytek kapely.
Občas mám pocit, že jsou někteří "muzikanti" totálně hluší...
pak je na místě mít 2kW odposlechy s citlivostí 104dB...

http://nexo-sa.com/attachments/categori … ochure.pdf

Pro tyhle týpky je jediná cesta kilavaty a kilavaty, ovšem kdo to má poslouhat, když z muziky vytvoří slitou kraválovou homogenní kouli, která je jak na place tak mezi lidma...

Re: Co je to za tesláka?

2rf:K té otázce č.3.Minimálně 18" 1000W aktivní subwoofer Skytec používá nějaké TDA,tak do 40W.Přesný typ už si nepamatuju.

Re: Co je to za tesláka?

Zdar chlapi, díky za drobnou reakci. Díky.
pro Horemic: Jsem si to tak nějak myslel či představoval a potvrdilo to moji případnou úvahu. Ď.

pro Dalča: pro mě to byl záskok, tak jsem to nijak neřešil, ale na place to tak nějak bylo Ozvučení zpěvu a mluveného slova, přizvučení bicích a klapek, zbytek jel rovno jak to ....

Díky.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS