Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Snažil jsem se to vykoumat přes Google ale nikde nic. U Z-5500 jsem návod našel ale Z-5300 jsou jinak zapojený. Poraďte prosím někdo. Takhle bez toho "ovládání na kabelu" se ani nezapne subwoofer, zvuk na žádném z výstupů neni. Prosím poraďte! sad

Vlastně jakákoliv praktická zkušenost ohledně Z-5300 se cení. Díky

(upravil Dohnalik 14. 8. 2012 19:48)

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Ty chceš používat jenom sub?
Rozeber ovladač a podívej se, jestli je tam nějakej šváb, nebo je to celý jenom nějaký paralerní interface a vlastně prodlužka pr ty tlačítka a tak. Nebo nemáš ovladač?

(upravil Vasi 14. 8. 2012 21:20)

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Z-5500 jsem rozchodil bez ovládání. Nevím, jak je to u Z-5300, ale asi to bude podobné. Byl tam konektor Can-15, na který bylo připojené to ovládání.. Na tom konektoru byly vstupu pro left front, right front, left rear, right rear, subwoofer, symetrické napájení +/-18V a +8V pro napájení logiky a dále to mělo dva vstupy pro aktivaci a mute.
Subwoofer jsem rozdělal a podle zapojení jsem si jednotlivé piny detekoval a podle toho pak navrhl mé vlastní primitivní ovládání.
Uvnitř subu jsou jen integrované zesilovače + výhybka pro sub a satelity.

Web

(upravil little 14. 8. 2012 21:06)

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Díky za odpovědi kluci. Ovladač bohužel nemám, sub jsem dostal od jednoho týpka co mi dlužil peníze jako protiúčet, kterej se mi sakra hodí.

Vasi: Mrkni prosímtě na tyhle obrázky:
http://img31.imageshack.us/img31/9808/z5500.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/8553 … 164739.jpg

Na té první řadě jsou jen vstupy, pak vidím 6,7,8,13 GND, ale nevidím nic co by mělo ten zesilovač zapnout do "akčního" stavu. Nebo myslíš že by se měl zapnout hned po přepnutí hlavního síťovýho spínače? Já měl za to, že po přepnutí toho hlavního spínače (230V) je ještě zapotřebí dostat zesilovač ze stand-by režimu...

Jinak ten zesilovač se mi celkově strašně líbí. Je tam pro každej kanál 1xTDA7296 a subwoofer má v můstku 2xTDA7296. Filtrační kapacita je na spotřebku ke kompu zajímavá-2x10000uF. Už teď zamýšlím nad suprovým tuningem a jsem hrozně spokojenej. banana

(upravil Vasi 14. 8. 2012 21:15)

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Už si to moc nepamatuju, jsou to 4 roky zpět a bylo to pro kamaráda. V mém případě dva vstupy byly nějaké kombinace aktivování těch integráčů. Ale už si nepamatuju, jestli se to aktivovalo log.0 nebo log.1. Bude to chtít zkusit nebo zkusit vyčíst ze zapojení uvnitř toho subu, víc ti asi neporadím....

Web

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Jediná možnost je vyčíst to z toho subu. Rozhodně bych nedělal nic způsobem pokus omyl, ještě se to podělá.

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

little: Vždyť to na tom prvním obrázku máš-propojení 6 7 8 na zem aktivuje ty šváby uvnitř.

Re: Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Tak jsem zjistil že podle těch obrázků úplně nahoře se vůbec nedá řídit. Logitech Z-5500 jsou evidentně uvnitř úplně jiný než Z-5300. Proměřoval jsem některé piny a zjistil jsem že +5V k TDA7296 (STAND-BY napětí) a +5V k NJW1150 jsou spojené na pinu 8, napájecí napětí ze stabilizátoru je pak na pinu 6. Bohužel na pinu 13 je zapojená zem, takže já jsem to podle tohoto návodu udělal a vlastně jsem spojil dohromady natvrdo 5V ze stabilizátoru na zem., proto se stabilizátor neskutečně zahříval a skoro shořel rezistor před ním.

Asi to holt nepůjde jinak než to celý poproměřovat a upravit na konkrétní zapojení. sad

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Logitech Z-5300 subwoofer - může fungovat bez ovladače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£