(upravil Petr13 9. 4. 2010 15:35)

Téma: Co je to za tesláka?

Zdravím místní chytré hlavy.:-)
Prosím o identifikaci tohoto tesláka,abych sehnal správné schéma a zkusil ho zprovoznit,nemá totiž kryt a nikde napsanej typ.Myslím,že tenkrát se přes něj hrálo,ale asi dost zkresloval.Mám i nějaký lampy navíc.

Řeším nějaký aparát na kytaru do zkušebny a nejsem si jist,co by pro mé požadavky bylo nejvhodnější použít.
Chci dynamický hutný zvuk na d metal.Budu zkreslovat krabičkou,která má hodně chlupatý zkreslení(tak to mám rád).
Uvažuji buď nad opravou fetu s Irf9640 a 0640 200w,kterej sem asi před 10 lety vytvořil,ale bohužel nemám už dokumentaci.
Nebo něco s STK4048-4050 XI do původní krabice z fetu,mám tam toroid asi 300w +-50Vss,ale originál neseženu a nějakej pajc nechci.
K tomu mám bednu jako kombo s 15rep už nevím jakou má citlivost a watáž,bych ho musel vyndat(myslím Eminence).Díky moc za rady.

Ps:Ta kapacita by šla po dohodě do světa.Mám jich víc.

http://s19.postimg.cc/fpobznoxb/5807_fotografie1550.jpg http://s19.postimg.cc/vp6zj7kz3/5807_fotografie1548.jpg http://s19.postimg.cc/xv1adpofj/5807_fotografie1553.jpg

(upravil sinclair 9. 4. 2010 15:49)

Re: Co je to za tesláka?

Pokud tenhle zesilovač neznáš, tak se ti ani nepodaří jej dát dohromady tak, aby se přes něj dalo hrát. Schéma ti bude zcela k ničemu, je to přístroj starý přes 30 let a spíš než schéma jsou k němu potřeba zkušenosti.
Je to TESLA AZK360 MUSIC130 s debilně dobastleným síťovým vypínačem, nebo co to tam je.

Dokurvený je tedy řádně. Výstupní reproduktorové zásuvky, které tam jsou teď a původně nebyly, jsou určeny pro proud max. 2A, nebo spíše max. výkon okolo 40W, zde musí přenášet výkon přes 100W. Zesilovač je natolik složitý a je v něm tolik záludností a číhajících nebezpečí /tvrdé anodové napětí dosahující až 580V apod./, že bych raději doporučil se tohoto konkrétního vraku zbavit a zkusit něco jiného.

Hybridní integrované obvody STK, kromě několika málo výkonných výjimek, mají při nástrojové aplikaci životnost asi tak několik desítek sekund, totéž by se dalo říci o jednodušších zesilovačích se spínacími fety řady IRF a v pouzdře TO220.

Web

Re: Co je to za tesláka?

Díky za info.Kdyžtak bych použil jenom konec.Ani to bych nezvládl?

Re: Co je to za tesláka?

Obávám se, že ne.

Web

Re: Co je to za tesláka?

Petr13: Kolik bys za ten vrak chtěl?

Web

(upravil Petr13 9. 4. 2010 16:11)

Re: Co je to za tesláka?

Za tu cenu to nemá smysl prodávat.Mluvil jsem teď s "odborníkem" a říkal,že kdyby se použil konec tak by to šlo.Jde mi spíš o to,aby byl vhodnej pro moje učely.Irf a Stk na h.... ,tak mi prosím poraďte co by bylo nejlepší.Díky moc

Re: Co je to za tesláka?

Tak ať ti poradí onen "odborník"....

Web

(upravil Petr13 9. 4. 2010 16:27)

Re: Co je to za tesláka?

Jo říkal,že mu to můžu hodit.Onen odborník se tomu věnuje několik desítek let a fakt se asi vyzná,akorát sem to sem hodil a pak mi kolega na něj dal číslo.Tak se nezlobte že sem otravoval s tak stupidní otázkou,ale pomohla mi ta identifikace.Jinak moje otázka "Irf a Stk na h.... ,tak mi prosím poraďte co by bylo nejlepší" je pořád aktualní.Léta praxe některých místních přispěvkářů je k nezaplacení.Díky

Re: Co je to za tesláka?

Ono třeba konec s IRF a "valvestate" zavazbením, tak jak to dělala tuším ADA v kytarových koncích, to taky není marné...

Web

Re: Co je to za tesláka?

