Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Zdravim,
mel jsem problem ze topil zesilovac a vypinala tepelna pojistka. Jednalo se o T.Amp2400... Rozebral jsem ho, vycistil, zjistil, ze jsou skrouceny vetracky, tak jsem je prohodil a primontoval jen na dva srouby, tak uz se ted nezasekavaj.
Ale chtel bych si to overit, pred tim, nez zacne nake zvuceni, aby me zas nevypadla pulka basove slozky. Takze bych potreboval poradit, jak ten zesik zatizit, aniz by museli hrat repra a ja musel poslouchat nadavajici sousedy?

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

koukni na odkaz,projed az skoro na konec stranky...
http://lampizator.eu/AMPLIFIERS/AMPS.html

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Použíj výkonný odpor.
Musí mít setjnou impedanci jako brepták.
Pokud nebudeš mít dostatečně výkonný odpor, tak 1,5 až 2 zvýšení dovoleného násobek zatížení získáš z drátového odporu ofukem vzduchem alespoň 2m/s, víc než 5tinásobek vodním chlazením (prostě ho hodíš do kýblu s vodou)
Pokud chceš hodně velký výkon tak doporučuju do kýblu se slanou vodou zanořit kus patřičně velkého plechu tak aby odpor byl stejnej s odporem repráku a dolejvat mizející vodu!!!
(takhle jsem trápil menší 68kVA dieselagregát, akorát ten kýbl měl objem kubík a byl uzeměnej na PE šínu v rozvaděči 20mm průřezem, plechy tam byly celkem 3 - pro každou fázi jeden tak 0,25 metru čtverečního a přívod vody byl hadicí - jak začla klesat hladina tak jsme dolejvali vodu - sůl se dávkovala tak, aby tekl z fáze patřičný proud)
Výhoda dieselu - izolovaná soustava.

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

mno tak to abych zacal shanet odpor no smile A zesik nijak poskodit nemohu?

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

muzu ti dodat výkonové odpory ze kterých si zátěž složíš , jsem shopen dodat odpory kde pouhým paraelním řazením dosáhneš impedance 8R a trvalého ztrátového výkonu na vzduchu 800W ... vátž mám samozrřejmě i nižší ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Kvalitní drátové výkoňáky - vinuté na tělese a pokryté tmelem, jako byly třeba TR506-510, nebo UR007 apod., vydrží při chlazení vodou cca 6-10x přetížení. Bílé kostky ne, a stejně tak se nedají přetěžovat metaloxidy.

Web

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Vem bojlerové těleso 230 V / 3 x 1333 W a po spojení tyčí paralelně máš cca 13,5 Ohm.
Přidáš ještě dvě tyče z dalšího tělesa a výsledných 7,93 Ohm můžeš zatížit až 6,6 kW.
Kýbl vody je samozřejmě nezbytný...

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

A indukčnost ? Na linearitu se raději ani neptám big_smile.

Web

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

V nouzi rychlovarné konvice naplněné vodou na krátkém společném prodlužovacím přívodu (T-rozdvojky v T-rozdvojkách). Indukčnost ve srovnání s tím, co čeká elektrony ve výhybce či cívce basového repro, by v tomto improvizovaném případě byla vedlejší. Patrně i menší než u rezistorové sítě vyrobené bezhlavě z vinutých drátových rezistorů, t.j. není-li jejich celková indukčnost vhodným poskládáním snížena.

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Zkusil jsi si spočítat kolik a jakých rychlovarek musíš použít...?

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Obvykle stačí tři - klasická 2,2kW má kolem 25R. Ovšem málokdo má asi doma tři rychlovarky,že ano big_smile

(upravil Lojzek 15. 11. 2012 20:20)

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

žeprý

Vem bojlerové těleso 230 V / 3 x 1333 W a po spojení tyčí paralelně máš cca 13,5 Ohm.
Přidáš ještě dvě tyče z dalšího tělesa a výsledných 7,93 Ohm můžeš zatížit až 6,6 kW.
Kýbl vody je samozřejmě nezbytný...

big_smile

já bych vzal rači ty bojlery celé, tam vejde víc vody na chlazení.

Jinak co říkáte na friťák, tam je přeci taky spirála? Můžeme si zrovna usmažit hranolky

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Napadl mne ještě elektrický sporák, všechny plotýnky paralelně.....

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

... píšu v nouzi, takže od přátel, z chalupy, z práce. Je-li to pro jednou, je to levnější a méně časově náročné, než shánět výkonové rezistory, které stojívají tím víc, čím akutněji jsou třeba.

Re: Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Chladič z výkonové diody, dva odpory po 4ohm, větrák napájený přes jednu diodu a je to. Že je chladič obráceně je fuk. Ventilátor ho hezky profukuje v závislosti na dodávaném výkonu. Bylo to také v nějakém z posledních AR v trošku hezčím a subtilnějším provedení.
http://7tech.czweb.org/public/zatez.jpg

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jak zatizit zesilovac bez pouziti menice?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£