Re: ESI Juli@ praskání

S Julinou jsem si taky trošku užil práskání a koktání, ale náhoda tomu chtěla, že jsem musel přeinstalovat W7 64bit a od tý doby seká dobrotu. Tedy až na ten trošku nešťastnej režim spánku, kterej výrobce Julči moc nepodporuje a nestydí se za to smile Vyexperimentoval jsem, že Julina zatuhne po probuzení v případě, že při usnutí byla zavěšená na vyšší frekvenci, než 44kHz. To se při použití upsamplingu (SoX) ve Foobaru jaksi nedařilo dodržet a tak Julina tuhla. Tož jsem to zbaběle obešel nakonfigurování diskrétního zvoučku ve Woknech pro vypnutí aplikace. Ten krátkej zvuk vrátí hodiny zvukovky na "bezpečných" 44kHz/16bit  a vyřešeno. Nesetkal se s tím někdo?
Akorát jsem se musel sžít s nepěkným zašustěním se stereo efektem při usínání HTPC

(upravil miero 30. 11. 2012 1:08)

Re: ESI Juli@ praskání

A máte posledné ovládače z 10.10.2012? -- http://download.esi-audio.com/?p=6&g=1&l=en

Mne to s nimi ide v demo Win 8 x86_64. No a v linuxe bez problémov tiež.

(upravil lacos 30. 11. 2012 23:14)

Re: ESI Juli@ praskání

Tak už sa mi to podarilo vyriešiť smile ... odinštaloval-preinštaloval som Adobe flash player  big_smile a praskanie už skoro zmizlo, praská to už len keď veľmi zaťažím počítač.. ale konečne si môžem nerušene vypočuť hudbu z internetu big_smile už nikdy nekliknem na tú aktualizáciu big_smile

Samozrejme , nemyslite si že hudbu počúvam hlavne z internetu a z integrovanej zvukovky.... big_smile mám na to externú, a sťahujem minimálne 320kbps cool

(upravil Tico 4. 12. 2012 22:30)

Re: ESI Juli@ praskání

miero napsal:

A máte posledné ovládače z 10.10.2012?

Díky za upozornění, instaloval jsem komp před týdnem, takže s nejnovější verzí driverů (z používání driverů z krabičky komponentů už jsem vyrost smile
Jinak Julču jsem přestěhoval dál od APU a zrobil jí pěknej stínící kabátek z pocínované staré plechovky. Chycenej je nýtkama na sousední slotový záslepky. Další zjištění je, že ostup signál-šum zhoršujou programy na pozadí (třeba Teamviewer, iMON..) - zvuk vyšší frekvence (cca 500Hz), ale ne vždy, někdy je ticho i s nima.
Odstup v oblasti 50Hz a násobků se trošku zlepšil po odstranění dtto výrobní vady všech novějších ESI Julin - signálová země je omylem spojená se slotovým plechem přes kostru midi konektoru, kterej se plechu dotýká. Tím se uzavírá zemní smyčka proti case a zhoršuje brum. Stačí kus papíru mezi konektor a plech.