Nejsem úplnej analfabet ohledně elektroniky,několik zesilovačů co sem dříve stavěl funguje dodnes(asi 3:-)),ale takový borec jako někteří zde určitě nejsem.Rád si nechám poradit.Tenkrát sem zbastlil ten 200w s IRF a hrálo to dobře,už ale nevím proč sem ho pak rozebral.Nějak nefungovalo odpojovací relátko výstupu tak sem ho překlenul a asi ještě něco se vysralo,ale koncáky vydrželi.Mám tedy ten zesík odepsat,nebo ho zkusit vzkřísit?Co myslíte.Pořád nevím jestli ten Teslák bude těm mým podmínkám vyhovovat,kdyby se zrepasoval ten konec.Díky

(upravil sinclair 9. 4. 2010 17:37)

Re: Co je to za tesláka?

Já jsem elektronik, taky jsem položil dlažbu v koupelně, na chodbě, balkóně a WC a nemůžu v žádném případě říct, že bych tomu rozuměl. Spíš to bylo dílo náhody a dobrých materiálů, že to dodnes drží...

Řekl bych, že hlavní zásada je nesrat se do toho, čemu nerozumím...
Tři zesilovače jsem měl postavené ve dvanácti letech věku. Ale ani přesto bych si netroufl na něco hodně složitějšího.
Jestli je ten zesilovač s fety ta stavebnice 200W s IRF640/9640 z Hobby Elektro Velké Meziříčí, tak vem tu desku a zkus, jak umí nejdál doletět...

Web

(upravil Petr13 9. 4. 2010 17:50)

Re: Co je to za tesláka?

Hm sorry ale to by si dneska tu dlažbu asi neměl,ne?:-)
Fakt to mám vyhodit?Proč to?
Stojí to fakt za hovno kvůli čemu prosím,docela to hrálo.Díky

Re: Co je to za tesláka?

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10018

Web

(upravil Petr13 9. 4. 2010 18:06)

Re: Co je to za tesláka?

Jasně,díky.Odšroubuju chladič a letí:-)
Myslím že to byl flajzar.

Re: Co je to za tesláka?

Ano, tu stavebnici prodával i Flajzar.

Web

(upravil e-man 9. 4. 2010 20:36)

Re: Co je to za tesláka?

I moje obklady drží ( kuchyně , chodba , koupelna ) , přestože jsem lesák cool Na ten účel , který uvádíš
( zkušebna ) M 130 není vhodná - urvala by vám hlavy . Vím o čem mluvím , ve zkušebnách jsem strávil
pár dní ... Na kytaru ve zkušebně stačí bohatě 20 W - kytarový repro má kolem 100dB a je nepřeslechnutelné .
Ty reprosvorky tam dával nějaký retarda , ty měly přechoďáky snad už z výroby . M130 si zaslouží opravu .
Od někoho , kdo ví co dělá .

(upravil CharlesBass 10. 4. 2010 0:28)

Re: Co je to za tesláka?

Jednomu týpkovi jsem do Brna posílal 2x Tesla AUJ 620 (z ústředny AUA 120) a jednu tuto Tesla Music 130. Všechno zužitkoval na stavbu kytarových konců. Úspěšně. Já to vzdal, hned jak jsem si ověřil, že tam fakt je přes 500V (v AUJ 800V big_smile )

Podobně jako e-man mám zkušenost, že 100W je na kytaru v lampách blbost. Ještě tak na tu basu. Myšleno na naše, české, klubové poměry. Nehorší je, když jí má člověk, kterej zásadně zkresluje koncovejma lampama. To je pak žůžo, když není slyšet nic jinýho, než kytara. A ještě trpí většinou hypertrofií ega, to je pak úplně nejlepší kombinace smile

Mě a mému okolí se plně osvědčilo 50W. A to nejsme žádní čajíčkové. Rožďál, Soldano, Mesa Boogie, Peavey... vše v elektronkových 50W a naprosto to stačí jak na všechny samozvučící akce, tak i na velké, kde se kytara snímá do PA.

(upravil e-man 10. 4. 2010 8:27)

Re: Co je to za tesláka?

Ano . Na zkoušce se vždy začíná na "startovní" volume a postupně se z toho stane , jak si každý přidává pravé
peklo . Dílem , že se neslyší a možná nahluchlostí . Dobří muzikanti ale mají čudlík nastavený na optimu , jde jim
o zkoušení muziky a ne co vydrží orgány sluchu .
V praxi to vypadá tak , že se dotyčný pařič vymotá ze zkušebny a odezírá kolegovi ze rtů , protože ho neslyší .

Re: Co je to za tesláka?

Mládenci, pomalu se učte posunkovou řeč. Co v mládí zahlušíš, ve stáří nemáš.

Web

Re: Co je to za tesláka?

Naslouchátka dodá Bobobrod, servisuje pro Klub nedoslýchavých.. big_smile

Web